Rozporządzenie 1451/2007 w sprawie drugiej fazy 10-letniego programu pracy określonego w art. 16 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wprowadzania do obrotu produktów biobójczych

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 1451/2007
z dnia 4 grudnia 2007 r.
w sprawie drugiej fazy 10-letniego programu pracy określonego w art. 16 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wprowadzania do obrotu produktów biobójczych
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając dyrektywę 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 lutego 1998 r. dotyczącą wprowadzania do obrotu produktów biobójczych(1), w szczególności jej art. 16 ust. 2,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Zgodnie z dyrektywą 98/8/WE państwa członkowskie mogą zezwolić na wprowadzenie do obrotu produktów biobójczych zawierających substancje czynne zawarte w załącznikach I, IA lub IB do tej dyrektywy. Jednakże zgodnie ze środkami przejściowymi przewidzianymi w art. 16 ust. 1 dyrektywy 98/8/WE państwa członkowskie mogą zezwolić na wprowadzenie do obrotu produktów biobójczych zawierających substancje czynne niewymienione w załącznikach I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE, ale które były już w obrocie w dniu 14 maja 2000 r., zwane dalej "istniejącymi substancjami czynnymi". Zgodnie z ust. 2 tego samego artykułu zrealizowany zostanie 10-letni program przeglądu wszystkich istniejących substancji czynnych. Ten program pracy ma na celu zidentyfikowanie istniejących substancji czynnych i określenie tych substancji, które będą oceniane w ramach tego programu w celu ich ewentualnego włączenia do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE.

(2) Faza wstępna programu została ustanowiona w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1896/2000 z dnia 7 września 2000 r. w sprawie pierwszej fazy programu określonego w art. 16 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie produktów biobójczych(2).

(3) Na mocy rozporządzenia (WE) nr 1896/2000 istniejące substancje czynne mające zastosowanie w produktach biobójczych musiały zostać zidentyfikowane, a te substancje, które należało poddać ocenie w celu ewentualnego włączenia ich do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE w jednym lub więcej typie produktów, należało przedstawić w notyfikacji nie później niż do dnia 28 marca 2002 r.

(4) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2032/2003 z dnia 4 listopada 2003 r. w sprawie drugiej fazy 10-letniego programu pracy określonego w art. 16 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wprowadzania do obrotu produktów biobójczych oraz zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1896/2000(3) ustanowiło wykaz istniejących substancji czynnych. Wykaz ten uwzględniał substancje czynne, które zostały zidentyfikowane zgodnie z przepisami art. 3 ust. 1 lub art. 5 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1896/2000 lub w odniesieniu do których odpowiednie informacje zostały przedstawione w notyfikacji zgodnie z przepisami art. 4 ust. 1 tego rozporządzenia.

(5) Rozporządzenie (WE) nr 2032/2003 ustanowiło również, w załączniku II, wyczerpujący wykaz istniejących substancji czynnych, które należy poddać ocenie w ramach programu przeglądu. Wykaz obejmuje substancje czynne, w odniesieniu do których co najmniej jedna notyfikacja została przyjęta zgodnie z przepisami art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1896/2000 lub w stosunku do których państwo członkowskie wyraziło zainteresowanie zgodnie z przepisami art. 5 ust. 3 tego rozporządzenia. Wykaz ten określał odnośne typy produktów.

(6) Rozporządzenie (WE) nr 2032/2003 zezwalało na poddanie ocenie pewnej ilości substancji czynnych lub substancji w określonych typach produktów, nieujętych początkowo w programie przeglądu, na tych samych warunkach co substancje czynne poddawane ocenie na podstawie programu przeglądu, pod warunkiem że zainteresowane podmioty przedłożą kompletną dokumentację do dnia 1 marca 2006 r.

(7) Artykuł 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 2032/2003 określił dzień 1 września 2006 r. jako datę wycofania z obrotu produktów zawierających substancje czynne, które nie zostały poddane ocenie w programie przeglądu.

(8) Artykuł 4 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 2032/2003 stanowił, że istniejące substancje czynne, które nie zostały zidentyfikowane przez osoby stosujące je w produktach biobójczych, uważa się za niewprowadzone do obrotu do celów biobójczych przed dniem 14 maja 2000 r. Nie należy jednakże rozumieć przez to, że bezprawnie niezidentyfikowane istniejące substancje czynne mogą korzystać z tymczasowego pozwolenia lub z dłuższego okresu ochrony danych zarezerwowanego dla faktycznie nowych substancji czynnych. Do wspomnianego przepisu należy dodać odpowiednie wyjaśnienie.

(9) Rozporządzenie (WE) nr 2032/2003 wprowadziło możliwość ubiegania się przez państwa członkowskie o odstępstwo w odniesieniu do produktów biobójczych zawierających zidentyfikowane substancje czynne niepoddane ocenie w ramach programu przeglądu, które, według państw członkowskich, są uzasadnione podstawowymi potrzebami ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony dziedzictwa kulturowego lub które mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania społeczeństwa w świetle braku odpowiednich, z technicznego lub gospodarczego punktu widzenia, rozwiązań zastępczych lub substytutów możliwych do przyjęcia z punktu widzenia ochrony środowiska lub zdrowia. Takie odstępstwo powinno być przyznawane wnioskującym państwom członkowskim jedynie w przypadku, gdy wnioski są uzasadnione, a dalsze stosowanie nie wywołuje obaw co do ochrony zdrowia ludzi i środowiska oraz, o ile ma to zastosowanie, opracowywane są rozwiązania alternatywne. Należy umożliwić państwom członkowskim ubieganie się o takie odstępstwo, w tym w odniesieniu do substancji czynnych, co do których podjęto decyzję o niewłączaniu ich w skład produktów zgłoszonych w załącznikach I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE. Ponieważ program przeglądu, o którym mowa w art. 16 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE, trwać będzie do dnia 14 maja 2010 r., odstępstwa takie pozostają w mocy tylko do tego dnia.

(10) Niektóre substancje czy produkty spożywane zwyczajowo przez ludzi lub zwierzęta w celu utrzymania ich przy życiu mogą być wykorzystane do przyciągania lub odstraszania szkodliwych organizmów. Ogólnie przyjęte jest, że wymogi dyrektywy 98/8/WE w zakresie pozwoleń/rejestracji nie mają uzasadnienia w przypadku tych substancji i substancje te należy wyraźnie wykluczyć z jej zakresu stosowania. Biorąc pod uwagę, że wprowadzenie zmian do dyrektywy 98/8/WE zajmie długi okres, w trakcie którego zdolność utrzymania w obrocie tych produktów może być nieodwracalnie zakłócona, należy przesunąć ich wycofanie z obrotu do dnia 14 maja 2010 r.

(11) Państwo członkowskie, które wykazało zainteresowanie dokonaniem przeglądu określonej substancji czynnej, nie powinno być wyznaczone jako państwo członkowskie będące sprawozdawcą dla tej substancji.

(12) W celu uniknięcia dublowania pracy, a w szczególności w celu ograniczenia przeprowadzania badań na kręgowcach, wymogi dotyczące sporządzenia i przedłożenia kompletnej dokumentacji powinny być takiego rodzaju, aby zachęcić tych, których notyfikacje zostały przyjęte, zwanych dalej "uczestnikami", do wspólnego działania, w szczególności w drodze przedkładania wspólnej dokumentacji. Państwu członkowskiemu będącemu sprawozdawcą powinno umożliwić się publiczne udostępnienie odniesienia do badań na kręgowcach przeprowadzanych dla notyfikowanej istniejącej substancji czynnej, o ile takie odniesienie nie jest poufne na mocy art. 19 dyrektywy 98/8/WE. Również w celu zyskania doświadczenia w sprawie poprawności wymogów dotyczących danych oraz w celu zapewnienia, że przegląd substancji czynnych jest przeprowadzany w sposób efektywny pod względem kosztów, uczestnicy powinni być zachęcani do przekazywania informacji w sprawie kosztów przygotowania dokumentacji oraz w sprawie potrzeby przeprowadzenia badań na kręgowcach.

(13) W celu unikania opóźnień uczestnicy powinni w możliwie najwcześniejszym terminie rozpocząć dyskusję z państwem członkowskim będącym sprawozdawcą w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących wymogów w zakresie danych. Wnioskodawcy niebędący uczestnikami, którzy zgodnie z przepisami art. 11 dyrektywy 98/8/WE zamierzają wystąpić z wnioskiem o włączenie do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE substancji czynnej w określonym typie produktów, będącej w trakcie oceny w ramach programu przeglądu, powinni przedłożyć kompletną dokumentację dla danej substancji w tym typie produktów nie wcześniej i nie później niż uczestnicy, tak aby nie zakłócać sprawnego funkcjonowania programu przeglądu i nie stwarzać niedogodnej sytuacji dla uczestników.

(14) Należy określić wymogi dotyczące treści i formatu dokumentacji oraz liczby przedkładanych dokumentów.

(15) Należy ustanowić przepis dla przypadków, w których uczestnik występuje wspólnie z producentem, użytkownikiem lub stowarzyszeniem oraz w których uczestnik wycofuje się z programu przeglądu.

(16) Producenci, użytkownicy lub stowarzyszenia powinni w określonych terminach mieć zapewnioną możliwość przejęcia roli uczestnika w stosunku do istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów, w odniesieniu do której wszyscy uczestnicy się wycofali albo żadna z dokumentacji nie spełnia wymogów. W tym samym okresie państwa członkowskie powinny, w określonych okolicznościach, mieć zapewnioną możliwość wykazania zainteresowania włączeniem takiej substancji czynnej w określonym typie produktów do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE.

(17) W celu zniechęcenia do nadużywania możliwości pozostawienia w obrocie substancji czynnej podczas dokonywania jej oceny w ramach programu przeglądu, przejęcie roli uczestnika w stosunku do istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów przez inną osobę lub państwo członkowskie powinno być możliwe tylko raz. Z tego samego powodu osoba lub państwo członkowskie przejmujące rolę uczestnika w określonym okresie czasu powinno przedstawić dowód rozpoczęcia kompletowania dokumentacji.

(18) Należy określić terminy, w ramach których państwa członkowskie będące sprawozdawcami powinny dokonać weryfikacji kompletności przedłożonej dokumentacji. W wyjątkowych okolicznościach państwa członkowskie będące sprawozdawcami powinny mieć możliwość ustanowienia nowego terminu przedłożenia części dokumentacji, w szczególności w przypadku, gdy uczestnik udowodnił, że przedstawienie informacji w wyznaczonym terminie było niemożliwe, lub w celu wyjaśnienia wątpliwości w odniesieniu do wymogów dotyczących danych, które nadal są niewyjaśnione mimo wcześniejszych dyskusji między uczestnikiem i państwem członkowskim będącym sprawozdawcą.

(19) W odniesieniu do każdej istniejącej substancji czynnej państwo członkowskie będące sprawozdawcą powinno zbadać i dokonać oceny dokumentacji oraz przedstawić wyniki Komisji i pozostałym państwom członkowskim w postaci sprawozdania sporządzonego przez właściwy organ oraz zaleceń w odniesieniu do decyzji, jaka powinna zostać podjęta w odniesieniu do danej substancji czynnej. W celu nieprzedłużania bezzasadnie procesu podejmowania decyzji państwo członkowskie będące sprawozdawcą powinno w tym samym czasie dokładnie rozważyć potrzebę przeprowadzenia dodatkowych badań. Z tego samego powodu państwa członkowskie będące sprawozdawcami powinny być zobowiązane do uwzględnienia przedstawionych informacji po przyjęciu dokumentacji wyłącznie w określonych warunkach.

(20) Sprawozdania właściwych organów powinny być badane przez pozostałe państwa członkowskie zanim sprawozdania z oceny zostaną przedłożone Stałemu Komitetowi ds. Produktów Biobójczych.

(21) W przypadku gdy obawy określone w art. 10 ust. 5 dyrektywy 98/8/WE nadal pozostają, pomimo zalecenia włączenia substancji czynnej do załącznika I, IA lub IB do tej dyrektywy, Komisja powinna mieć możliwość uwzględnienia, nie naruszając przepisów art. 12 tej dyrektywy, wyników oceny dokonanej w odniesieniu do innych istniejących substancji czynnych mających takie samo zastosowanie. Należy ustanowić przepis dla państwa członkowskiego będącego sprawozdawcą uaktualniający, w miarę potrzeby, sprawozdania właściwych organów.

(22) Aby zagwarantować lepszy dostęp do informacji, sprawozdania z oceny powinny być opracowywane na podstawie sprawozdań przedstawionych przez właściwe organy państw członkowskich i powinny podlegać tym samym zasadom dotyczącym dostępu do informacji, które zostały zastosowane przez właściwe organy przy sporządzaniu sprawozdań. Sprawozdania z oceny powinny opierać się na początkowym sprawozdaniu właściwego organu, zawierającym zmiany dokonane w świetle wszelkich dokumentów, komentarzy i informacji uwzględnionych podczas przeprowadzania oceny.

(23) Należy umożliwić zawieszenie procedur ustanowionych w niniejszym rozporządzeniu w świetle stosowania innych aktów Wspólnoty, w szczególności dyrektywy Rady 76/769/EWG z dnia 27 lipca 1976 r. w sprawie zbliżania przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich odnoszących się do ograniczeń we wprowadzaniu do obrotu i stosowaniu niektórych substancji i preparatów niebezpiecznych(4) oraz - po dniu 1 czerwca 2009 r. - tytułów VIII i XVII rozporządzenia (WE) nr 1907/2006.

(24) W celu zapewnienia możliwie najsprawniejszego przebiegu programu przeglądu pewna ilość istniejących substancji czynnych w określonych typach produktów została przyporządkowana innym państwom członkowskim będącym sprawozdawcami. Zmiany te zostaną uwzględnione w załączniku II do niniejszego rozporządzenia.

(25) Rozporządzenie (WE) nr 2032/2003 było kilkakrotnie zmieniane(5) w celu uwzględnienia przystąpienia do Unii nowych państw członkowskich oraz wniosków wyciągniętych z wdrażania programu przeglądu, a w szczególności w celu ustanowienia niewłączania pewnej ilości substancji czynnych do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE ze względu na niedostarczenie niezbędnych informacji w ustalonym okresie czasu bądź w przypadku gdy wymogi art. 10 tej dyrektywy nie zostały spełnione. Ciągłe aktualizowanie rozporządzenia (WE) nr 2032/2003 w celu pozostawania na bieżąco z programem przeglądu okazało się nieefektywne i czasochłonne. Ponadto mogłoby ono prowadzić do dezorientacji zainteresowanych stron w kwestii zasad, których należy przestrzegać, oraz substancji czynnych będących obecnie w trakcie oceny. W celu zachowania jasności wskazane jest uchylenie rozporządzenia (WE) nr 2032/2003 i zastąpienie go nowym, uproszczonym aktem ustanawiającym zasady programu przeglądu. Ponadto Komisja powinna uchwalać oddzielne akty w kwestii przyszłych decyzji o niewłączeniu.

