Najwięcej wniosków przyznano mieszkańcom województw: wielkopolskiego - 28, pomorskiego - 16, mazowieckiego - 14. Na Warmii i Mazurach było ich 13, a w Łódzkiem - 11.
W czwartek przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisali kolejne umowy z bankami w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" (MdM) - z Alior Bankiem, Bankiem Ochrony Środowiska oraz dwoma bankami zrzeszającymi banki spółdzielcze - BPS i SGB. W środę taką umowę podpisano z Getin Noble.
Od 2014 roku młodzi ludzie z pomocą państwa mogą zaciągać kredyty na zakup pierwszego mieszkania lub domu z rynku pierwotnego. Wnioski w tej sprawie można składać już w siedmiu bankach - PKO BP, Pekao SA, Getin Noble, Alior Banku, Banku Ochrony Środowiska oraz w bankach BPS i SGB. Jeżeli banki te przyznają kredyt na zakup mieszkania, to po spełnieniu warunków określonych przez program MdM, bank BGK przyznaje dofinansowanie do takiego kredytu.
Przedstawiciele BGK zapowiedzieli, że kolejne umowy z bankami będą podpisane w najbliższych tygodniach.
Mieszkanie dla Młodych: pierwsze wnioski już zaakceptowane
400 wniosków o dopłatę do kredytu za zakup pierwszego mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych wpłynęło od początku roku do BGK - podał w czwartek bank. BGK zaakceptował do tej pory 150 wniosków wartych 3 mln 222 tys. zł.