- To kolejny etap zacieśniania współpracy z Naczelną Radą Adwokacką, co wiąże się z umową podpisaną w grudniu 2021 r. między Wolters Kluwer Polska a Adwokaturą. Cały czas budujemy, poszerzamy naszą ofertę szkoleniową również z myślą o środowisku adwokackim - mówi Alicja Pollesch, dyrektor strategiczny Wolters Kluwer Polska, członek zarządu.

Adwokat Grzegorz Kopeć, przewodniczący Komisji Doskonalenia Zawodowego również podkreśla, że to nowy obszar współpracy NRA i Wolters Kluwer Polska w zakresie podnoszenia kompetencji oraz poszerzania wiedzy wśród adwokatek i adwokatów. - Z tej propozycji skorzystać mogą zarówno obecni użytkownicy rozwiązań Wolters Kluwer, jak i osoby z nich niekorzystające. Skorzystanie z dostępu testowego jest bowiem bezpłatne, a w zależności od produktu, taki dostęp nadawany jest na 14 dni - zaznacza.
 

Czytaj: Prezes NRA: Rezygnujemy z punktów szkoleniowych, obowiązek doskonalenia zostaje>>

 

Dostęp do dużej bazy szkoleń  

Przemysław Rosati, prezes NRA w wywiadzie dla Prawo.pl podkreśla, że samorząd adwokacki będzie koncentrował się na wspieraniu adwokatów w realizacji ich obowiązku doskonalenia się, w promowaniu wiedzy i dostarczaniu wysokiej jakości szkoleń. 

- Pandemia doprowadziła do istotnej zmiany preferencji, jeżeli chodzi o model szkoleń. Obecnie szkolenia stacjonarne cieszą się mniejszą popularnością. Ludzie, nie tylko adwokaci, preferują szkolenia online. Co oczywiste, szkolenia takie pozwalają efektywniej wykorzystywać własny czas. Szkolenia online stały się powszechne i zniosły oczywistą barierę odległości. Adwokat z Wrocławia może, poświęcając jedynie np. 1,5 h, wziąć udział w wartościowym szkoleniu online organizowanym w Szczecinie. Zresztą takie szkolenia oferowane są nie tylko przez samorządy zawodowe, ale także przez uczelnie wyższe czy same kancelarie specjalizujące się w danej dziedzinie. Pamiętajmy, że ogromna konkurencja na rynku już dawno wymusiła na prawnikach konieczność nieustannego doskonalenia zawodowego - mówi. 

Czytaj w LEX: Analiza opłacalności sprawy/rentowności kancelarii >

Jak dodaje, widoczną zmianą w tym aspekcie będzie na pewno zaproponowanie dużej bazy materiałów szkoleniowych w porozumieniu z Wolters Kluwer Polska. - Będziemy też np. wykorzystywać możliwości, jakie daje czasopismo "Palestra", poświęcając poszczególne numery omawianiu interesujących dla praktyków zagadnień związanych z branżą prawniczą, choćby wprowadzanych zmian w prawie. Przykładowo, jeden z najbliższych numerów będzie w całości poświęcony zmianom w procedurze cywilnej. Żyjemy w czasach, w których absolutnie naturalne jest dążenie przez adwokatów do podnoszenia swoich kwalifikacji, zdobywania wiedzy, poszerzania doświadczeń, budowania w ten sposób kompetencji i przewagi konkurencyjnej. Jako adwokaci wiemy, że skuteczne reprezentowanie klientów wymaga utrzymywania wysokiego poziomu przygotowania merytorycznego do wykonywania zawodu, co jest naturalną konsekwencją spełniania obowiązku doskonalenia zawodowego - podsumowuje.

Zobacz nagranie szkolenia w LEX: Jak założyć własną kancelarię prawną krok po kroku >

Czytaj: Adwokackie punkty szkoleniowe trafią do lamusa>>

 

Wysoki poziom merytoryczny, dostęp do LEX-a, certyfikaty

- Wysoki poziom merytoryczny prowadzących, aktualne i ważne tematy, dostęp do LEX-a i certyfikaty dla uczestników - Alicja Pollesch podkreśla, że Wolters Kluwer Polska oferuje nie tylko szeroką bazę szkoleń, ale też dba o ich jakość i o to by odpowiadały potrzebom środowiska prawniczego.

- Bardzo dbamy o naszą ofertę szkoleniową, edukacyjną, zarówno jeśli chodzi o jej poziom merytoryczny, aktualność, ale też dobór i kompetencje kadry prowadzącej. Dodatkowo - tak jak już powiedziałam - dajemy możliwość uczestnictwa w nich także osobom, które jeszcze nie mają dostępu do LEX-a, umożliwiając im przetestowania naszego produktu przez dwa darmowe tygodnie - wskazuje. 

Jak zaznacza, po ukończeniu szkoleń i webinarów organizowanych przez Wolters Kluwer Polska, ich uczestnicy otrzymują certyfikaty poświadczające zdobytą wiedzę.

Zobacz w LEX: Marketing prawniczy a zasady etyki zawodu >

Online albo stacjonarnie - jak adwokat woli 

JZ kolei mec. Kopeć dodaje, że współpraca z Woltersem daje możliwość doskonalenia zawodowego poprzez uczestnictwo w wykładach na żywo oraz odtwarzania tych wykładów. - Zatem wachlarz  możliwości jest ogromny i bardzo atrakcyjny, myślę, że każdy adwokat znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, dzięki czemu będzie mógł również dzięki swojej wiedzy pozyskać nowych klientów - wyjaśnia.

Zobacz w LEX: Zarządzanie cenami dla prawników – wstęp do ustalania i analizy cen >

Także on podkreśla wagę możliwości uzyskania certyfikatu po osiągnięciu pozytywnego wyniku testu wiedzy, dostępnego w produkcie LEX-a. Jak zaznacza takie dokumenty mogą być potrzebne adwokatom do potwierdzenia umiejętności i zdobytej wiedzy.- Z uwagi na specyfikę procedur,zdobycie części spraw wymaga np. uczestnictwa w przetargu, a wtedy trzeba wykazać się określonymi referencjami, zaświadczeniami - mówi. - Dodatkowo jako NRA będziemy udostępniać nagrania wybranych szkoleń Wolters Kluwer na platformie e-Palestra. Wierzymy, że eksperckie webinary będą nie tylko pomocne, ale również umożliwią spełnienie obowiązku doskonalenia zawodowego - podsumowuje.

Zobacz w LEX: Omówienie wyroku TSUE w sprawie C-395/21 dot. wynagrodzenia adwokata po usunięciu z umowy o obsługę prawną niedozwolonych postanowień >