(26) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Produktów Biobójczych,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Zakres przedmiotowy

Niniejsze rozporządzenie ustanawia szczegółowe zasady realizacji programu pracy w celu systematycznej oceny wszystkich substancji czynnych będących w obrocie w dniu 14 maja 2000 r. jako substancji czynnych produktów biobójczych, zwanego dalej "programem przeglądu", określonym w art. 16 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE.

Artykuł  2 1

Definicje

Do celów niniejszego rozporządzenia mają zastosowanie definicje określone w art. 2 dyrektywy 98/8/WE i art. 2 rozporządzenia (WE) nr 1896/2000.

Ponadto "uczestnik" oznacza osobę, która przedłożyła notyfikację przyjętą przez Komisję zgodnie z przepisami art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1896/2000 lub art. 3c ust. 1 niniejszego rozporządzenia, albo państwo członkowskie, które okazało zainteresowanie zgodnie z przepisami art. 5 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 1896/2000.

Artykuł  3

Istniejące substancje czynne

1.
Wykaz substancji czynnych zidentyfikowanych jako substancje czynne produktów biobójczych, będące w obrocie przed dniem 14 maja 2000 r. w celach innych niż cele wymienione w art. 2 ust. 2 lit. c) i d) dyrektywy 98/8/WE, zamieszczony jest w załączniku I.
2.
Wyczerpujący wykaz istniejących substancji czynnych, które podlegają ocenie w ramach programu przeglądu, zamieszczony jest w załączniku II.

Wykaz ten zawiera następujące substancje czynne:

a)
istniejące substancje czynne notyfikowane zgodnie z przepisami art. 4 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 1896/2000 lub art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1687/2002(6);
b)
istniejące substancje czynne, które nie były notyfikowane, jednakże w odniesieniu do których państwo członkowskie zgłosiło zainteresowanie w celu ich włączenia do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE;
c)
istniejące substancje czynne, które nie były notyfikowane, jednakże w odniesieniu do których jednemu z państw członkowskich przedłożono kompletną dokumentację do dnia 1 marca 2006 r., która uznana została za zgodną z wymogami załącznika III do niniejszego rozporządzenia i została przyjęta jako kompletna dokumentacja.
d) 2
istniejące substancje czynne notyfikowane zgodnie z art. 3b.

Ten wykaz określa, w odniesieniu do każdej objętej nim istniejącej substancji czynnej, typy produktów, w odniesieniu do których będzie ona podlegać ocenie w ramach programu przeglądu, a także państwo członkowskie będące sprawozdawcą, które dokona oceny.

Artykuł  3a 3

Procedura zgłaszania zamiaru notyfikacji

1.
Osoba lub państwo członkowskie uznające, że produkt biobójczy wprowadzany do obrotu i zawierający jedynie istniejące substancje czynne jest objęty dyrektywą 98/8/WE i zalicza się do jednego określonego typu produktów lub szeregu typów produktów, w odniesieniu do których w art. 4 wprowadza się zakaz wprowadzania do obrotu, może zwrócić się do Komisji z wnioskiem o zezwolenie na notyfikację substancji czynnych zawartych w tym produkcie dla odpowiednich określonych typów produktów.

We wniosku należy wskazać odpowiednie substancje czynne w określonym typie produktów oraz zawrzeć uzasadnienie nieprzedłożenia notyfikacji zgodnie z art. 4 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 1896/2000 lub nieokazania zainteresowania zgodnie z art. 5 ust. 3 tego rozporządzenia lub nieprzejęcia roli uczestnika zgodnie z art. 12 niniejszego rozporządzenia lub nieprzedłożenia kompletnej dokumentacji zgodnie z art. 9 ust. 1 niniejszego rozporządzenia.

2.
Po otrzymaniu wniosku zgodnie z ust. 1 Komisja konsultuje się z państwami członkowskimi w sprawie możliwości przyjęcia wniosku.

Wniosek jest możliwy do przyjęcia, jeśli produkt biobójczy jest objęty dyrektywą 98/8/WE i zalicza się do jednego określonego typu produktów lub szeregu typów produktów, w odniesieniu do których w art. 4 niniejszego rozporządzenia wprowadza się zakaz wprowadzania do obrotu, oraz jeśli przed przedłożeniem wniosku wnioskodawca miał obiektywnie uzasadnione przeświadczenie, wynikające z publikowanych przez Komisję lub właściwy organ wyznaczony zgodnie z art. 26 dyrektywy 98/8/WE wytycznych bądź z udzielanych przez nie pisemnych wskazówek, że produkt jest wyłączony z zakresu dyrektywy 98/8/WE lub że zalicza się do innego określonego typu produktów.

Jednakże wniosek nie może zostać przyjęty, jeśli dana substancja czynna w określonym typie produktów była już przedmiotem decyzji o niewłączeniu jej do załącznika I lub IA do dyrektywy 98/8/WE na podstawie sprawozdania oceniającego poddanego przeglądowi przez Stały Komitet ds. Produktów Biobójczych zgodnie z art. 15 ust. 4 niniejszego rozporządzenia.

3.
W przypadku gdy po przeprowadzeniu konsultacji zgodnie z ust. 2 Komisja uzna wniosek za możliwy do przyjęcia, Komisja przyjmuje wniosek i zezwala na notyfikację substancji czynnej dla odpowiednich określonych typów produktów.

Jednakże w przypadku gdy dokumentacja przedłożona państwu członkowskiemu pełniącemu rolę sprawozdawcy dla odpowiedniej substancji czynnej zawiera już wszystkie dane wymagane do oceny odpowiednich określonych typów produktów, w odniesieniu do których w art. 4 wprowadza się zakaz wprowadzania do obrotu, oraz gdy uczestnik, który przedłożył tę dokumentację, pragnie być uznawany za osobę, która przedłożyła notyfikację substancji czynnej dla tych określonych typów produktów, państwo członkowskie pełniące rolę sprawozdawcy informuje o tym Komisję i nie zezwala się na żadną dodatkową notyfikację zgodnie z akapitem pierwszym.

Komisja informuje o tym państwa członkowskie i publikuje tę informację w formie elektronicznej.

4.
Osoba zamierzająca notyfikować substancję czynną w określonym typie produktów zawartą w publikacji w formie elektronicznej, o której mowa w ust. 3 akapit trzeci, zgłasza ten zamiar Komisji najpóźniej trzy miesiące od daty publikacji w formie elektronicznej.
Artykuł  3b 4

Procedura notyfikacji

1.
Po zgłoszeniu zamiaru notyfikacji osoba, o której mowa w art. 3a ust. 4, przedkłada notyfikację substancji czynnej w określonym typie produktów Europejskiej Agencji Chemikaliów ustanowionej rozporządzeniem (WE) nr 1907/2006 (zwanej dalej "Agencją") najpóźniej 18 miesięcy od daty publikacji w formie elektronicznej, o której mowa w art. 3a ust. 3 akapit trzeci.

Notyfikacja dokonuje się za pośrednictwem rejestru produktów biobójczych, o którym mowa w art. 71 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/2012(7).

2.
Notyfikacja jest przedkładana w formacie IUCLID. Zawiera ona wszystkie informacje, o których mowa w pkt 1-3 oraz w tabeli w załączniku II do rozporządzenia (WE) nr 1896/2000, oraz dowód, iż substancja była dostępna na rynku jako substancja czynna w produkcie biobójczym zaliczanym do odpowiedniego określonego typu produktów w dniu publikacji w formie elektronicznej, o której mowa w art. 3a ust. 3 akapit trzeci.
3.
Dokonujący notyfikacji wskazuje, któremu właściwemu organowi państwa członkowskiego zamierza przedłożyć dokumentację, i przedstawia pisemne potwierdzenie, że właściwy organ zgadza się na przeprowadzenie oceny dokumentacji, chyba że w odniesieniu do danej substancji czynnej zostało już wyznaczone państwo członkowskie pełniące rolę sprawozdawcy.
4.
Po otrzymaniu notyfikacji Agencja informuje o tym Komisję oraz informuje dokonującego notyfikacji o opłatach należnych na mocy rozporządzenia, przyjętych zgodnie z art. 80 ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 528/2012. Jeśli dokonujący notyfikacji nie wniesie opłaty w terminie 30 dni po otrzymaniu tej informacji, Agencja odrzuca notyfikację i informuje o tym dokonującego notyfikacji.
5.
Po otrzymaniu opłaty Agencja dokonuje w terminie 30 dni weryfikacji zgodności notyfikacji z wymogami określonymi w ust. 2. Jeśli notyfikacja nie spełnia tych wymogów, Agencja przyznaje dokonującemu notyfikacji 30 dni na uzupełnienie lub skorygowanie swojej notyfikacji. Po upływie tego 30-dniowego okresu Agencja, w terminie 30 dni, oświadcza, że notyfikacja jest zgodna z wymogami określonymi w ust. 2, lub odrzuca notyfikację i informuje o tym dokonującego notyfikacji.
6.
Odwołania od decyzji Agencji podjętych zgodnie z ust. 4 lub ust. 5 leżą w kompetencji komisji odwoławczej ustanowionej rozporządzeniem (WE) nr 1907/2006. Do takich procedur odwoławczych zastosowanie mają przepisy art. 92 ust. 1 i 2 oraz art. 93 i 94 rozporządzenia (WE) nr 1907/2006. Odwołanie ma skutek zawieszający.
7.
Agencja bezzwłocznie informuje Komisję o tym, czy notyfikacja jest zgodna z wymogami określonymi w ust. 2 lub czy została odrzucona.
Artykuł  3c 5

Włączenie do programu przeglądu lub wyłączenie z niego

1.
W przypadku gdy substancja czynna jest uznawana za notyfikowaną zgodnie z art. 3a ust. 3 akapit drugi lub w przypadku gdy Agencja poinformowała Komisję zgodnie z art. 3b ust. 7 o tym, że notyfikacja jest zgodna z wymogami art. 3b ust. 2, Komisja przyjmuje notyfikację, a także:
a)
jeśli dana substancja czynna w określonym typie produktów nie jest zawarta w załączniku II do niniejszego rozporządzenia, włącza substancję czynną w określonym typie produktów do tego załącznika oraz, w stosownych przypadkach, substancję czynną do załącznika I do niniejszego rozporządzenia;
b)
jeśli dana substancja czynna w określonym typie produktów jest zawarta w załączniku II do niniejszego rozporządzenia, lecz Komisja podjęła decyzję o jej niewłączeniu do załącznika I lub IA do dyrektywy 98/8/WE, unieważnia tę decyzję.
2.
W przypadku nieotrzymania zgłoszenia zamiaru notyfikacji w terminie, o którym mowa w art. 3a ust. 4, nieotrzymania notyfikacji w terminie, o którym mowa w art. 3b ust. 1 lub jeśli Agencja poinformowała Komisję, zgodnie z art. 3b ust. 7, o tym, że notyfikacja przedłożona zgodnie z art. 3b ust. 1 została odrzucona, Komisja informuje o tym państwa członkowskie i publikuje tę informację w formie elektronicznej.
Artykuł  4

Niewłączenie

1. 6
Nie naruszając przepisów art. 5 i 6 niniejszego rozporządzenia i ust. 2 niniejszego artykułu, produkty biobójcze zawierające substancje czynne niewymienione w załączniku II do niniejszego rozporządzenia lub załączniku I lub IA do dyrektywy 98/8/WE nie będą już wprowadzane do obrotu.

W przypadku substancji czynnej wymienionej w załączniku II do niniejszego rozporządzenia akapit pierwszy stosuje się również do tej substancji w odniesieniu do każdego typu produktów niewymienionego w tym załączniku.

2.
Produkty biobójcze zawierające substancje czynne wymienione w załączniku II do niniejszego rozporządzenia, co do których podjęto decyzję o niewłączaniu ich do załącznika I lub IA do dyrektywy 98/8/WE dla niektórych lub wszystkich zgłoszonych typów produktów, nie będą już wprowadzane do obrotu w tychże typach produktów po upływie 12 miesięcy od daty opublikowania tej decyzji, o ile przepisy nie stanowią inaczej.
3.
Nie naruszając przepisów art. 12 ust. 1 lit. b) i art. 15 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE, od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia każdą substancję czynną niewymienioną w załączniku I uważa się za niewprowadzoną do obrotu do celów biobójczych przed dniem 14 maja 2000 r.
4. 7
W drodze odstępstwa od przepisów ust. 1 i 2 produkty biobójcze zawierające substancję czynną, w odniesieniu do której Komisja opublikowała w formie elektronicznej odpowiednie informacje zgodnie z art. 3a ust. 3 akapit trzeci w odniesieniu do odpowiednich określonych typów produktów, mogą być wprowadzane do obrotu zgodnie z art. 16 ust. 1 dyrektywy 98/8/WE do dnia, w którym Komisja podejmie decyzję o włączeniu substancji czynnej w określonym typie produktów do załącznika II zgodnie z art. 3c ust. 1 lit. a) lub decyzję o unieważnieniu poprzedniej decyzji o niewłączeniu podjętej zgodnie z art. 3c ust. 1 lit. b), lub przez okres sześciu miesięcy od dnia, w którym Komisja opublikowała odpowiednie informacje w formie elektronicznej zgodnie z art. 3c ust. 2.
Artykuł  5

Odstępstwo od podstawowego zastosowania

1.
Państwa członkowskie mogą wystąpić do Komisji z wnioskiem o odstępstwo od art. 4 ust. 1, w przypadku gdy uznają, że dana substancja czynna jest dla nich istotna z punktu widzenia ochrony zdrowia, bezpieczeństwa lub ochrony dziedzictwa kulturowego bądź gdy ma ona zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania społeczeństwa w przypadku braku dostępnych, odpowiednich pod względem technicznym i gospodarczym rozwiązań zastępczych lub substytutów, które byłyby akceptowalne z punktu widzenia ochrony środowiska i zdrowia ludzi.

Wnioski należy składać wraz z dokumentem wskazującym odpowiednie powody i uzasadnienie.

2.
Wnioski, o których mowa w ust. 1, Komisja przekazuje pozostałym państwom członkowskim i są one podawane do wiadomości publicznej drogą elektroniczną.

Państwa członkowskie lub wszelkie osoby mogą w terminie 60 dni od otrzymania wniosku przedłożyć Komisji swoje uwagi na piśmie.

