Kontrola inspekcji rozpoczęła się pod koniec lutego; badano, czy przestrzegane są prawa pracowników obsługujących przedłużające się do nocy posiedzenia. Kontrolę podjęto w związku z licznymi doniesieniami medialnymi, dotyczącymi przedłużonego czasu pracy pracowników, którzy w nadgodzinach czy w porze nocnej pracowali podczas obrad - informowała wtedy inspekcja.
Giedrojć powiedział we wtorek, że inspektorzy zbadali dokumentację z ostatnich trzech lat. "Nie było uchybień, zdarzały się jednostkowe sytuacje niestosowania przerw podczas pracy" - zaznaczył.
Szef PIP uczestniczył we wtorek w posiedzeniu Rady Ochrony Pracy. Rada pozytywnie zaopiniowała dwa personalne wnioski o odejściu z pracy zastępczyni Giedrojcia Małgorzaty Hofman, która złożyła dymisję, motywując ją powodami osobistymi i Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie Elżbiety Lipińskiej, która przechodzi na emeryturę.
Rada przyjęła też stanowisko w sprawie zawierania umów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie oraz wysłuchała informacji o prowadzonym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy programie wieloletnim i ZUS o programie prewencji wypadków. (PAP)
PIP zakończyła kontrolę w Sejmie
Inspektorzy pracy skontrolowali przestrzeganie prawa pracy w Sejmie. Nie stwierdzono naruszenia prawa - powiedział we wtorek PAP Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.