obywatele Republiki Austrii:KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-austriackiej współpracy naukowej i uczelnianej
1. Mang Herbert,
za wybitne zasługi w promowaniu polskiej kultury muzycznej
2. Rhomberg Günter,
za wybitne zasługi w popularyzowaniu problematyki polskiej, za kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski:
3. Bischof Burkhard, 4. Lahodynsky Otmar, 5. Seinitz Kurt, 6. Stackl Erhard,
za zasługi w upamiętnianiu tragicznych losów polskich dzieci podczas II wojny światowej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
7. Kranzl-Greinecker Martin,
obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkała w Królestwie Belgii
za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za promowanie polskiej gospodarki
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
8. Zaleski Hélène,
obywatele Królestwa Danii:
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polonii duńskiej
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
9. Miedzianogóra Roman,
za zasługi w działalności na rzecz Polonii duńskiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Serafin Maria Elżbieta, 11. Sobocki Aleksander,
obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej i Królestwa Danii
12. Grodzka Alicja Teresa,
obywatele Republiki Francuskiej:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-francuskiej współpracy wojskowej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
13. adm. Guillaud Edouard,
za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej literatury
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
14. Veaux Erik,
za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
15. Toporowski Dominik Zdzisław,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Kanadzie:
za wybitne zasługi w działalności kombatanckiej i polonijnej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
16. Ostrowski Marceli,
za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność polonijną i kombatancką:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
17. Ejbich Bohdan Jan, 18. Szrajer Kazimierz Józef,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
19. Ejbich Anna Maria,
pośmiertnie
20. Brodzka Maria,
za zasługi w działalności na rzecz polonijnych środowisk kombatanckich
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
21. Bujnowski Janusz Józef,
obywatelki Republiki Kazachstanu
za zasługi w działalności polonijnej, za rozwijanie polsko-kazachstańskiej współpracy
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
22. Snegurskaya Ruslana, 23. Verzbitskaya Halina,
obywatel Republiki Kolumbii
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-kolumbijskiej współpracy
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
24. Barrantes Ulloa Jorge Alberto,
obywatel Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkały w Królestwie Marokańskim
za zasługi w niesieniu pomocy więźniom polskim i litewskim na terenie Maroka
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
25. o. Stachera Czesław Michał,
obywatelka Federacji Rosyjskiej
za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury, za osiągnięcia w działalności artystycznej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Piecha Edyta,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Stanach Zjednoczonych Ameryki
za wybitne zasługi w promowaniu polskiej kultury
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
27. Hoffman Edward, 28. Lizakowski Adam,
obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
za wybitne zasługi w działalności polonijnej, za kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski
29. Drobot Joseph Anthony,
za wybitne zasługi w promowaniu polskiej kultury:
30. Tegnazian Terry,
pośmiertnie
31. Dudarew-Ossetyński Leonidas,
obywatel Królestwa Tajlandii
za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Królestwem Tajlandii
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
32. Amatayakul Akrasid,
obywatel Republiki Turcji
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-tureckiej współpracy
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
33. Uman Reşit,
obywatele Ukrainy:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-ukraińskiej współpracy uczelnianej i naukowej
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
34. Grzegocki Mieczysław,
za zasługi w upamiętnianiu historii, walk i męczeństwa polskich żołnierzy formacji granicznych we wrześniu 1939 r.
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Sulik Anatol,
obywatelki Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Włoskiej:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-włoskiej współpracy parlamentarnej, za promowanie spraw Polski
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
36. Cicinelli Letizia,
za wybitne zasługi w upamiętnianiu i upowszechnianiu wiedzy o roli walk II Korpusu Polskiego o wyzwolenie Półwyspu Apenińskiego
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
37. Jackiewicz Beata Alicja,
obywatele Republiki Włoskiej:
za wybitne zasługi w promowaniu nauki polskiej, za rozwijanie polsko-włoskiej współpracy naukowej i uczelnianej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
38. Arnaldi Girolamo,
za wybitne zasługi w upamiętnianiu i upowszechnianiu wiedzy o roli walk II Korpusu Polskiego o wyzwolenie Półwyspu Apenińskiego:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
39. Caloro Antonio,
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
40. Orsetti Raimondo,
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-włoskiej współpracy gospodarczej
41. D´Antoni Riccardo.