3. 8
Uwzględniając otrzymane uwagi, Komisja może przyznać odstępstwo od art. 4 ust. 1, zezwalając na wprowadzanie danej substancji do obrotu we wnioskującym państwie członkowskim najpóźniej do terminu, o którym mowa w art. 16 ust. 2 akapit pierwszy dyrektywy 98/8/WE, pod warunkiem że zainteresowane państwa członkowskie:
a)
zapewnią, że dalsze stosowanie substancji będzie możliwe jedynie, gdy zawierające ją produkty zostały dopuszczone do obrotu zgodnie z ich podstawowym zastosowaniem;
b)
dojdą do wniosku, że - uwzględniając wszelkie dostępne informacje - należy uznać, że dalsze stosowanie nie będzie miało niepożądanych skutków dla zdrowia ludzi lub zwierząt lub dla środowiska;
c)
przy udzielaniu zatwierdzenia nałożą obowiązek stosowania wszelkich stosownych środków ograniczających ryzyko;
d)
zagwarantują, że zatwierdzone w ten sposób produkty biobójcze, pozostające w obrocie po dniu 1 września 2006 r., zostaną opatrzone nowymi etykietami w celu uwzględnienia warunków stosowania określonych przez państwa członkowskie zgodnie z niniejszym ustępem; oraz
e)
w stosownych przypadkach dbają o to, aby podmioty, które uzyskały pozwolenia, lub zainteresowane państwa członkowskie poszukiwały rozwiązań zastępczych lub opracowały dokumentację w celu przedłożenia jej zgodnie z procedurą określoną w art. 11 dyrektywy 98/8/WE, najpóźniej na dwa lata przed terminem, o którym mowa w art. 16 ust. 2 akapit pierwszy dyrektywy 98/8/WE.
4.
Odnośne państwa członkowskie raz do roku informują Komisję w zakresie stosowania ust. 3, a w szczególności w zakresie działań podjętych zgodnie z lit. e).
5.
Państwa członkowskie mogą w dowolnym momencie zweryfikować zgodę na obrót produktami biobójczymi, w odniesieniu do których przedłużono termin wprowadzania do obrotu zgodnie z ust. 3. W przypadku gdy istnieją powody, aby przypuszczać, że którykolwiek z warunków określonych w lit. a)-e) niniejszego ustępu nie został spełniony, odnośne państwa członkowskie podejmują bezzwłocznie działania mające na celu naprawę zaistniałej sytuacji lub - w przypadku gdy okaże się to niemożliwe - wycofują pozwolenia dla produktów biobójczych, których to dotyczy.
Artykuł  6 9

Żywność i pasze

W drodze odstępstwa od art. 4 ust. 1 państwa członkowskie mogą zezwolić, najpóźniej do terminu, o którym mowa w art. 16 ust. 2 akapit pierwszy dyrektywy 98/8/WE, na wprowadzanie do obrotu danej substancji czynnej składającej się wyłącznie z żywności lub pasz przeznaczonych do stosowania jako środki przyciągające lub odstraszające w produktach typu 19.

Do celów niniejszego odstępstwa "żywność i pasze" oznaczają wszelkie jadalne substancje lub produkty pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, zarówno przetworzone, częściowo przetworzone, jak i nieprzetworzone, przeznaczone lub zasadnie uważane za możliwe do strawienia przez ludzi lub zwierzęta. Kategoria ta nie obejmuje wyciągów bądź poszczególnych substancji wyodrębnionych z żywności i pasz.

Artykuł  7

Ocena istniejących substancji czynnych w ramach programu przeglądu

1.
Oceny substancji czynnych wymienionych w załączniku II w określonych typach produktów dokonuje wyznaczone do tego celu państwo członkowskie będące sprawozdawcą, na podstawie kompletnej dokumentacji przedstawionej dla danej substancji czynnej w określonym typie produktów, o ile:
a)
dokumentacja spełnia wymagania wymienione w załączniku III do niniejszego rozporządzenia;
b)
kompletna dokumentacja jest przedłożona w terminie określonym w art. 9 niniejszego rozporządzenia dla danego typu produktów, wraz ze streszczeniem dokumentacji określonym w art. 11 ust. 1 lit. b) dyrektywy 98/8/WE oraz w załączniku III do niniejszego rozporządzenia.

Substancje czynne wymienione w załączniku II do niniejszego rozporządzenia zostaną ocenione wyłącznie w odniesieniu do typów produktów określonych w wymienionym załączniku.

Dla substancji czynnych w określonych typach produktów, o których mowa w art. 3 ust. 2 lit. c), z wyjątkiem typów produktów 8 i 14, ocena dokumentacji rozpocznie się w tym samym czasie co ocena dokumentacji dla substancji czynnych zawartych w tych typach produktów.

2.
Państwo członkowskie, które wykazało zainteresowanie włączeniem substancji czynnych do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy, nie powinno być wyznaczone jako państwo członkowskie będące sprawozdawcą w odniesieniu do tej substancji.
3.
Nie naruszając przepisów art. 10, 11 i 12 niniejszego rozporządzenia, osoby inne niż uczestnicy mogą, zgodnie z art. 11 dyrektywy 98/8/WE, ubiegać się o włączenie do załącznika I, IA lub IB istniejącej substancji czynnej w określonych typach produktów wymienionych w załączniku II do niniejszego rozporządzenia. W takim przypadku osoby te składają pełną dokumentację dla tej substancji czynnej w określonych typach produktów w terminie określonym w art. 9.
Artykuł  8

Przygotowanie kompletnej dokumentacji

1.
Podczas przygotowywania kompletnej dokumentacji podejmuje się odpowiednie wysiłki, między innymi, w celu uniknięcia dublowania przeprowadzania badań na kręgowcach oraz, gdzie stosowne, w celu przygotowania wspólnej kompletnej dokumentacji.
2.
Przed przystąpieniem do przygotowania kompletnej dokumentacji uczestnik:
a)
powiadamia państwo członkowskie będące sprawozdawcą o wszelkich badaniach na kręgowcach, które już zostały przeprowadzone;
b)
konsultuje się z państwem członkowskim będącym sprawozdawcą w sprawie akceptacji uzasadnień dotyczących zaniechania niektórych badań;
c)
powiadamia państwo członkowskie będące sprawozdawcą o jakimkolwiek zamiarze przeprowadzenia dalszych badań na kręgowcach celem przygotowania kompletnej dokumentacji;
d)
z chwilą powiadomienia przez państwo członkowskie będące sprawozdawcą o tym, że inny uczestnik zgłosił zamiar przeprowadzenia takich samych badań, podejmuje odpowiednie wysiłki w celu współpracy z tym uczestnikiem w przeprowadzaniu wspólnych badań.

Wynik konsultacji z państwami członkowskimi będącymi sprawozdawcami zgodnie z lit. b) akapit pierwszy nie ma wpływu na wynik sprawdzenia kompletności dokumentacji na mocy art. 13 ust. 1.

3.
Państwo członkowskie będące sprawozdawcą może udostępnić publicznie odesłanie do badań przeprowadzonych na kręgowcach w odniesieniu do substancji czynnej wymienionej w załączniku II do niniejszego rozporządzenia, z wyjątkiem przypadków, w których odesłanie ma zostać uznane za poufne zgodnie z art. 19 dyrektywy 98/8/WE. Takie odesłanie może zawierać nazwę danej substancji czynnej, parametry docelowe i adres kontaktowy posiadacza danych.
4.
W przypadku gdy państwo członkowskie będące sprawozdawcą stwierdzi, że więcej niż jeden uczestnik ma zamiar dokonać przeglądu określonej substancji czynnej, powiadamia o tym odpowiednio odnośnych uczestników.
5.
Uczestnicy mający zamiar dokonania przeglądu tej samej substancji czynnej dla tych samych typów produktów podejmują odpowiednie wysiłki w celu przedłożenia wspólnej kompletnej dokumentacji, w pełni przestrzegając przepisów wspólnotowych w zakresie konkurencji.

W przypadku gdy w powyższych okolicznościach wspólna dokumentacja nie zostaje przedłożona, w poszczególnej dokumentacji indywidualnej określa się w sposób szczegółowy wysiłki podjęte w celu zapewnienia współpracy oraz przyczyny, z powodu których niektórzy uczestnicy nie wzięli w niej udziału.

6.
W kompletnej dokumentacji oraz w streszczeniu dokumentacji szczegółowo zostają opisane wysiłki podjęte w celu uniknięcia dublowania badań przeprowadzanych na kręgowcach.
7.
W celu przekazania informacji w sprawie kosztów wynikających ze złożenia wniosku o dokonanie przeglądu oraz w sprawie potrzeby przeprowadzenia badań na zwierzętach celem przygotowania kompletnej dokumentacji uczestnicy mogą przedłożyć państwu członkowskiemu będącemu sprawozdawcą, wraz z pełną dokumentacją, podział kosztów podjęcia odpowiednich działań i kosztów przeprowadzonych badań.

Państwo członkowskie będące sprawozdawcą przedstawia te informacje Komisji w momencie przedłożenia sprawozdania właściwego organu zgodnie z przepisami art. 14 ust. 4.

8.
Informacje w sprawie kosztów wynikających z przygotowania kompletnej dokumentacji oraz w sprawie przeprowadzonych w tym celu badań na zwierzętach zostają umieszczone w sprawozdaniu określonym w art. 18 ust. 5 dyrektywy 98/8/WE, wraz z właściwymi zaleceniami dotyczącymi zmiany wymagań dotyczących danych w celu zmniejszenia do minimum potrzeby przeprowadzenia badań na kręgowcach oraz zapewnienia efektywności pod względem kosztów i proporcjonalności.
Artykuł  9

Przedłożenie kompletnej dokumentacji

1.
O ile państwo członkowskie będące sprawozdawcą nie zadecyduje inaczej, uczestnik przedkłada państwu członkowskiemu będącemu sprawozdawcą jedną kopię kompletnej dokumentacji w formie papierowej oraz jedną kopię w formie elektronicznej.

Uczestnik przedkłada również Komisji i poszczególnym państwom członkowskim, zgodnie z przepisami art. 13 ust. 3, jedną kopię streszczenia dokumentacji w formie papierowej oraz jedną kopię w formie elektronicznej. W przypadku gdy państwo członkowskie wyrazi zainteresowanie otrzymaniem kopii wyłącznie w formie elektronicznej lub dodatkowej liczby kopii, informuje o tym Komisję, która upublicznia te informacje w formie elektronicznej. Jeżeli to państwo członkowskie zmieni swoją decyzję, powinno bezzwłocznie poinformować Komisję, tak aby mogła ona dokonać stosownej aktualizacji publicznie dostępnych informacji.

2.
Dla istniejących substancji czynnych wymienionych w załączniku II właściwe organy państwa członkowskiego będącego sprawozdawcą muszą otrzymać kompletną dokumentację w następujących terminach:
a)
dla typów produktów 8 i 14 - do dnia 28 marca 2004 r.;
b)
dla typów produktów 16, 18, 19 i 21 - od dnia 1 listopada 2005 r. do dnia 30 kwietnia 2006 r.;
c)
dla typów produktów 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 13 - od dnia 1 lutego 2007 r. do dnia 31 lipca 2007 r.;
d)
dla typów produktów 7, 9, 10, 11, 12, 15, 17, 20, 22 i 23 - od dnia 1 maja 2008 r. do dnia 31 października 2008 r.
3. 10
W drodze odstępstwa od przepisów ust. 2 w odniesieniu do substancji czynnych w określonym typie produktów wymienionych w załączniku II zgodnie z art. 3c ust. 1 lit. a), lub w przypadku których decyzja została unieważniona zgodnie z art. 3c ust. 1 lit. b), wnioski w sprawie zatwierdzenia substancji czynnej zgodnie z art. 7 rozporządzenia (UE) nr 528/2012 są składane najpóźniej dwa lata od daty decyzji przyjętej zgodnie z art. 3c ust. 1 lit. a) lub b).
Artykuł  10

Łączenie i zastępowanie uczestników

Jeżeli, w drodze wzajemnego porozumienia, producent, użytkownik lub stowarzyszenie przyłącza się do uczestnika lub zastępuje uczestnika w celu przedłożenia kompletnej dokumentacji, wszystkie strony porozumienia wspólnie powiadamiają o tym odpowiednio Komisję oraz państwo członkowskie będące sprawozdawcą, załączając odpowiednie pismo w sprawie przystąpienia.

Komisja z kolei powiadamia każdego uczestnika zamierzającego dokonać przeglądu tej samej substancji czynnej w określonych typach produktów.

Artykuł  11

Wycofywanie się uczestników

1.
W przypadku gdy uczestnik zamierza zakończyć swoje uczestnictwo w programie przeglądu, powiadamia o tym bezzwłocznie i na piśmie odpowiednie państwo członkowskie będące sprawozdawcą oraz Komisję, wraz z przedstawieniem powodów.

Komisja z kolei powiadamia pozostałe państwa członkowskie oraz każdego uczestnika mającego zamiar dokonać przeglądu tej samej substancji czynnej w określonych typach produktów.

2.
W przypadku gdy wszyscy uczestnicy wycofali się z przeglądu danej istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów, Komisja powiadamia o tym państwa członkowskie oraz publikuje taką informację w formie elektronicznej.
Artykuł  12

Przejęcie roli uczestnika

1.
W terminie trzech miesięcy od daty publicznego udostępnienia w formie elektronicznej informacji określonych w art. 11 ust. 2 producent, użytkownik, stowarzyszenie lub inna osoba może poinformować Komisję o swym zamiarze przejęcia roli uczestnika w odniesieniu do danej istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów.

W terminie wskazanym w akapicie pierwszym państwo członkowskie może również powiadomić Komisję o swoim zamiarze przejęcia roli uczestnika w celu włączenia do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów, w odniesieniu do zastosowań, które dane państwo członkowskie uznaje za istotne w szczególności dla ochrony zdrowia ludzi, zdrowia zwierząt lub środowiska naturalnego.

2.
Osoba lub państwo członkowskie, którego zamiarem jest przejęcie roli uczestnika, który się wycofał, w terminie trzech miesięcy od daty powiadomienia Komisji o swym zamiarze przedstawia jej dowody poświadczające, że zostało zlecone opracowanie pełnej dokumentacji.
3.
Na podstawie dowodów wymienionych w ust. 2 Komisja decyduje, czy zezwolić na przejęcie roli uczestnika przez zainteresowaną osobę lub państwo członkowskie.

Jeżeli Komisja zezwoli zainteresowanej osobie lub państwu członkowskiemu na przejęcie roli uczestnika, może ona zadecydować, w miarę potrzeby, o przedłużeniu terminu, w jakim należy przedstawić kompletną dokumentację, określonego w art. 9.

4.
Zgoda na przejęcie roli uczestnika w odniesieniu do istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów może być wydana tylko raz.
5.
W przypadku gdy Komisja nie otrzyma odpowiedzi zgodnie z ust. 1, podejmuje decyzję o niewłączeniu istniejącej substancji czynnej do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE w ramach programu przeglądu w odniesieniu do danych typów produktów.
Artykuł  13

Sprawdzenie kompletności dokumentacji

1.
W terminie trzech miesięcy od daty otrzymania dokumentacji dla istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów oraz nie później niż w terminie trzech miesięcy od upłynięcia terminu określonego w art. 9 ust. 2 niniejszego rozporządzenia państwo członkowskie będące sprawozdawcą sprawdza, czy dokumentacja jest kompletna zgodnie z przepisami art. 11 ust. 1 lit. b) dyrektywy 98/8/WE.

W przypadku gdy państwo członkowskie będące sprawozdawcą rozpoczęło konsultacje z pozostałymi państwami członkowskimi i Komisją w sprawie możliwości przyjęcia danej dokumentacji, wymieniony termin może zostać przedłużony do zakończenia tych konsultacji, jednakże maksymalnie na okres sześciu miesięcy od daty otrzymania dokumentacji.

