- Niemal każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych patostreamerach – wskazał wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Jak dodał, dlatego resort zdecydował o akcji edukacyjnej, która będzie prowadzone w całej Polsce.
Czytaj: Dziecko może być wykorzystane także w cyberprzestrzeni - w polskich przepisach luka>>
W dużych miastach świadomość większa
Wiceminister chce spotkać się z z przedstawicielami wojewodów, policji, kuratorami, lokalnymi mediami, a także samą młodzieżą, bo jak mówi w dużych miastach świadomość na temat negatywnych zjawisk związanych z patostreamami jest zdecydowanie większa niż w mniejszych ośrodkach.
Cena promocyjna: 103.2 zł
|Cena regularna: 129 zł
|Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł
- Postaram się w czasie wakacji objechać wszystkie województwa, by tam o tym mówić - zadeklarował.
W czasie spotkania podnoszono, że istotne jest zgłaszanie takich treści i zjawisk w sieci np. do www.dyzurnet.pl.
- Patostreaming to problem, ale w Internecie jest więcej szkodliwych treści, które mogą zagrażać rozwojowi dzieci czy młodzieży – podkreśliła Anna Borkowska z NASK. – Ważne, by na to zwracać uwagę.
Służby odpowiedzialne za zwalczanie negatywnych zjawisk mówią również o potrzebie większej koordynacji i szybszej wymiany informacji, np. z operatorami internetowymi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.