Propozycja zawarta w nowelizacji określa m.in. specjalną procedurę zgłoszenia budowy drogi rowerowej oraz wyznaczenia szlaku turystycznego rowerowego i pieszego na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią.
Przedsięwzięcie takie będzie wymagać zgłoszenia dyrektorowi regionalnego zarządu gospodarki wodnej oraz dołączenia odpowiednich dokumentów. W przypadku budowy drogi dla rowerów oraz wytyczenia szlaku turystycznego rowerowego i pieszego na wałach przeciwpowodziowych będzie wymagane odpowiednie zgłoszenie do marszałka województwa i dołączenie wymaganych dokumentów.
Po pierwszym czytaniu na posiedzeniu plenarnym nad projektem pracowali posłowie w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
W przyjętym sprawozdaniu proponują poprawki dotyczące m.in. rozszerzenia kategorii robót budowlanych o przebudowę drogi rowerowej. Ponadto komisja zaproponowała wydłużenie terminu wejścia w życie ustawy do 30 dni od jej ogłoszenia. W związku ze zgłoszonymi podczas drugiego czytania poprawkami, projekt został skierowany ponownie do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
(sejm.gov.pl)
Rowerzyści wjadą na wały przeciwpowodziowe - trwają prace nad nowelizacją Prawa wodnego
19 marca Sejm pracował w drugim czytaniu nad prezydenckim projektem nowelizacji ustawy Prawo wodne. Projekt zezwala na poruszanie się rowerem wzdłuż wałów przeciwpowodziowych, a także ułatwia wyznaczanie turystycznych szlaków rowerowych i pieszych na wałach przeciwpowodziowych i obszarach szczególnego zagrożenia powodzią.