2.
Jako warunek uznania dokumentacji za kompletną państwo członkowskie będące sprawozdawcą może zażądać przedstawienia w dokumentacji dowodu całkowitego lub częściowego uiszczenia opłat określonych w art. 25 dyrektywy 98/8/WE.
3.
Jeżeli dokumentacja zostaje uznana za kompletną, państwo członkowskie będące sprawozdawcą potwierdza uczestnikowi przyjęcie dokumentacji oraz wyraża zgodę na przekazanie przez uczestnika Komisji i pozostałym państwom członkowskim streszczenia dokumentacji w terminie jednego miesiąca od daty otrzymania potwierdzenia.

Jeżeli, po otrzymaniu streszczenia dokumentacji, państwo członkowskie z uzasadnionych powodów przypuszcza, że dokumentacja jest niekompletna, bezzwłocznie powiadamia o swoich wątpliwościach państwo członkowskie będące sprawozdawcą, Komisję oraz pozostałe państwa członkowskie.

Państwo członkowskie będące sprawozdawcą niezwłocznie podejmuje konsultacje z tym państwem członkowskim i Komisją w celu wyjaśnienia przedstawionych wątpliwości i rozpatrzenia rozbieżnych stanowisk.

4.
W wyjątkowych okolicznościach państwo członkowskie będące sprawozdawcą może ustanowić nowy termin przedstawienia informacji, których uczestnik - z właściwie uzasadnionych powodów - nie mógł przedłożyć w terminie.

W terminie trzech miesięcy od wyznaczenia nowego terminu uczestnik przedstawia państwu członkowskiemu będącemu sprawozdawcą dowody poświadczające, że prace mające na celu dostarczenie brakujących informacji zostały zlecone.

Jeżeli państwo członkowskie będące sprawozdawcą uzna, że otrzymało wystarczające dowody, dokonuje oceny dokumentacji zgodnie z przepisami art. 14, postępując tak jak z kompletną dokumentacją. W przeciwnym razie ocena nie zostaje rozpoczęta do momentu przedstawienia brakujących informacji.

5.
Jeżeli państwo członkowskie będące sprawozdawcą nie otrzyma kompletnej dokumentacji w terminie określonym w art. 9 lub w nowym terminie ustanowionym zgodnie z ust. 4, powiadamia o tym Komisję, podając powody opóźnienia przedstawione przez uczestnika.

Państwo członkowskie będące sprawozdawcą powiadamia Komisję o przypadkach, w których uczestnik nie przedstawił dowodów wymaganych zgodnie z ust. 4 akapit drugi. W przypadkach określonych w akapicie pierwszym i drugim oraz jeżeli żadna inna dokumentacja nie dotyczy tej samej istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów, uznaje się, że wszyscy uczestnicy wycofali się i art. 11 ust. 2 i art. 12 stosuje się mutatis mutandis.

Artykuł  14

Ocena dokumentacji przez państwo członkowskie będące sprawozdawcą

1.
Jeżeli państwo członkowskie będące sprawozdawcą uzna dokumentację za kompletną, dokonuje oceny w terminie dwunastu miesięcy od przyjęcia dokumentacji, zgodnie z przepisami art. 11 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE, i sporządza sprawozdanie z oceny, zwane dalej "sprawozdaniem właściwego organu".

Nie naruszając przepisów art. 12 dyrektywy 98/8/WE, państwo członkowskie będące sprawozdawcą może uwzględnić pozostałe odpowiednie techniczne lub naukowe informacje dotyczące właściwości substancji czynnej, metabolitów lub pozostałości.

2.
Na wniosek uczestnika państwo członkowskie będące sprawozdawcą może uwzględnić dodatkowe informacje dotyczące substancji czynnej, odnośnie do której dokumentacja została uznana za kompletną, wyłącznie jeżeli spełnione są następujące warunki:
a)
w momencie przedkładania dokumentacji uczestnik powiadomił państwo członkowskie będące sprawozdawcą, że dodatkowe informacje są w trakcie opracowywania;
b)
informacje dodatkowe zostały przedstawione nie później niż w terminie dziewięciu miesięcy od daty przyjęcia dokumentacji zgodnie z przepisami art. 13 ust. 3;
c)
dodatkowe informacje są co najmniej tak wiarygodne jak informacje przedstawione pierwotnie ze względu na zastosowanie tych samych lub wyższych norm jakości;
d)
w porównaniu z informacjami przedstawionymi pierwotnie dodatkowe informacje prowadzą do innych wniosków dotyczących substancji czynnej do celów zalecenia określonego w ust. 6.

Państwo członkowskie będące sprawozdawcą uwzględnia dodatkowe informacje przedłożone przez osoby inne niż uczestnik, o ile informacje te spełniają warunki wymienione w lit. b), c) i d) akapit pierwszy.

3.
W stosownych przypadkach w ramach zastosowania ust. 1, w szczególności jeżeli dodatkowe informacje należy dostarczyć w terminie ustanowionym przez państwo członkowskie będące sprawozdawcą, państwo to może żądać od uczestnika przedłożenia Komisji lub innemu państwu członkowskiemu uaktualnionego streszczenia dokumentacji, po otrzymaniu dodatkowych informacji.

Uznaje się, że wszyscy uczestnicy wycofali się oraz art. 11 ust. 2 i art. 12 stosuje się mutatis mutandis, jeżeli:

a)
dodatkowe informacje nie zostały otrzymane w terminie;
b)
uczestnik nie uzasadnił w odpowiedni sposób niedotrzymania terminu;
c)
żadna inna dokumentacja nie dotyczy tej samej istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów.
4.
Państwo członkowskie będące sprawozdawcą bezzwłocznie przesyła Komisji, pozostałym państwom członkowskim i uczestnikowi kopię sprawozdania właściwego organu.
5.
Państwo członkowskie będące sprawozdawcą może podjąć decyzję o wstrzymaniu sprawozdania właściwego organu, jeżeli opłaty określone w art. 25 dyrektywy 98/8/WE nie zostały w całości uiszczone; w takim przypadku powiadamia ono o tym uczestnika i Komisję.

Uznaje się, że wszyscy uczestnicy wycofali się oraz art. 11 ust. 2 i art. 12 stosuje się mutatis mutandis, jeżeli:

a)
opłata nie została uiszczona w terminie trzech miesięcy od daty otrzymania tej informacji;
b)
żadna inna dokumentacja nie dotyczy tej samej istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów.
6.
Sprawozdanie właściwego organu przedstawiane jest w formie zaleconej przez Komisję i obejmuje ono jeden z następujących elementów:
a)
zalecenie mające na celu włączenie istniejącej substancji czynnej do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE, określając, gdzie stosowne, warunki tego włączenia;
b)
zalecenie mające na celu niewłączanie istniejącej substancji czynnej do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE, z podaniem przyczyn.
Artykuł  15

Postępowanie prowadzone przez Komisję

1.
W momencie otrzymania przez Komisję sprawozdania właściwego organu na podstawie art. 14 ust. 4 niniejszego rozporządzenia Komisja bezzwłocznie przygotowuje projekt decyzji, o którym mowa w art. 27 dyrektywy 98/8/WE.
2.
Przed sporządzeniem projektu decyzji określonego w ust. 1, o ile to konieczne, Komisja, w zależności od uwag otrzymanych w sprawie sprawozdania właściwego organu, przeprowadza konsultacje z ekspertami z państw członkowskich w celu wyjaśnienia nierozwiązanych problemów. W miarę potrzeby oraz na wniosek Komisji państwo członkowskie będące sprawozdawcą przygotowuje uaktualnione sprawozdanie właściwego organu.
3.
Jeżeli, pomimo zalecenia mającego na celu włączenie zgodnie z art. 14 ust. 6 niniejszego rozporządzenia, istniejąca substancja czynna nadal budzi obawy, jak określono w art. 10 ust. 5 dyrektywy 98/8/WE, Komisja może, nie naruszając przepisów art. 12 wymienionej dyrektywy, uwzględnić wyniki oceny dotyczącej innych istniejących substancji czynnych używanych dla tych samych zastosowań.
4.
Na podstawie dokumentów i informacji, o których mowa w art. 27 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE, państwo członkowskie będące sprawozdawcą przygotowuje uaktualnione sprawozdanie właściwego organu, którego pierwsza część stanowi sprawozdanie z oceny. Stały Komitet ds. Produktów Biobójczych dokonuje przeglądu tego sprawozdania z oceny. Jeżeli dla tej samej istniejącej substancji czynnej w określonym typie produktów złożono kilka kompletów dokumentacji, państwo członkowskie będące sprawozdawcą przygotowuje jedno sprawozdanie z oceny na podstawie informacji zawartych w tej dokumentacji.
Artykuł  16

Dostęp do informacji

Po przedstawieniu sprawozdania właściwego organu przez państwo członkowskie będące sprawozdawcą zgodnie z art. 14 ust. 4 niniejszego rozporządzenia lub w przypadku gdy sprawozdanie z oceny zostało zatwierdzone lub uaktualnione przez Stały Komitet ds. Produktów Biobójczych, Komisja udostępnia publicznie sprawozdanie lub jego uaktualnione wersje drogą elektroniczną, z wyjątkiem informacji, które mają charakter poufny zgodnie z art. 19 dyrektywy 98/8/WE.

Artykuł  17

Zawieszenie postępowania

W przypadku gdy w odniesieniu do substancji czynnej wymienionej w załączniku II do niniejszego rozporządzenia Komisja wystąpi z wnioskiem o zmianę dyrektywy 76/769/EWG, lub, od dnia 1 czerwca 2009 r., załącznika XVII do rozporządzenia (WE) nr 1907/2006, w celu ustanowienia zakazu wprowadzania do obrotu lub stosowania tej substancji, w tym do celów biobójczych, w niektórych lub wszystkich typach produktów, postępowanie przewidziane w niniejszym rozporządzeniu dotyczące danej substancji używanej w tych typach produktów może zostać zawieszone do czasu podjęcia decyzji dotyczącej tego wniosku.

Artykuł  18

Uchylenie

Uchyla się rozporządzenie (WE) nr 2032/2003.

Odniesienia do uchylonego rozporządzenia traktuje się jako odniesienia do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł  19

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 4 grudnia 2007 r.

W imieniu Komisji
Stavros DIMAS
Członek Komisji
______

(1) Dz.U. L 123 z 24.4.1998, str. 1. Dyrektywa ostatnio zmieniona dyrektywą 2007/47/WE (Dz.U. L 247 z 21.9.2007, str. 21).

(2) Dz.U. L 228 z 8.9.2000, str. 6. Rozporządzenie zmienione rozporządzeniem (WE) nr 2032/2003 (Dz.U. L 307 z 24.11.2003, str. 1).

(3) Dz.U. L 307 z 24.11.2003, str. 1. Rozporządzenie zmienione rozporządzeniem (WE) nr 1849/2006 (Dz.U. L 355 z 15.12.2006, str. 63).

(4) Dz.U. L 262 z 27.9.1976, str. 201. Dyrektywa ostatnio zmieniona dyrektywą 2007/51/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (Dz.U. L 257 z 3.10.2007, str. 13).

(5)Rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1048/2005 (Dz.U. L 178 z 9.7.2005, str. 1) i rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1849/2006, Dz.U. L 355 z 15.12.2006, str. 63.

(6) Dz.U. L 258 z 26.9.2002, str. 15.

(7) Dz.U. L 167 z 27.6.2012, s. 1.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

