Z badania ManpowerGroup wynika, że aż 72 proc. organizacji w naszym kraju wykazuje trudności w znalezieniu pracownika, a kwestia ta dotyczy w podobnym stopniu zarówno dużych podmiotów, jak i MŚP. Z drugiej strony wyzwaniem są rosnące obciążenia finansowe przedsiębiorstw, wynikające m.in. ze wzrostu kosztów zatrudnienia czy prowadzenia działalności. Potwierdza to np. raport „Barometr rynku pracy”, opracowany przez Gi Group Holding, z którego wynika, że 40 proc. respondentów wskazuje na rosnące koszty prowadzenia działalności. Zdaniem Polskiego Forum HR, członka Konfederacji Lewiatan, odpowiedzią na poprawę sytuacji w sektorze może być implementacja rozwiązań technologicznych, poprawiających efektywność prowadzonych działań. W tym celu organizacja, wraz z Pracuj Ventures, ogłosiła pierwszy w Polsce konkurs dla wszystkich firm HR Tech tworzących innowacyjne usługi i rozwiązania HR Tech.
Czytaj również: Poszukują pracy mimo kryzysu - większa mobilność zawodowa Polaków w 2023 roku>>
Optymalizacja procesów sposobem na wyjście z trudnej sytuacji
Jak wynika z cytowanego badania Gi Group Holding, co trzecia ankietowana firma (36,6 proc.) planuje optymalizację swoich procesów, jako sposób na zminimalizowanie skutków pogorszenia się sytuacji ekonomicznej. W polskim sektorze HR będzie to dotyczyło wykorzystania odpowiednich narzędzi, które podniosą efektywność organizacji, m.in. rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję. Wpłynie to na automatyzację procesów rekrutacyjnych np. w przeglądzie i ocenie aplikacji, komunikacji z kandydatami czy targetowania ogłoszeń.
Czytaj w LEX: Czy pozwalać rekrutować robotom? >
- Rewolucja technologiczna nie ominęła sektora usług HR. Wręcz przeciwnie! W procesie budowania strategii rozwoju wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych staje się kluczowym elementem, szczególnie w dobie pracy zdalnej. Rozwiązania HR Tech w zakresie rekrutacji i selekcji kandydatów, rozwoju pracowników, budowania ich zaangażowania, wellbeingu, jak i te w zakresie usprawnienia procesów kadrowo-płacowych w znacznym stopniu usprawniają procesy wewnątrz organizacji, ale też budują silniejszy employer branding i wzmacniają pozycję firm na rynku – wyjaśnia Przemysław Kadula, członek Zarządu Polskiego Forum HR.
Zobacz nagranie szkolenia online: Gry psychologiczne w życiu zespołów i organizacji >
Cena promocyjna: 49.5 zł
|Cena regularna: 99 zł
|Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 99 zł
Polskie Forum HR wspiera innowacje technologiczne
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie branży HR rozwiązaniami technologicznymi, Polskie Forum HR w partnerstwie z Pracuj Ventures przygotowało konkurs HR Tech Changer. Jego celem jest nie tylko promowanie idei korzystania z rozwiązań technologicznych w sektorze usług HR, ale również dokonanie przeglądu dostępnych na rynku innowacji oraz zwrócenie uwagi na te, które w szczególny sposób wpływają na podniesienie efektywności procesów HR oraz są pozytywnym bodźcem wspierającym zrównoważony rozwój rynku pracy.
Zobacz nagranie szkolenia online: Analityka HR – Kluczowe wskaźniki (mierniki) w obszarze personalnym >
- Z punktu widzenia Polskiego Forum HR jest to niezwykle istotny projekt, który ma szansę poszerzyć wiedzę na temat dostępnych rozwiązań technologicznych dla sektora usług HR nie tylko wśród naszych firm członkowskich, ale generalnie w całej branży. Z drugiej strony dla firm z sektora HR tech to niepowtarzalna okazja zaistnienia i zaprezentowania swojego rozwiązania przed liderami sektora usług HR, którzy mogą już niebawem stać się ich klientami – komentuje Kadula.
- Pracuj Ventures od lat inwestuje w zespoły utalentowanych przedsiębiorców z odpowiednimi wartościami i przekonaniami, o wysokim potencjale wzrostu i wspiera ich w rozwoju przedsięwzięć w obszarze HR tech. Ten konkurs to szansa, aby pokazać swoje rozwiązanie, skonfrontować je z potrzebami sektora usług HR i zostać zauważonym. Dla wielu rozwiązań to może być istotny moment w ich rozwoju – dodaje Magdalena Trąba, senior investment manager, Pracuj Ventures.
Weź udział w szkoleniu online: Jak dopasować system ocen pracowniczych do aktualnych wyzwań i potrzeb? >
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.