Zwrócił jednak uwagę, że sprzedaż usług przez przedsiębiorcę nie będzie mogła odbywać się jednocześnie w kilku lokalizacjach.
Chodziło tu o przypadek podatniczki, która będzie wykonywać usługi w kilku miejscach (gabinetach medycznych i kosmetycznych). Zamierzała kupić jedną mobilną kasę fiskalną, tak aby można było ją przenosić z jednego miejsca do drugiego. Podatniczka planowała także zatrudnić pracowników recepcji w każdej lokalizacji. Nie świadczyliby oni jednak żadnych usług. Zajmowaliby się tylko obsługą recepcji i reklamą. Usługi świadczyłaby jedynie podatniczka.
Zobacz również:
Fiskus wie o zagranicznych rachunkach polskich podatników >>
Nowa matryca stawek przyniesie też podwyżkę VAT >>
Ulga z tytułu nabycia kasy rejestrującej >>
Zakończenie działalności - a co z kasą fiskalną?
Organ podatkowy zwrócił uwagę, że transakcje sprzedaży w poszczególnych miejscach prowadzenia działalności nie będą dokonywane w tym samym czasie. Ponieważ tylko jedna osoba będzie świadczyła usługi, to klient za każdym razem będzie mógł otrzymać paragon. Tym samym jedna, mobilna kasa rejestrująca będzie wystarczająca. Podatniczka będzie musiała ją jednak za każdym razem mieć ze sobą.
Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji z 16 listopada 2018 r., nr 0112-KDIL2-2.4012.385.2018.2.AKR
Cena promocyjna: 119.2 zł
|Cena regularna: 149 zł
|Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.