 ISTNIEJĄCE SUBSTANCJE CZYNNE

Nazwa (EINECS oraz/lub inne) Numer WE Numer CAS
Formaldehyd 200-001-8 50-00-0
Ergokalcyferol/Witamina D2 200-014-9 50-14-6
Kwas mlekowy 200-018-0 50-21-5
Klofenotan/DDT 200-024-3 50-29-3
Kwas askorbinowy 200-066-2 50-81-7
Eter 2-(2-butoksyetoksy)etylo-6-propylpiperonylowy/butotlenek piperonylu 200-076-7 51-03-6
2,4-dinitrofenol 200-087-7 51-28-5
2-imidazo-4-yloetyloamina 200-100-6 51-45-6
Bronopol 200-143-0 52-51-7
Trichlorfon 200-149-3 52-68-6
Salicylan sodu 200-198-0 54-21-7
Fention 200-231-9 55-38-9
Trinitrogliceryna 200-240-8 55-63-0
Tlenek bis(tributylocyny) 200-268-0 56-35-9
Octan tributylocyny 200-269-6 56-36-0
Kumafos 200-285-3 56-72-4
Gliceryna 200-289-5 56-81-5
Dioctan chloroheksydyny 200-302-4 56-95-1
Izotiocyjanian allilu 200-309-2 57-06-7
Bromek cetrymonu/Bromek heksadecylotrimetyloamonu 200-311-3 57-09-0
Mocznik 200-315-5 57-13-6
Strychnina 200-319-7 57-24-9
Propan-1,2-diol 200-338-0 57-55-6
Etynyloestradiol 200-342-2 57-63-6
Kofeina 200-362-1 58-08-2
Tlenek difenoksaryn-10-ylu 200-377-3 58-36-6
Gamma-HCH lub Gamma-BHC/lindan/1,2,3,4,5,6-heksachlorocykloheksan 200-401-2 58-89-9
Sulfachinoksalina 200-423-2 59-40-5
Chlorokrezol 200-431-6 59-50-7
2-fenyloetanol 200-456-2 60-12-8
Dimetoan 200-480-3 60-51-5
Chlorek metylotioniny 200-515-2 61-73-4
Tiomocznik 200-543-5 62-56-6
Dichlorowinyl/Dichlorfos 200-547-7 62-73-7
Karbaryl 200-555-0 63-25-2
Etanol 200-578-6 64-17-5
Kwas mrówkowy 200-579-1 64-18-6
Kwas octowy 200-580-7 64-19-7
Kwas benzoesowy 200-618-2 65-85-0
Propan-2-ol 200-661-7 67-63-0
Chloroform/Trichlorometan 200-663-8 67-66-3
Cholekalcyferol 200-673-2 67-97-0
Kwas salicylowy 200-712-3 69-72-7
Heksachlorofen 200-733-8 70-30-4
Propan-1-ol 200-746-9 71-23-8
Butan-1-ol 200-751-6 71-36-3
Metoksychlor 200-779-9 72-43-5
Bromometan/Bromek metylu 200-813-2 74-83-9
Kwas cyjanowodorowy 200-821-6 74-90-8
Metaldehyd 200-836-8 9002-91-9
Disiarczek węgla 200-843-6 75-15-0
Tlenek etylenu 200-849-9 75-21-8
Jodoform/trijodometan 200-874-5 75-47-8
Hydronadtlenek tert-butylu 200-915-7 75-91-2
Trichloronitrometan 200-930-9 76-06-2
Bornan-2-on/kamfora 200-945-0 76-22-2
(3aS,6aR,7aS,8S,11aS,11bS,11cS)-l,3a,4,5,6a,7,7a,8,H,11a,11b,11c-dodekahydro-2,10-dimetoksy-3,8,11a,11c-tetrametyldibenzo[de,g]chromen-l,5,11-trion/Quassin 200-985-9 76-78-8
1,3-dibromo-5,5-dimetylhydantoina 201-030-9 77-48-5
Kwas 3-beta-hydroksyurs-12-en-28-oikowy/kwas mocznikowy 201-034-0 77-52-1
Kwas cytrynowy 201-069-1 77-92-9
Monohydrat kwasu cytrynowego 201-069-1 5949-29-1
Kwas 1,3,4,5-tetrahydroksycykloheksanokarboksylowy 201-072-8 77-95-2
Linalol 201-134-4 78-70-6
2-metylopropan-1-ol 201-148-0 78-83-1
2-chloroacetamid 201-174-2 79-07-2
Kwas bromooctowy 201-175-8 79-08-3
Kwas propionowy 201-176-3 79-09-4
Kwas chlorooctowy 201-178-4 79-11-8
Kwas glikolowy 201-180-5 79-14-1
Kwas nadoctowy 201-186-8 79-21-0
L-(+)-kwas mlekowy 201-196-2 79-33-4
p-(1,1-dimetylopropylo)fenol 201-280-9 80-46-6
Pin-2(3)-en 201-291-9 80-56-8
Sennozyd A 201-339-9 81-27-6
Warfaryna 201-377-6 81-81-2
Kumachlor 201-378-1 81-82-3
Difenadion 201-434-5 82-66-6
Etylowęglan chininy 201-500-3 83-75-0
(2R,6aS,12aS)-1,2,6,6a,12,12a-heksahydro-2-izopropenylo-8,9-dimetoksy-chromeno[3,4-b]furo[2,3-h]chromen-6-on/Rotenon 201-501-9 83-79-4
Antrachinon 201-549-0 84-65-1
Ftalan dibutylu 201-557-4 84-74-2
Salicylanilid 201-727-8 87-17-2
(+)-kwas winowy 201-766-0 87-69-4
Pentachlorofenol 201-778-6 87-86-5
Symklozen 201-782-8 87-90-1
Chloroksylenol 201-793-8 88-04-0
2,4,6-trichlorofenol 201-795-9 88-06-2
Mentol 201-939-0 89-78-1
Izopulegol 201-940-6 89-79-2
Tymol 201-944-8 89-83-8
Gwajakol/2-metoksyfenol 201-964-7 90-05-1
Bifenyl-2-ol 201-993-5 90-43-7
Naftalen 202-049-5 91-20-3
4-hydroksybenzoesan propylu 202-307-7 94-13-3
4-hydroksybenzoesan butylu 202-318-7 94-26-8
Nadtlenek dibenzoilu 202-327-6 94-36-0
2-etyloheksan-1,3-diol 202-377-9 94-96-2
Benzotriazol 202-394-1 95-14-7
3-chloropropan-l,2-diol 202-492-4 96-24-2
Dichlorofen 202-567-1 97-23-4
Eugenol 202-589-1 97-53-0
Alantoina 202-592-8 97-59-6
4-hydroksybenzoesan metylu 202-785-7 99-76-3
Alkohol benzylowy 202-859-9 100-51-6
2,2'-[(1,1,3-trimetylopropan-1,3-diylo)bis(oksy)]bis[4,4,6-trimetylo-1,3,2-dioksa-borinan] 202-899-7 100-89-0
Metenamina/Heksametylenetetramina 202-905-8 100-97-0
Triklokarban 202-924-1 101-20-2
Chlorprofam 202-925-7 101-21-3
1,1',1",1 "-etylenodinitrylotetrapropan-2-ol 203-041-4 102-60-3
2,2 ',2"-nitrylotrietanol 203-049-8 102-71-6
Chlorfenezyna 203-192-6 104-29-0
Anetol 203-205-5 104-46-1
Aldehyd cynamonowy/3-fenylopropen-2-al 203-213-9 104-55-2
2-etyloheksan-1-ol/Izooctanol 203-234-3 104-76-7
Cytronelol 203-375-0 106-22-9
Cytronelal 203-376-6 106-23-0
Geraniol 203-377-1 106-24-1
1,4-dichlorobenzen 203-400-5 106-46-7
Etylenodiamina 203-468-6 107-15-3
Aldehyd chlorooctowy 203-472-8 107-20-0
Etano-l,2-diol 203-473-3 107-21-1
Glikosal 203-474-9 107-22-2
Mrówczan metylu 203-481-7 107-31-3
Butano-1,3-diol 203-529-7 107-88-0
Octan winylu 203-545-4 108-05-4
Bezwodnik octowy 203-564-8 108-24-7
m-Krezol 203-577-9 108-39-4
Rezorcynol 203-585-2 108-46-3
Kwas cyjanurowy 203-618-0 108-80-5
Fenol 203-632-7 108-95-2
Mrówczan etylu 203-721-0 109-94-4
Kwas bursztynowy 203-740-4 110-15-6
Kwas heksa-2,4-dienowy/Kwas sorbinowy 203-768-7 110-44-1
Pirydyna 203-809-9 110-86-1
Morfolina 203-815-1 110-91-8
Glutaral 203-856-5 111-30-8
2-Butoksyetanol 203-905-0 111-76-2
Chlorek cetrimonowy/Chlorek heksadecylotrimetyloamonu 203-928-6 112-02-7
Kwas nonanowy 203-931-2 112-05-0
Undekan-2-on/Metylononyloketon 203-937-5 112-12-9
2,2'-(etylenodioksy)dietanol/Trietylenoglikol 203-953-2 112-27-6
Kwas undek-10-enowy 203-965-8 112-38-9
Kwas oleinowy 204-007-1 112-80-1
Kwas 13-(Z)-dokozenowy 204-011-3 112-86-7
N-(2-etyloheksylo)-8,9,10-trinorborn-5-eno-2,3-dikarboksyimid 204-029-1 113-48-4
Propoksur 204-043-8 114-26-1
Endosulfan 204-079-4 115-29-7
Tiocyjanianooctan 1,7,7-trimetylobicyklo[2.2.1]hept-2-ylu 204-081-5 115-31-1
Dikofol 204-082-0 115-32-2
Octan linalylu 204-116-4 115-95-7
3,3',4',5,7-pentahydroksyflawon 204-187-1 117-39-5
1,3-dichloro-5,5-dimetylohydantoina 204-258-7 118-52-5
Salicylan metylu 204-317-7 119-36-8
Chlorofen 204-385-8 120-32-1
4-hydroksybenzoesan etylu 204-399-4 120-47-8
Benzoesan benzylu 204-402-9 120-51-4
Piperonal 204-409-7 120-57-0
Indol 204-420-7 120-72-9
(E)-(1R,3R)-2,2-dimetylo-3-(3-metoksy-2-metylo-3-oksoprop-1-en-1-ylo)cyklopro-panokarboksylan (Z)-(S)-3-(but-2-en-1-ylo)-2-metylo-4-oksocyklopent-2-en-1-ylu/ Cyneryna II 204-454-2 121-20-0
[lR-[l.alfa.[S*(Z)],3.-beta.]]chryzantemian 2-metylo-4-okso-3-(penta-2,4-dienylo) cyklopent-2-enylu/Pyretryna I 204-455-8 121-21-1
[lR-[l.alfa.[S*(Z)](3.-beta.)-3-(3-metoksy-2-metylo-3-oksoprop-1-enylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan 2-metylo-4-okso-3-(penta-2,4-dienylo) cyklopent-2-enylu/Pyretryna II 204-462-6 121-29-9
Chlorek benzetoniowy 204-479-9 121-54-0
5-nitrotiazolo-2-yloamina 204-490-9 121-66-4
Malation 204-497-7 121-75-5
Fenitrotion 204-524-2 122-14-5
Chlorek cetalkoniowy 204-526-3 122-18-9
Chlorek benzylodimetylo(oktadecylo)amonu 204-527-9 122-19-0
Symazyna 204-535-2 122-34-9
Profam 204-542-0 122-42-9
4-Fenylobutanon 204-555-1 122-57-6
2-Fenoksyetanol 204-589-7 122-99-6
Chlorek cetylopirydyniowy 204-593-9 123-03-5
Monohydrat chlorku cetylopirydyniowego 204-593-9 6004-24-6
2-etyloheksanal 204-596-5 123-05-7
Pirydazyna-3,6-diol/hydrazyd kwasu maleinowego 204-619-9 123-33-1
Kwas adypinowy 204-673-3 124-04-
Kwas oktanowy 204-677-5 124-07-2
Dodecyloamina/Laurylamina 204-690-6 124-22-1
Ditlenek węgla 204-696-9 124-38-9
Dimetyloarsenian sodu 204-708-2 124-65-2
Ekso-l,7,7-trimetylobicyklo[2.2.1]heptan-2-ol 204-712-4 124-76-5
Nitrometyloidinotrimetanol 204-769-5 126-11-4
Octan sodu 204-823-8 127-09-3
N-chlorobenzenosulfonamid sodu 204-847-9 127-52-6
Tosylochloramid sodu 204-854-7 127-65-1
Eter bis(2,3,3,3-tetrachloropropylowy) 204-870-4 127-90-2
Dimetyloditiokarbiminian potasu 204-875-1 128-03-0
Dimetyloditiokarbiminian sodu 204-876-7 128-04-1
N-bromoimid kwasu bursztynowego 204-877-2 128-08-5
N-chloroimid kwasu bursztynowego 204-878-8 128-09-6
2,6-di-tert-butylo-p-krezol 204-881-4 128-37-0
Sól sodowa warfaryny 204-929-4 129-06-6
Ftalan dimetylu 205-011-6 131-11-3
Pentachlorofenolan sodu 205-025-2 131-52-2
2-bifenylan sodu 205-055-6 132-27-4
Tetrahydrat 2-bifenylanu sodu 205-055-6 6152-33-6
Kaptan 205-087-0 133-06-2
N-(trichlorometylotio)ftalimid/Folpet 205-088-6 133-07-3
2,4-dichloro-3,5-ksylenol 205-109-9 133-53-9
Antranilan metylu 205-132-4 134-20-3
Siarczan bis(8-hydroksychinoliniowy) 205-137-1 134-31-6
N,N-dietylo-m-toluamid 205-149-7 134-62-3
Pirydyno-2,5-dikarboksylan dipropylu 205-245-9 136-45-8
Bis(2-etylheksanian) cynku 205-251-1 136-53-8
6-metylobenzotriazol 205-265-8 136-85-6
Siuram 205-286-2 137-26-8
Ziram 205-288-3 137-30-4
Propionian sodu 205-290-4 137-40-6
Metyloditiokarbaminian potasu 205-292-5 137-41-7
Metam sodowy 205-293-0 137-42-8
Dipenten 205-341-0 138-86-3
Cyjanoditiokarbiminian disodu 205-346-8 138-93-2
Chlorek benzododecynowy 205-351-5 139-07-1
Chlorek miristalkoniowy 205-352-0 139-08-2
Kwas nitrylotrioctowy 205-355-7 139-13-9
Octan p-tolilu 205-413-1 140-39-6
1,3-bis(hydroksymetylo)mocznik 205-444-0 140-95-4
Mrówczan sodu 205-488-0 141-53-7
Laurynian 2,3-dihydroksypropylu 205-526-6 142-18-7
Nabam 205-547-0 142-59-6
Kwas heksanowy 205-550-7 142-62-1
Kwas laurynowy 205-582-1 143-07-7
Oleinian potasu 205-590-5 143-18-0
Wodorowęglan sodu 205-633-8 144-55-8
Kwas szczawiowy 205-634-3 144-62-7
Chinolin-8-ol 205-711-1 148-24-3
Tiabendazol 205-725-8 148-79-8
Benzotiazolo-2-tiol 205-736-8 149-30-4
Monuron 205-766-1 150-68-5
Rutozyd 205-814-1 153-18-4
Kwas glioksalowy 206-058-5 298-12-4
Fenchlorfos 206-082-6 299-84-3
Naled 206-098-3 300-76-5
Kwas 5-chlorosalicylowy 206-283-9 321-14-2
Diuron 206-354-4 330-54-1
Rodanek potasu 206-370-1 333-20-0
Diazynon 206-373-8 333-41-5
Kwas dekanowy 206-376-4 334-48-5
Cyjanoamid 206-992-3 420-04-2
Metronidazol 207-136-1 443-48-1
Cyneol 207-431-5 470-82-6
7,8-dihydroksykumaryna 207-632-8 486-35-1
Węglan sodu 207-838-8 497-19-8
2-hydroksy-4-izopropylo-2,4,6-cykloheptatrien-1-on 207-880-7 499-44-5
Karwakrol 207-889-6 499-75-2
6.beta.-acetoksy-3.beta.-(.beta.-D-glukopiranosyloksy)-8,14-dihydroksybufa-4,20,22-trienolid/Scillorosan 208-077-4 507-60-8
Węglan baru 208-167-3 513-77-9
3-acetylo-6-metylo-2H-pirano-2,4(3H)-dion 208-293-9 520-45-6
Osalmid 208-385-9 526-18-1
2,6-Dimetoksy-p-benzochinon 208-484-7 530-55-2
Dihydrochlorek akrydyno-3,6-diaminowy 208-515-4 531-73-7
Benzoesan sodu 208-534-8 532-32-1
Dazomet 208-576-7 533-74-4
Diwodorowęglan trisodu/Półtorawęglan sodu 208-580-9 533-96-0
Węglan srebra 208-590-3 534-16-7
Krymidyna 208-622-6 535-89-7
