Węgierski premier powiedział w wywiadzie dla jednej z rozgłośni radiowych w Budapeszcie, że właśnie trwa ustalanie, co uznać za dyskryminację, a co za uprawnione posunięcie rządu angielskiego. Podkreślił, że Węgry dążą do sformułowania wspólnego stanowiska państw wyszehradzkich, a więc także Czech, Słowacji i Polski, i właśnie między innymi z tego powodu w poniedziałek przylatuje do Budapesztu szefowa polskiego rządu, a 15 lutego odbędzie się spotkanie przedstawicieli tych państw w Pradze.
O świadczeniach socjalnych dla imigrantów zarobkowych z innych państw UE Beata Szydło rozmawiała w piątek z premierem Wielkiej Brytanii. Jak zaznaczyła, że ta kwestia wymaga "negocjacji i doprecyzowania". Podkreśliła, że Polacy pracując W Wielkiej Brytanii, budują PKB tego kraju i "w związku z tym chcielibyśmy, żeby mieli takie same warunki i szanse na rozwój zawodowy jak obywatele Wielkiej Brytanii". - Będziemy na pewno szukali kompromisu. (...) Nie wyobrażam sobie, by Wielka Brytania opuściła Unię Europejską - zaznaczyła Szydło.
W piątek z Cameronem rozmawiał też prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Uzyskaliśmy pełne zabezpieczenie praw socjalnych dla Polaków, którzy są w tej chwili w Wielkiej Brytanii - powiedział po spotkaniu Kaczyński. Więcej>>
 

Dowiedz się więcej z książki
Prawo Europejskie
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł