obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Francuskiejza wybitne osiągnięcia w działalności naukowej i dydaktycznej, za rozwijanie polsko-francuskiej współpracy międzyuczelnianej
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
1. Lemonnier Mariola Urszula,
obywatel Republiki Francuskiej
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-francuskiej współpracy wojskowej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
2. gen. armii Georgelin Jean-Louis,
obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i Kanady
za wybitne zasługi w działalności polonijnej i kombatanckiej
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
3. Nawrot Piotr Stanisław,
obywatel Kanady i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
za wybitne osiągnięcia w pracy badawczej, za działalność społeczną i harcerską
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
4. Szymański Jan Tomasz,
obywatel Kanady
za zasługi w działalności polonijnej, za rozwijanie polsko-kanadyjskiej współpracy kulturalnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Grasza Tomasz,
obywatel Królestwa Niderlandów
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-niderlandzkiej współpracy
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
6. Dutilh Willem Frederik,
obywatele Republiki Federalnej Niemiec:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy naukowej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
7. Hahlbrock Klaus,
za wybitne zasługi w propagowaniu polskiej kultury muzycznej
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
8. Stricharz Michael,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz polsko-niemieckiego pojednania, za popularyzowanie polskiej historii i kultury
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
9. Kneip Matthias,
za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej literatury i historii
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
pośmiertnie
10. Kunstmann Heinrich,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności społecznej na rzecz rozwijania przyjaznych stosunków między narodami:
11. Schütz Ursula, 12. Wendel Marlies,
za zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie psychiatrii
13. Rasche Jörg Maximilian August,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Stanach Zjednoczonych Ameryki:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy, za działalność na rzecz środowisk polonijnych
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
14. Borucki Stanisław, 15. Wojciechowski Zbigniew Jacek,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury i sztuki:
16. Dyrkacz Zygmunt Janusz, 17. Kamyszew Krzysztof Dariusz, 18. Kenar Jerzy Szymon,
za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy pomiędzy polonijnymi organizacjami technicznymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki i Kanadzie, za popularyzowanie polskiej myśli technicznej
19. Niedziński Mirosław,
za wybitne zasługi w promowaniu Polski, za działalność na rzecz rozwijania stosunków polsko-żydowskich
20. Szymańska Małgorzata,
obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
za wybitne zasługi w promowaniu Polski, za działalność na rzecz rozwijania stosunków polsko-żydowskich
21. Brysk Seth,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwijania sportu i kultury fizycznej w Polsce
22. Koproski Alexander Robert,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwijania polsko-amerykańskiej współpracy, za działalność na rzecz środowisk polonijnych:
23. Fountain II Alvin Marcus, 24. Kerosky Christopher Anthony, 25. Petkus John,
za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury, za działalność na rzecz środowisk polonijnych:
26. ks. Breza Paul, 27. Kopielski Camille, 28. Koropeckyj Roman,
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej:
29. Kornfeld Sally Carol, 30. Stewart Eric Edward,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej
31. Bednarz Damian Michał,
za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury, za działalność na rzecz środowisk polonijnych
32. Kaminski Anthony,
obywatel Ukrainy
za wybitne zasługi w działalności naukowej i dydaktycznej, za rozwijanie polsko-ukraińskiej współpracy międzyuczelnianej
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
33. Mosorov Volodymyr,
obywatelka Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskich dzieci, za popularyzowanie polskiej historii i tradycji narodowych
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
34. Krzanicka Febronia Maria.