Dimrówczan wapnia 208-863-7 544-17-2
Kwas mirystynowy 208-875-2 544-63-8
1-izopropylo-4-metylobicyklo [3.1.0]heksan-3-on 208-912-2 546-80-5
1,3,4,6,8,13-heksahydroksy-10,11-dimetylofenantro[1,10,9,8-opkura]peryleno-7,14-dion/Hypericum perforatum 208-941-0 548-04-9
Chlorek [4-[4,4'-bis(dimetylamino)benz-hydrylideno]cykloheksa-2,5-dien-1-ilideno]di-metylamonu 208-953-6 548-62-9
Dibenzoesan cynku 209-047-3 553-72-0
Izotiocyjanian metylu 209-132-5 556-61-6
Chlorowodorek 4,4'-(4-iminocykloheksa-2,5-dienylidenometyleno)dianiliny 209-321-2 569-61-9
Chlorek [4-[.alfa.-[4-(dimetylamino)fenylo]benzylideno]cykloheksa-2,5-dien-1-ilido]dimetylamonu/Chlorek zieleni malachitowej 209-322-8 569-64-2
Benzoesan potasu 209-481-3 582-25-2
(lRS,3RS;lRS,3SR)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)-cyklopropano-karboksylan (RS)-3-allilo-2-metylo-4-oksocyklopent-2-enylu (wszystkie izomery; proporcja: 1:1:1:1:1:1:1:1)/Alletryna 209-542-4 584-79-2
3-(p-anilinofenylazo)benzensulfonian sodu/Żółcień metanilowa 209-608-2 587-98-4
DL-kwas mlekowy 209-954-4 598-82-3
BHC/HCH/Heksachlorocykloheksan 210-168-9 608-73-1
DL-kwas jabłkowy 210-514-9 617-48-1
N-(hydroksymetylo)acetamid 210-897-2 625-51-4
Aldehyd bursztynowy 211-333-8 638-37-9
2-fluoroacetamid 211-363-1 640-19-7
Aldehyd ftalowy 211-402-2 643-79-8
Kwas 2-hydroksyetanosulfonowy, związek z 4,4'-[heksano-1,6-diylbis(oksy)]bis [benzenokarboksamidyną] (2:1) 211-533-5 659-40-5
Tetrahydro-2,5-dimetoksyfuran 211-797-1 696-59-3
N-[(dichlorofluorometylo)tio]ftalimid 211-952-3 719-96-0
Dichloro-N-[(dimetylamino)sulfonylo]fluoro-N-(p-tolilo)metanosulfenamid/ Tolylfluanid 211-986-9 731-27-1
Lewonorgestrel 212-349-8 797-63-7
Hydroksylo-2-pirydon 212-506-0 822-89-9
Octan 2,6-dimetylo-1,3-dioksan-4-ylu 212-579-9 828-00-2
Terbutryna 212-950-5 886-50-0
Chlorowodorek proflawiny 213-459-9 952-23-8
Sól sodowa N'1-chinoksalin-2-ylosulfanilamidu 213-526-2 967-80-6
Norbormid 213-589-6 991-42-4
(hydroksymetylo)mocznik 213-674-8 1000-82-4
Diklofluanid 214-118-7 1085-98-9
Rodanek miedzi/Tiocyjanian miedzi(I) 214-183-1 1111-67-7
Bromek dodecylotrimetylamoniowy 214-290-3 1119-94-4
Bromek tetradoniowy 214-291-9 1119-97-7
(1R-trans)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)cyklopropanokarboksylan (1,3,4,5,6,7-heksahydro-l,3-diokso-2H-izoindol-2-ylo)metylu/d-trans-tetrametryna 214-619-0 1166-46-7
4,5-dichloro-3H-l,2-ditiol-3-on 214-754-5 1192-52-5
Ksylenol 215-089-3 1300-71-6
Bentonit 215-108-5 1302-78-9
Pentatlenek diarsenu 215-116-9 1303-28-2
Tritlenek boru 215-125-8 1303-86-2
Dwuwodorotlenek wapnia/wodorotlenek wapnia/wapno suchogaszone/wapno hydratyzowane/wapno gaszone 215-137-3 1305-62-0
Tlenek wapnia/wapno/wapno palone/wapno niegaszone 215-138-9 1305-78-8
Wodorotlenek potasu 215-181-3 1310-58-3
Wodorotlenek sodu 215-185-5 1310-73-2
Sól potasowa kwasu krzemowego/Krzemian potasu 215-199-1 1312-76-1
Tlenek cynku 215-222-5 1314-13-2
Difosforek tricynku 215-244-5 1314-84-7
Siarczek cynku 215-251-3 1314-98-3
Tetratlenek trimanganu 215-266-5 1317-35-7
Tlenek miedzi/Tlenek miedzi(II) 215-269-1 1317-38-0
Tlenek dimiedzi/Tlenek miedzi(I) 215-270-7 1317-39-1
Krezol 215-293-2 1319-77-3
Chlorek glinu, zasadowy 215-477-2 1327-41-9
Tetraboran disodu, bezwodny 215-540-4 1330-43-4
Tetraboran disodu, odwodniony 215-540-4 1303-96-4
Triwodorotlenek chlorku dimiedzi 215-572-9 1332-65-6
Tritlenek chromu/Tlenek chromu(VI) 215-607-8 1333-82-0
Wodorodifluorek sodu 215-608-3 1333-83-1
Sole miedziowe kwasów naftenowych 215-657-0 1338-02-9
Nadtlenek 2-butanonu 215-661-2 1338-23-4
Kwasy naftenowe 215-662-8 1338-24-5
Wodorodifluorek amonu 215-676-4 1341-49-7
Sól sodowa kwasu krzemowego 215-687-4 1344-09-8
Chlorek miedzi(II) 215-704-5 1344-67-8
Dichlorowodorek N,N"-bis(2-etylheksylo)-3,12-diimino-2,4,11,13-tetraazatetra-dekanodiamidyny 216-994-6 1715-30-6
Monolinuron 217-129-5 1746-81-2
Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 217-210-5 1777-82-8
Mleczan etakrydyny 217-408-1 1837-57-6
4,4'-(2-etylo-2-nitropropan-l,3-diylo)bismorfolina 217-450-0 1854-23-5
Chlorotalonil 217-588-1 1897-45-6
Octan dodecyloamonu 217-956-1 2016-56-0
Fluometuron 218-500-4 2164-17-2
Disulfid allilowo-propylowy 218-550-7 2179-59-1
4-(2-nitrobutylo)morfolina 218-748-3 2224-44-4
N-(3-aminopropylo)-N-dodecylopropano-1,3-diamina 219-145-8 2372-82-9
Bromek didecylodimetyloamonu 219-234-1 2390-68-3
Tolnaftat 219-266-6 2398-96-1
Szczawian bis[[4-[4-(dimetylamino)benzhydrylideno]cykloheksa-2,5-dien-1-ylideno]di-metylamonu], diszczawian 219-441-7 2437-29-8
Dodyna 219-459-5 2439-10-3
2-bromo-1-(4-hydroksyfenylo)etan-1-on 219-655-0 2491-38-5
2,2'-ditiobis[N-metylobenzamid] 219-768-5 2527-58-4
2,2'-[metylenobis(oksy)]bisetanol 219-891-4 2565-36-8
Fenthoat 219-997-0 2597-03-7
1,2-benzizotiazol-3(2H)-on 220-120-9 2634-33-5
2,2'-[(1-metylopropan-l,3-diylo)bis(oksy)]bis[4-metylo-1,3,2-dioksaborinian] 220-198-4 2665-13-6
2-metylo-2H-izotiazol-3-on 220-239-6 2682-20-4
Difluorek sulfurylu 220-281-5 2699-79-8
2-Amino-3-chloro-1,4-naftochinon 220-529-2 2797-51-5
2-chloro-N-(hydroksymetylo)acetamid 220-598-9 2832-19-1
Troklozen sodu 220-767-7 2893-78-9
Dihydrat dichloroizocyjanuranu sodu 220-767-7 51580-86-0
Chlorpyrifos 220-864-4 2921-88-2
Etylosiarczan mecetroniowy 221-106-5 3006-10-8
Etylosiarczan dodecyletylodimetyloamoniowy 221-108-6 3006-13-1
Sulfon bis(trichlorometylowy) 221-310-4 3064-70-8
2-(2-dodecyloksyetoksy)etylosiarczan sodu 221-416-0 3088-31-1
4-izopropylo-m-krezol 221-761-7 3228-02-2
Diazotan miedzi/Azotam miedzi(II) 221-838-5 3251-23-8
Triklosan 222-182-2 3380-34-5
Temefos 222-191-1 3383-96-8
Tuj-4(10)-en 222-212-4 3387-41-5
Okt-1-en-3-ol 222-226-0 3391-86-4
5-chloro-2-[4-chloro-2-[[[(3,4-dichlorofenylo)amino]karbonylo]amino]fenoksy]-benzensulfonian sodu 222-654-8 3567-25-7
(Etylenodioksy)dimetanol 222-720-6 3586-55-8
Chlorofacynon 223-003-0 3691-35-8
Dipirytion 223-024-5 3696-28-4
Dichlorowodorek chlorheksydyny 223-026-6 3697-42-5
Benzoesan denatonium 223-095-2 3734-33-6
2,4,6-trichlorofenolan sodu 223-246-2 3784-03-0
Sól sodowa 1-tlenku pirydyno-2-tiolu 223-296-5 3811-73-2
Heksahydro-1,3,5 -tris(3-metoksypropylo)-1,3,5-triazyna 223-563-6 3960-05-2
Kwas 4-okso-4-[(tributylostanylo)oksy]but-2-enowy/Maleinian tributylocyny 223-701-5 4027-18-3
Chlorek 3-chloroallilometenaminy 223-805-0 4080-31-3
N-etyloheptadekafluorooktanosulfonamid 223-980-3 4151-50-2
4-hydroksybenzoesan izobutylu/Pararben izobutylu 224-208-8 4247-02-3
Salicylan tributylostanylu/Salicylan tributylocyny 224-397-7 4342-30-7
Benzoesan tributylostanylu/Benzoesan tributylcyny 224-399-8 4342-36-3
1-(3,4-dihydro-6-metylo-2,4-diokso-2H-piran-3-ylideno)etanolan sodu 224-580-1 4418-26-2
Salicylan dietyloamonu 224-586-4 4419-92-5
Diwęglan dimetylu 224-859-8 4525-33-1
Farnesol 225-004-1 4602-84-0
2,2',2"-(heksahydro-l,3,5-triazyn-l,3,5-triylo)trietanol 225-208-0 4719-04-4
Kwas oktylfofonowy 225-218-5 4724-48-5
4-(metoksykarbonylo)fenolan sodu 225-714-1 5026-62-0
Kwas sulfamidowy 226-218-8 5329-14-6
Citral 226-394-6 5392-40-5
Tetrahydro-l,3,4,6-tetrakis(hydroksymetylo)imidazo[4,5-d]imidazolo-2,5(1H,3H)-dion 226-408-0 5395-50-6
Chlorek 1-benzylo-3,5,7-triaza-1-azoniatricyklo[3.3.1.13,7]dekanu 226-445-2 5400-93-1
Chlorek dimetylodioktylamonu 226-901-0 5538-94-3
N-dodecylopropan-1,3-diamina 226-902-6 5538-95-4
Chlorpyrifos metylowy 227-011-5 5598-13-0
N,N'-metylenobismorfolina 227-062-3 5625-90-1
Kumatetralyl 227-424-0 5836-29-3
Terbutyloazyna 227-637-9 5915-41-3
(R)-p-menta-1,8-dien 227-813-5 5989-27-5
Siarczan 4-metoksybenzeno-l,3-diaminy 228-290-6 6219-67-6
Ditiocyjanian metylenu 228-652-3 6317-18-6
l,3-bis(hydroksymetylo)-5,5-dimetyloimidazolidino-2,4-dion 229-222-8 6440-58-0
Dodicin 229-930-7 6843-97-6
Kwas jabłkowy 230-022-8 6915-15-7
(2-bromo-2-nitrowinylo)benzen 230-515-8 7166-19-0
Chlorek didecylodimetyloamonu 230-525-2 7173-51-5
(Z)-N-9-oktadecenylopropano-l,3-diamina 230-528-9 7173-62-8
Bromek benzylododecylodimetyloamonu 230-698-4 7281-04-1
Prometryna 230-711-3 7287-19-6
Srebro 231-131-3 7440-22-4
Bor 231-151-2 7440-42-8
Miedź 231-159-6 7440-50-8
Cynk 231-175-3 7440-66-6
Ditlenek siarki/Tlenek siarki(IV) 231-195-2 7446-09-5
Siarczan ditalu/Siarczan talu(I) 231-201-3 7446-18-6
Diheksa-2,4-dienian wapnia 231-321-6 7492-55-9
Monochlorowodorkek dihydratu chininy 231-437-7 6119-47-7
Jod 231-442-4 7553-56-2
Jod w postaci jodoforu Mieszanina 39392-86-4
Kompleks jodu w roztworze z niejonowymi detergentami Mieszanina
Poliwinylopyrolidon jodu Polimer 25655-41-8
Kompleks alkilo-arylowy polieteru alkoholu jodowego Polimer
Kompleks jodu z blokiem ko-polimerowym etyleno-propylenowym (pluronic) Polimer
Kompleks jodu z poli alkilenoglikolem Polimer
Żywica jodowa/Żywica anionu polijodku Polimer
Ortofosforan trisodu (TSP)/Fosforan(V) sodu 231-509-8 7601-54-9
Ditlenek krzemu - amorficzny 231-545-4 7631-86-9
Wodorosiarczyn sodu/Wodorosiarczan(III) sodu 231-548-0 7631-90-5
Azotyn sodu/Azotan(III) sodu 231-555-9 7632-00-0
Peroksymetaboran sodu/Hydrat nadboranu sodu 231-556-4 7632 04 4
Chlorowodór/Kwas solny 231-595-7 7647-01-0
Chlorek sodu 231-598-3 7647-14-5
Bromek sodu 231-599-9 7647-15-6
Kwas ortofosforowy/Kwas fosforowy(V) 231-633-2 7664-38-2
Fluorowodór 231-634-8 7664-39-3
Amoniak, bezwodny 231-635-3 7664-41-7
Kwas siarkowy/Kwas siarkowy(VI) 231-639-5 7664-93-9
Jodek potasu 231-659-4 7681-11-0
Wodorosiarczan sodu/Wodorosiarczan(VI) sodu 231-665-7 7681-38-1
Fluorek sodu 231-667-8 7681-49-4
Podchloryn sodu/Chloran(I) sodu 231-668-3 7681-52-9
Disiarczyn disodu/Disiarczan(IV) disodu 231-673-0 7681-57-4
Tetrametryna 231-711-6 7696-12-0
Siarka 231-722-6 7704-34-9
Siarczan żelazawy/Siarczan(VI) żelaza(II) 231-753-5 7720-78-7
Witriol żelaza/Heptahydrat siarczanu żelazawego/Heptahydrat siarczanu(VI) żela-za(II) 231-753-5 7782-63-0
Nadmanganian potasu/Manganian(VII) potasu 231-760-3 7722-64-7
Nadtlenek wodoru 231-765-0 7722-84-1
Brom 231-778-1 7726-95-6
Peroksodisiarczan dipotasu 231-781-8 7727-21-1
Azot 231-783-9 7727-37-9
Heptahydrat siarczanu cynku 231-793-3 7446-20-0
7a-etylodihydro-1H,3H,5H-oksazolo[3,4-c]oksazol 231-810-4 7747-35-5
Siarczyn sodu/Siarczan(IV) sodu 231-821-4 7757-83-7
Chloran sodu/Chloran(III) sodu 231-836-6 7758-19-2
Chlorek miedzi/Chlorek miedzi(I) 231-842-9 7758-89-6
Siarczan miedzi/Siarczan(VI) miedzi(II) 231-847-6 7758-98-7
Pentahydrat siarczanu miedzi/Pentahydrat siarczanu(VI) miedzi(II) 231-847-6 7758-99-8
Azotan srebra/Azotan(V) srebra 231-853-9 7761-88-8
Pentahydrat tiosiarczanu sodu/Pentahydrat tiosiarczanu(VI) sodu 231-867-5 10102-17-7
Chloran sodu/Chloran(V) sodu 231-887-4 7775-09-9
Peroksodisiarczan disodu/Nadsiarczan sodu 231-892-1 7775-27-1
Dichromian potasu/Dichromian(VI) potasu 231-906-6 7778-50-9
