Jak pokazuje doświadczenie Stena Recycling, rozwiązania biurowe cieszą się na polskim rynku coraz większym zainteresowaniem ze strony firm i administratorów nieruchomości. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – oszczędność czasu i pieniędzy, 50-60 proc. mniej odpadów komunalnych, wygoda i realne oszczędności dla najemców.
Jak to działa w praktyce?
W pierwszej kolejności grupa ekspertów przeprowadza audyt i analizuje sposób funkcjonowania danego biura, proces wytwarzania odpadów oraz dotychczasowy sposób zarządzania nimi, a także identyfikuje przestrzeń do ich zagospodarowania. Następnie rekomendowane są optymalne rozwiązania, dostosowane do konkretnych rodzajów frakcji i potrzeb użytkowników biura. Za przykład może posłużyć poznański biurowiec Malta House, w którym wprowadzono nowatorskie rozwiązania Stena Recycling.
Więcej na ten temat: www.recykling.pl
Czas na selektywną zbiórkę odpadów w biurowcach
75 proc. to odsetek odpadów biurowych, które są wysokogatunkowymi surowcami wtórnymi. Ich selektywna zbiórka w połączeniu z nowoczesnym, kompleksowym procesem zarządzania pozwala na obniżenie kosztów gospodarki odpadami w biurowcu, podnosi prestiż obiektu i zwiększa świadomość środowiskową jego najemców.