Pod koniec lutego br. w urzędach pracy zarejestrowanych było ok. 921 tys. osób bezrobotnych, o prawie 178 tys. mniej niż w lutym 2021 roku. W porównaniu ze styczniem br. liczba bezrobotnych w Polsce spadła o 5,4 tys. osób.
- W lutym zatrudnienie znalazło ponad 54 tys. osób bezrobotnych, a do urzędów pracy wpłynęło prawie 118 tys. ofert pracy. Stopa bezrobocia w żadnym województwie nie osiągnęła dwucyfrowego poziomu, a w rejestrach urzędów pracy figuruje sporo mniej osób niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Sytuacja na rynku pracy jest stabilna – mówi cytowana w komunikacie ministerstwa Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Czytaj też:
Podkarpacki rynek pracy – stereotypy a rzeczywistość >
Podlaski rynek pracy – rozwój na przekór stereotypom? >
W lutym stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 5,5 proc. i – względem poprzedniego miesiąca – nie zmieniła się. Najniższe bezrobocie odnotowano w województwie wielkopolskim (3,2 proc.), a najwyższe - w województwie warmińsko-mazurskim (9 proc.).
Czytaj również: MRiPS: Bezrobocie w lutym nadal niskie>>
Polska na 2. miejscu w UE z najniższym bezrobociem
Według danych Eurostatu, opublikowanych na początku marca br., Polska znajduje się w czołówce krajów z najniższym bezrobocie w Unii Europejskiej. Pod koniec lutego br. stopa bezrobocia w naszym kraju wyniosła 2,8 proc. i była na dużo niższym poziomie, niż wynosi średnia unijna (6,2 proc.) oraz średnia dla krajów strefy euro (6,8 proc.).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.