Podchloryn wapnia/Chloran(I) wapnia 231-908-7 7778-54-3
Heksahydro-1,3,5-trietylo-1,3,5-triazyna 231-924-4 7779-27-3
Chlor 231-959-5 7782-50-5
Siarczan amonu/Siarczan(VI) amonu 231-984-1 7783-20-2
Chlorek srebra 232-033-3 7783-90-6
Bis(siarczan) glinowo-amonowy 232-055-3 7784-25-0
Siarczan manganu/Siarczan(VI) manganu(II) 232-089-9 7785-87-7
Tetrahydrat siarczanu manganu 232-089-9 10101-68-5
Monochlorek jodu 232-236-7 7790-99-0
Terpineol 232-268-1 8000-41-7
Olej sojowy 232-274-4 8001-22-7
Olej lniany 232-278-6 8001-26-1
Olej kukurydziany 232-281-2 8001-30-7
Olej kokosowy 232-282-8 8001-31-8
Kreozot 232-287-5 8001-58-9
Olej rycynowy 232-293-8 8001-79-4
Olej kostny/Olej zwierzęcy 232-294-3 8001-85-2
Olej rzepakowy 232-299-0 8002-13-9
Pyretryny i pyretroidy 232-319-8 8003-34-7
Terpinol - 8006-39-1
Terpentyna 232-350-7 8006-64-2
Czosnek pospolity ekst. 232-371-1 8008-99-9
Smoła, sosna/Smoła sosnowa 232-374-8 8011-48-1
Wosk pszczeli 232-383-7 8012-89-3
Oleje parafinowe 232-384-2 8012-95-1
Oleje, awokado 232-428-0 8024-32-6
Pomarańcze, słodkie, ext. 232-433-8 8028-48-6
Olej biały mineralny (ropa naftowa) 232-455-8 8042-47-5
Saponiny 232-462-6 8047-15-2
Żywica smolejowa 232-484-6 8052-10-6
Asfalt/Bitumen 232-490-9 8052-42-4
Kopale 232-527-9 9000-14-0
Lignina 232-682-2 9005-53-2
Siarczan glinu/siarczan(VI) glinu 233-135-0 10043-01-3
Kwas borny 233-139-2 10043-35-3
bis(siarczan) glinowo-potasowy/Ałun 233-141-3 10043-67-1
Ditlenek chloru 233-162-8 10049-04-4
Siarczyn potasu/Siarczan(IV) potasu 233-321-1 10117-38-1
Wodoro-2,2'-metylenobis[4-chlorofenolan] sodu 233-457-1 10187-52-7
2,2-dibromo-2-cyjanoacetamid 233-539-7 10222-01-2
Siarczan disrebra/Siarczan(VI) srebra 233-653-7 10294-26-5
Metafosforan sodu 233-782-9 10361-03-2
Oksyna miedziowa 233-841-9 10380-28-6
Resmetryna 233-940-7 10453-86-8
N,N'-etylenbis[N-acetylacetamid] 234-123-8 10543-57-4
Dichromian sodu 234-190-3 10588-01-9
Karbendazym 234-232-0 10605-21-7
Podchlorynotetrakis(fosforan) tridekasodu 234-307-8 11084-85-8
Naturalny kwas borny 234-343-4 11113-50-1
Tetrahydrat nadboranu sodu 234-390-0 10486-00-7
Sól sodowa kwasu peroksoborowego 234-390-0 11138-47-9
Sole cynkowe kwasów naftenowych 234-409-2 12001-85-3
Oktaboran disodu 234-541-0 12008-41-2
Tetrahydrat oktaboranu disodu 234-541-0 12280-03-4
Chlorek [2H4]amonu 234-607-9 12015-14-4
Chlorek pentahydroksodiglinu 234-933-1 12042-91-0
Difosforek trimagnezu 235-023-7 12057-74-8
4-toluenosulfonian sodu 235-088-1 12068-03-0
Wodorotlenek miedzi(II) węglan-miedzi(II) (1:1) 235-113-6 12069-69-1
Zineb 235-180-1 12122-67-7
Bromek amonu 235-183-8 12124-97-9
Hydrat heptatlenku tetraboru i disodu 235-541-3 12267-73-1
Maneb 235-654-8 12427-38-2
Undekatlenek heksaboru i dicynku/Boran cynku 235-804-2 12767-90-7
N-(hydroksymetylo)formamid 235-938-1 13052-19-2
2,3,5,6-tetrachloro-4-(metylosulfonylo)pirydina 236-035-5 13108-52-6
Nifurpirinol 236-503-9 13411-16-0
Pirytionian cynku 236-671-3 13463-41-7
Ditlenek tytanu 236-675-5 13463-67-7
Monochlorowodorek dodecylguanidiny 237-030-0 13590-97-1
Tetratlenek diboru i baru 237-222-4 13701-59-2
2-bipfenylan potasu 237-243-9 13707-65-8
Tetrafluoroboran amonu 237-531-4 13826-83-0
Podchloryn litu/Chloran(I) litu 237-558-1 13840-33-0
Sól sodowa kwasu ortoborowego 237-560-2 13840-56-7
Chlorek bromu 237-601-4 13863-41-7
Bis(dietyloditiokarbiminian) cynk 238-270-9 14324-55-1
(benzyloksy)metanol 238-588-8 14548-60-8
2,2'-oksybis[4,4,6-trimetylo-1,3,2-dioksaborinian] 238-749-2 14697-50-8
Foksym 238-887-3 14816-18-3
Bis(1-hydroksy-lH-pirydyno-2-tionato-O,S)miedź 238-984-0 14915-37-8
Bis(8-hydroksychinolylo)wodorosiarczan potasu 239-133-6 15077-57-3
Dibromopropionamid 239-153-5 15102-42-8
Monohydrat nadboranu sodu 239-172-9 10332-33-9
2,2'-metylenobis(6-bromo-4-chlorofenol) 239-446-8 15435-29-7
Chlorotoluron 239-592-2 15545-48-9
Węglan disodu, związek z nadtlenkiem wodoru (2:3) 239-707-6 15630-89-4
P-chloro-m-krezolan sodu 239-825-8 15733-22-9
Chloraloza 240-016-7 15879-93-3
1-bromo-3-chloro-5,5-dimetyloimidazolidino-2,4-dion 240-230-0 16079-88-2
Kwas (R)-2-(4-chloro-2-metylofenoksylo)propionowy 240-539-0 16484-77-8
Pirosiarczyn potasu 240-795-3 16731-55-8
Metomyl 240-815-0 16752-77-5
Heksafluorokrzemian disodu 240-934-8 16893-85-9
Kwas heksafluorokrzemowy 241-034-8 16961-83-4
Benomyl 241-775-7 17804-35-2
Kwas d-glukonowy, związek z N,N"-bis(4-chlorofenylo)-3,12-diimino-2,4,11,13-tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) 242-354-0 18472-51-0
Tiofosforan O,O-dietylu-O-5-fenyloizoksazol-3-ilu/Izoksation 242-624-8 18854-01-8
Chlorek benzoksoniowy/Chlorek N-dodecylo-N,N-bis(2-hydroksyetylowy) 243-008-1 19379-90-9
(Hydroksymetoksy)octan metylu 243-271-2 19757-97-2
P-[(dijodometylo)sulfonylo]toluen 243-468-3 20018-09-1
Diwodorotlenek miedzi 243-815-9 20427-59-2
Tlenek disrebra 243-957-1 20667-12-3
Bis(bromooctan) 2-buten-l,4-diolu 243-962-9 20679-58-7
Fosforek glinu 244-088-0 20859-73-8
Tiocyjanian (benzotiazol-2-ilosulfanylo)metylu 244-445-0 21564-17-0
Tetrachlorwinfos 244-865-4 22248-79-9
Bendiokarb 245-216-8 22781-23-3
2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)cyklopropanokarboksylan 2-metylo-4-okso-3-(prop-2-ynylo)cyklopent-2-en-1-ylu/Praletryna 245-387-9 23031-36-9
(E,E)-heksa-2,4-dienonian potasu/Sorbinian potasu 246-376-1 24634-61-5
2-tert-butylo-4-metoksyfenol 246-563-8 25013-16-5
Bis(hydroksymetylo)mocznik 246-679-9 25155-29-7
.alfa.,.alfa/,.alfa/' -trimetylo-l,3,5-triazyno-l,3,5(2H,4H,6H)-trietanol 246-764-0 25254-50-6
2,2'-(oktadec-9-enyloimino)bisetanol 246-807-3 25307-17-9
2,2-dimetylo-3(2-metyloprop-1-enylo)cyklopropanokarboksylan 3-(but-2-enylo)-2-metylo-4-oksocyklopent-2-en-1-ylu/Cyneryna I 246-948-0 25402-06-6
2-dimetylo-3-(metylopropenylo)cyklopropanokarboksylan 3-fenoksybenzylu/ Fenotryna 247-404-5 26002-80-2
5-chloro-2-metylo-2H-izotiazol-3-on 247-500-7 26172-55-4
2-oktylo-2H-izotiazol-3-on 247-761-7 26530-20-1
Kwas dodecylobenzenosulfonowy 248-289-4 27176-87-0
Monolaurynian glicerolu 248-337-4 27215-38-9
Neodekanian cynku 248-370-4 27253-29-8
Chlorek dodecylo(etylobenzylo)dimetyloamonu 248-486-5 27479-28-3
Cis-trikos-9-en 248-505-7 27519-02-4
Chlorek dimetylooktadecylo[3-(trimetoksysilylo)propylo]amonu 248-595-8 27668-52-6
N'-tert-butylo-N-cyklopropylo-6-(metylotio)-1,3,5-triazyno-2,4-diamina 248-872-3 28159-98-0
(1R,3R)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)-cyklopropanokarboksylan (S)-3-allilo-2-metylo-4-oksocyklopent-2-enylu (tylko 1R trans, IS izomer)/S-Bioaletryna 249-013-5 28434-00-6
Bioresmetryna 249-014-0 28434-01-7
3-[3-(4'-bromo[1,1'-bifenylo]-4-yl)-3-hydroksy-1-fenylopropylo]-4-hydroksy-2-benzopiron/Bromadiolon 249-205-9 28772-56-7
Pirymifos metylowy 249-528-5 29232-93-7
Heptadekafluorooktanosulfonian litu 249-644-6 29457-72-5
5-bromo-5-nitro-l,3-dioksan 250-001-7 30007-47-7
3-[(etyloamino)metoksyfosfinotioilo]oksykrotonian izopropylu 250-517-2 31218-83-4
Octan (Z,E)-tetradeka-9, 1 2-dienylu 250-753-6 30507-70-1(1)
Chlorek decylodimetyloktyloamonu 251-035-5 32426-11-2
Bromochloro-5,5-dimetyloimidazolidyno-2,4-dion 251-171-5 32718-18-6
Amitraza 251-375-4 33089-61-1
3-(4-izopropylofenylo)-1,1-dimetylomocznik/Izoproturon 251-835-4 34123-59-6
2-(hydroksymetyloamino)etanol 251-974-0 34375-28-5
N-[3-(dodecyloamino)propylo]glicyna 251-993-4 34395-72-7
Sól monosodowa 2,6-diacetylo-7,9-dihydroksy-8,9b-dimetylodibenzo-furano-1,3(2H,9bH)-dionu 252-204-6 34769-44-3
4-etoksykarbonylofenolan sodu 252-487-6 35285-68-8
4-propoksykarbonylofenolan sodu 252-488-1 35285-69-9
N-[[(4-chlorofenylo)amino]karbonylo]-2,6-difluorobenzamid 252-529-3 35367-38-5
1-[2-(alliloksy)-2-(2,4-dichlorofenylo)etylo]-lH-imidazol/Imazalil 252-615-0 35554-44-0
(±)-1-(.beta.-alliloksy-2,4-dichlorofenyloetylo)imidazol/Imazalil stopnia technicznego Środek ochrony roślin 73790-28-0
O,O-dimetylotiofosforan S-[(6-chloro-2-oksooksazolo[4,5-b]pirydyn-3(2H)-ylo)metylu]/Azametifos 252-626-0 35575-96-3
2-bromo-2-(bromometylo)pentandinitryl 252-681-0 35691-65-7
Chlorek benzylodimetyloleiloamonu 253-363-4 37139-99-4
Tlenek magnezu i wapnia/wapno dolomitowe 253-425-0 37247-91-9
Tetrawodorotlenek magnezu i wapnia/wodorotlenek magnezu i wapnia/ uwodnione wapno dolomitowe 254-454-1 39445-23-3
Kwas 2-fosfonobutano-1,2,4-trikarboksylowy 253-733-5 37971-36-1
Siarczan 4-metoksy-m-fenylenodiaminy 254-323-9 39156-41-7
N,N"-metylenobis[N'-[3-(hydroksymetylo)-2,5-dioksoimidazolidyn-4-ylo]mocznik] 254-372-6 39236-46-9
Dinokap 254-408-0 39300-45-3
2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)cyklopropanokarboksylan.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu 254-484-5 39515-40-7
(2E,4E)-11-metoksy-3,7,11-trimetylododeka-2,4-dienonian izopropylu/Metopren 254-993-2 40596-69-8
Chlorek dimetylotetradecylo[3-(trimetoksysilylo)propylo]amonu 255-451-8 41591-87-1
Mieszanina cis- i trans-p-mentano-3,8 diolu/Citriodiol 255-953-7 42822-86-6
4,4-dimetyloksazolidyna 257-048-2 51200-87-4
(lR-cis)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)cyklopropanokarboksylan (1,3,4,5,6,7-heksahydro-1,3-diokso-2H-izoindol-2-ylo)metylu 257-144-4 51348-90-4
2-(4-chlorofenylo)-3-metylbutynian cyjano-3-fenoksybenzylu/fenwalerat 257-326-3 51630-58-1
N-acetylo-N-butylo-.beta.-alaninian etylu 257-835-0 52304-36-6
3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan.alfa.-cyjano-3-fenok-sybenzylu/Cypermetryna 257-842-9 52315-07-8
3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan m-fenoksybenzyl/ Permetryna 258-067-9 52645-53-1
[1R-[l.alfa.(S*),3.alfa.]]-3-(2,2-dibromowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksy-lan.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu/Deltametryna 258-256-6 52918-63-5
bis(2-etyloheksaniano-O)-.mi.-oksodicynk 259-049-3 54262-78-1
2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)cyklopropanokarboksylan 1-etynylo-2-metylopent-2-enylu/Empentryna 259-154-4 54406-48-3
3-jodo-2-propynylo butylokarbaminian 259-627-5 55406-53-6
Siarczan tetrakis(hydroksymetylo)fosfoniowy (2:1) 259-709-0 55566-30-8
3-[3-(bifenyl-4-ylo)-1,2,3,4-tetrahydro-1-naftylo]-4-hydroksykumaryna/Difenakum 259-978-4 56073-07-5
3-[3-(4'-bromobifenyl-4-ilo)-1,2,3,4-tetrahydro-1-naftylo]-4-hydroksykumaryna/ Brodifakum 259-980-5 56073-10-0
[2-(2-butoksyetoksy)etoksy]metanol 260-097-2 56289-76-0
Bromooctan 2-etoksyetylu 260-240-9 56521-73-4
N-oktylo-N'-[2-(oktyloamino)etylo]etylenodiamina 260-725-5 57413-95-3
Sól sodowa 1,2-benzizotiazol-3(2H)-onu 261-184-8 58249-25-5
Azakonazol 262-102-3 60207-31-0
1-[[2-(2,4-dichlorofenylo)-4-propylo-1,3-dioksolan-2-ylo]metylo]-lH-1,2,4-triazol/ Propikonazol 262-104-4 60207-90-1
N,N-bis(2-hydroksyetylo)undek-10-enamid 262-114-9 60239-68-1
2-chloro-3-(fenylosulfonylo)akrylonitryl 262-395-8 60736-58-5
Fluorek tetradecylodimetylobenzyloamonu - 61134-95-0
