- Zespół poselski stawia sobie za cel zachęcenie obywateli do prowadzenia dyskusji na temat nowej ustawy zasadniczej, ponieważ uznajemy, że obecna konstytucja jest źródłem wielu patologii. Dzisiaj na tej sali mówiliśmy o patologiach w wymiarze sprawiedliwości. Przyjechali tu ludzie z całej Polski, żeby dać przykład tego, jak zostali skrzywdzeni przez sądy, przez prokuraturę przez urzędy skarbowe - powiedział podczas konferencji prasowej, podsumowującej spotkanie, wiceprzewodniczący zespołu Janusz Sanocki (niez.).
Jego zdaniem opowieści ludzi przedstawione podczas spotkania były - jak to określił - "wstrząsającym wydarzeniem". - Te nasze spotkania będą kontynuowane. Będą kolejne konferencje, konferencje regionalne. Zachęciliśmy też uczestników do zakładania takich biur interwencji społecznej, gdzie będą opisywane i zbierane sprawy krzywd sądowych i tego, jak instytucje państwa, które powinny ochraniać, krzywdzą obywateli. Wydamy czarną księgę. Teraz wydaliśmy pierwszy raport na podstawie pierwszych ankiet, które do nas docierają. Będziemy to kontynuować - powiedział poseł.
Jak poinformowano podczas konferencji, Zespół będzie pracował na konkretnymi rozwiązaniami ustrojowymi. - To będzie też szeroko dyskutowane mamy nadzieję poza murami parlamentu, po prostu przez obywateli - powiedział Sanocki. (ks/pap)

 

Dowiedz się więcej z książki
Pozycja ustrojowa sędziego
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł