Pytanie
W styczniu 2012 r. nasza instytucja rozpoczęła realizację projektu finansowanego przez Komisję Europejską, w związku z czym oddelegowany został pracownik do tego projektu. Pracownik ten zatrudniony jest w instytucji od dnia 17 lutego 1993 r. na czas nieokreślony. W dniu 30 grudnia 2011 r. zostało zawarte z pracownikiem porozumienie w którym:
  • na okres od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2012 r. w wymiarze 3/4 etatu pracodawca powierza pracownikowi pracę na dotychczas zajmowanym stanowisku, finansowanym ze środków naszej instytucji, stawka miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w tym wymiarze zostaje na dotychczasowym poziomie obniżona proporcjonalnie do etatu
  • na okres od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2012 r. w wymiarze 1/4 etatu pracodawca powierza pracownikowi pracę na stanowisku specjalista ds. projektów, finansowanym z grantu bezpośredniego z Komisji Europejskiej, stawka miesięcznego wynagrodzenia zostaje podniesiona na wyższą.
Jednocześnie informuję, że dla pracownika sporządza się dwie listy płac, ponieważ są różne źródła finansowania wynagrodzenia pracownika oraz różne stawki płacy zasadniczej.
W dniu 10 stycznia 2012 r. pracownik się rozchorował i przebywał na zwolnieniu lekarskim. Poprzednie zwolnienie lekarskie było wystawione za okres 21 listopada 2011 r. – 25 listopada 2011 r. W związku z powyższym nie upłynął okres trzech miesięcy kalendarzowych między zwolnieniami lekarskim.
Czy w takiej sytuacji należy przyjąć podstawę wymiaru składek, która została ustalona przy wyliczaniu zasiłku chorobowego w miesiącu listopadzie 2011 r., czy ustalić ją na nowo?
Jeśli podstawa ma być ustalana na nowo, to z jakiego okresu ma być ustalona?