[1,1'-Bifenyl]-2-ol, chlorowany 262-974-5 61788-42-9
Aminy, kokoalkilowe 262-977-1 61788-46-3
Czwartorzędowe związki amoniowe, (łój wodnopochodny)trimetylowy, chlorki 263-005-9 61788-78-1
Czwartorzędowe związki amoniowe, tłuszcz kokosowy alkilotrimetyl, chlorki 263-038-9 61789-18-2
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylokokosowy tłuszcz alkilobis (hydroksyetylowy), chlorki 263-078-7 61789-68-2
Czwartorzędowe związki amoniowe, alkilodimetyl benzylokokosowy, chlorki 263-080-8 61789-71-7
Czwartorzędowe związki amoniowe, dikokosowy tłuszcz dimetylowy, chlorki 263-087-6 61789-77-3
Czwartorzędowe związki amoniowe, bis(łój wodnopochodny)dimetylowy, chlorki 263-090-2 61789-80-8
Czwartorzędowe związki amoniowe, alkil trimetylsojowy, chlorki 263-134-0 61790-41-8
Etanol, 2,2'-iminobis-, N-kokosowy alkilo pochodne 263-163-9 61791-31-9
1H-Imidazolo-1-etanol, 4,5-dihydro-,2-nortal-alkilowe oleje pochodne 263-171-2 61791-39-7
Związki imidazolu, 1-benzylo-4,5-dihydro-1-(hydroksyetylo)-2-norkokosowy alkil, chlorki 263-185-9 61791-52-4
Aminy, N-łój alkilodipropylenotri- 263-191-1 61791-57-9
Aminy, N-kokosowe alkilotrimetylenodi- 263-195-3 61791-63-7
Aminy, N-kokosowe alkioltrimetylenedi-, oktany 263-196-9 61791-64-8
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C8-18-alkilodimetylo, chlorki 264-151-6 63449-41-2
4,5-dichloro-2-oktylo-2H-izotiazol-3-on 264-843-8 64359-81-5
2-chloro-N-[[[4-(trifluorometoksy)fenylo]amino]karbonylo]benzamid 264-980-3 64628-44-0
Destylaty (ropa naftowa), rozpuszczalnik-lekko rafinowany naftenowy 265-098-1 64741-97-5
Destylaty (ropa naftowa), lekko traktowane wodą 265-149-8 64742-47-8
N-(3,4-dichlorofenylo)-1,2,3,4-tetrahydro-6-hydroksy-1,3-dimetylo-2,4-dioksopiry-midyno-5-karboksyamid 265-732-7 65400-98-8
[lR-[1.alfa.(S*),3.alfa.]]-3-(2,2-dichloro-winylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksy-lan.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu 265-898-0 65731-84-2
Kwasy smołowe, węgiel, nieprzerobiony 266-019-3 65996-85-2
Proszek szklany 266-046-0 65997-17-3
3,3'-metylenobis[5-metylooksazolidyna]/Oksazolidyna 266-235-8 66204-44-2
N-cyklopropylo-1,3,5-triazyno-2,4,6-triamina 266-257-8 66215-27-8
C12-14 alkilo-dimetylobetainy 266-368-1 66455-29-6
2,2-dimetylo-3-(1,2,2,2-tetrabromoetylo)cy-klopropanokarboksylan.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu/Tralometryna 266-493-1 66841-25-6
2-chloro-N-(2,6-dimetylofenylo)-N-(1H-pirazol-1-ylometylo)acetamid 266-583-0 67129-08-2
Cis-4-[3-(p-tert-butylofenylo)-2-metylopropylo]-2,6-dimetylomorfolina 266-719-9 67564-91-4
N-propylo-N-[2-(2,4,6-trichlorofenoksy)etylo]-1H-imidazolo-1-karboksyamid 266-994-5 67747-09-5
Estry metylowe C16-18 i C18-nienasyconych kwasów tłuszczowych 267-015-4 67762-38-3
3-(2-chloro-3,3,3-trifluoroprop-1-enylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksyla-n.alfa-cyjano-3-fenoksybenzylu/Cyhalotryna 268-450-2 68085-85-8
Bromek dodecyloetylodimetyloamonu/Laudacit 269-249-2 68207-00-1
Oleje łupkowe 269-646-0 68308-34-9
3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan.alfa.-cyjano-3-fenoksy-4-fluorobenzylu/Cyflutryna 269-855-7 68359-37-5
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-18-alkildimetylowe, chlorki 269-919-4 68391-01-5
Czwartorzędowe związki amoniowe, di-C6-12-alkilodimetylowe, chlorki 269-925-7 68391-06-0
C10-13-alkilowe pochodne, soli sodowych kwasu benzenosulfonowy, 270-115-0 68411-30-3
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C8-16-alkilodimetylowe, chlorki 270-324-7 68424-84-0
Czwartorzędowe związki amonowe, benzylo-C12-16-alkilodimetylowe, chlorki 270-325-2 68424-85-1
Alkilodimetylobetainy, kokosowe 270-329-4 68424-94-2
Czwartorzędowe związki amoniowe, di-C8-10-alkilodimetylowe, chlorki 270-331-5 68424-95-3
Kwasy tłuszczowe, kokoswe, produkty reakcji z dietanolaminą 270-430-3 68440-04-0
1-Propanoamina, 3-amino-N,N,N-trimetylo-, N-C12-18-acylowe pochodne., siarczany metylowe 271-063-1 68514-93-2
N,N-bis(2-hydroksyetylo)amidy kokosowe 271-657-0 68603-42-9
Czwartorzędowe związki amoniowe, (oksydi-2,1-etanodiylo)bis[kokosowe alkiol-dimetylowe], dichlorki 271-761-6 68607-28-3
Sole potasowe kwasu 9-oktadekanowego (Z)-, sulfonowanego, 271-843-1 68609-93-8
Mocznik, produkty reakcji z formaldehydem 271-898-1 68611-64-3
Związki imidazoliny, 1-[2-(karboksymetoksy)etylo]-1-(karboksymetylo)-4,5-dihydro-2-norkoko alkil, wodorotlenki, sole sodowe 272-043-5 68650-39-5
Węglan bis(tetraminohydroksymiedzi) 272-415-7 68833-88-5
1-hydroksy-4-metylo-6-(2,4,4-trimetylopentylo)pirydyn-2(lH)-on, związek z 2-aminoetanolem (1:1) 272-574-2 68890-66-4
Aminy, N-łój trimetylenodi-, dioctany 272-786-5 68911-78-4
Gorzknia, ekst. 272-809-9 68915-32-2
Kwasy tłuszczowe, C8-10 273-086-2 68937-75-7
Kwas siarkowy, estry mono-C12-18-alkilowe, sole sodowe 273-257-1 68955-19-1
Czwartorzędowe związki amoniowe, C12-18-alkilo[(etylofenylo)metylo]di-mety-lowe, chlorki 273-318-2 68956-79-6
Chlorek didecylometylo[3-(trimetoksysilylo)propylo]amonu 273-403-4 68959-20-6
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C10-16-alkilodimetylowe, chlorki 273-544-1 68989-00-4
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-18-alkilodimetylowe, sole z 1,1-ditlenkiem 1,2-benzizotiazol-3(2H)-onu (1:1) 273-545-7 68989-01-5
N-(hydroksymetylo)glicynian sodu 274-357-8 70161-44-3
Aminy, C10-16-alkilodimetylowe, N-tlenki 274-687-2 70592-80-2
Bis(peroksymonosiarczano)bis(siarczan) pentapotasu 274-778-7 70693-62-8
Dichlorek N,N'-(dekano-1,10-diylodi-1(4H)-pirydylo-4-ylideno)bis(oktylamonu) 274-861-8 70775-75-6
Chlorek 1,3-didecylo-2-metylo-1H-imidazoliny 274-948-0 70862-65-6
[2-(4-fenoksyfenoksy)etylo]węglan etylu/Fenoksykarb 276-696-7 72490-01-8
Czwartorzędowe związki amoniowe, di-C8-18-alkilodimetylowe, chlorki 277-453-8 73398-64-8
1-[(hydroksymetylo)amino]propan-2-ol 278-534-0 76733-35-2
1-[1,3-bis(hydroksymetylo)-2,5-dioksoimidazolidyn-4-yl]-1,3-bis(hydroksymetylo)-mocznik/Diazolidynylomocznik 278-928-2 78491-02-8
Bis[monoperoksyftalato(2-)-O1,OO1]magnezian(2-) diwodoru 279-013-0 78948-87-5
Heksahydrat Bis[monoperoksyftalato(2-)-O1,OO1]magnezianu(2-) diwodoru 279-013-0 114915-85-4
Chlorek tributylotetradecylofosfoniowy 279-808-2 81741-28-8
(2-Butoksyetoksy)metanol 281-648-3 84000-92-0
Izodekanowo-izononanowe kompleksy, zasadowe cynku 282-786-7 84418-73-5
Jałowiec, Juniperus communis, ekst. 283-268-3 84603-69-0
Laurus nobilis/Wawrzyn szlachetny, ekst. 283-272-5 84603-73-6
Rozmaryn lekarski, ekst. 283-291-9 84604-14-8
Eucalyptus globulus/Eukaliptus gałkowy, ekst. 283-406-2 84625-32-1
Cinnamomum zeylanicum/Cynamonowiec cejloński ekst. 283-479-0 84649-98-9
Margosa ekst. 283-644-7 84696-25-3
Lawenda, Lavandula angustifolia angustifolia, ekst. 283-994-0 84776-65-8
Tymianek pospolity, Thymus serpyllum, ekst. 284-023-3 84776-98-7
Formaldehyd, produkty reakcji z glikolem dietylenowym 284-062-6 84777-35-5
Formamid, produkty reakcji z formaldehydem 284-064-7 84777-37-7
N'-C10-16-alkilo pochodne N-(3-aminopropylo)glicyny 284-065-2 84777-38-8
Cytryna, ekst. 284-515-8 84929-31-7
Tymianek pospolity, Thymus vulgaris, ekst. 284-535-7 84929-51-1
Goździk, ekst. 284-638-7 84961-50-2
Kwasy smołowe, frakcja polialkilofenolowa 284-893-4 84989-05-9
Melaleuca alternifolia, ekst./olej z australijskiego krzewu herbacianego 285-377-1 85085-48-9
Sól sodowa 2,4,8,10-tetra(tert-butylo)-6-hydroksy-12H-dibenzo[d,g][1,3,2] dioksafosfocyno-6-tleneku 286-344-4 85209-91-2
Formaldehyd, produkty reakcji z glikolem propylenowym 286-695-3 85338-22-3
Stanan, tributylo-, mono(naftenoiloksylowe) pochodne 287-083-9 85409-17-2
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-14-alkilodimetylowe, chlorki 287-089-1 85409-22-9
Czwartorzędowe związki amoniowe, C12-14-alkilo[(etylofenylo)metylo]di-mety-lowe, chlorki 287-090-7 85409-23-0
Metylosiarczan [R-(Z)]-3-[(12-hydroksy-1-okso-9-octadecenylo)amino]propylotri-metyloamonu 287-462-9 85508-38-9
Pochodne 4-C10-13-sec-alkilowe kwasu benzenosulfonowego 287-494-3 85536-14-7
Guanidina, N,N"'-l,3-propanodiylobis-, N-kokosowe alkilowe pochodne., dioktany 288-198-7 85681-60-3
Kwas sulfonowy, C13-17-sek-alkan, sole sodowe 288-330-3 85711-69-9
l.alfa.(S*),3.alfa.]-(±)-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksyla-n.alfa.-cyjano-4-fluoro-3-fenoksybenzylu 289-244-9 86560-93-2
Chrysanthemum cinerariaefolium/Złocienia dalmatyńskiego, ekst. 289-699-3 89997-63-7
Cymbopogon nardus/Palczatka szczetna, ekst. 289-753-6 89998-15-2
Lawenda, Lavandula angustifolia, ekst. 289-995-2 90063-37-9
Litsea cubeba, ekst. 290-018-7 90063-59-5
Mentha arvensis/Mięta polna, ekst. 290-058-5 90063-97-1
Pelargonium graveolens/Geranium/Pelargonia pachnąca, ekst. 290-140-0 90082-51-2
Kwas benzenesulfonowy, mono-C10-14-alkilowe pochodne, związki z 1H-benzi-midazol-2-ilokarbaminianem metylu 290-651-9 90194-41-5
Miedziowe kompleksy kwasu etylenodiaminotetraoctowego 290-989-7 90294-99-8
Formaldehyd, produkty reakcji z propanoloaminą 291-325-9 90387-52-3
Mocznik, N,N'-bis(hydroksymetylo)-, produkty reakcji z 2-(2-butoksyetoksy) etanolem, glikolu etylenowego i formaldehydu 292-348-7 90604-54-9
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C8-18-alkilodimetylowe, bromki 293-522-5 91080-29-4
Jodła, Jodła syberyjska, ekst. 294-351-9 91697-89-1
Jałowiec, Juniperus mexicana, ekst. 294-461-7 91722-61-1
Lawenda, Lavandula hybrida, ekst./Olejek lawendowy 294-470-6 91722-69-9
Aminy, N-(3-aminopropylo)-N'-kokosowe alkilotrimetylenodi-, monoakrylowane 294-702-6 91745-32-3
Cymbopogon winterianus/Cytronella, ekst. 294-954-7 91771-61-8
Lemongrass/Trawa cytrynowa (Cymbopogon flexuosus) 295-161-9 91844-92-7
Olej biały mineralny (ropa naftowa), lekki 295-550-3 92062-35-6
Chlorowodorek N-[3-(dodecylamino)propylo]glicyny 298-216-5 93778-80-4
Bis(2,6-diacetylo-7,9-dihydroksy-8,9b-dimetylo-1,3(2H,9bH)-dibenzofurano-dionato-O2,O3)miedź 304-146-9 94246-73-8
Citrus, ekst. 304-454-3 94266-47-4
Sosna ekst. 304-455-9 94266-48-5
Siarczan trimetylo-3-[(1-okso-10-undecenylo)amino]propylometyloamonu 304-990-8 94313-91-4
Mięta pieprzowa, amerykańska, ekst. 308-770-2 98306-02-6
Czwartorzędowe związki amoniowe, [2-[[2-[(2-karboksyetylo)(2-hydroksy-etylo) amino]etylo]amino]-2-oksoetylo]kokosowe allilodimetylowe, wodorotlenki, sole wewnętrzne 309-206-8 100085-64-1
Kolba kukurydzy, sproszkowana 310-127-6 999999-99-4
Naturalny sok z cytryny (sączony) 310-127-6 999999-99-4
Hedera helix/Bluszcz pospolity 310-127-6 999999-99-4
Olej cebulowy 310-127-6 999999-99-4
Thuja occidentalis/Żywotnik zachodni 310-127-6 999999-99-4
Szałwia lekarska 310-127-6 999999-99-4
Hyssopus officinalis/Hyzop lekarski 310-127-6 999999-99-4
Chrysanthemum vulgare/Wrotycz zwyczajny 310-127-6 999999-99-4
Piołun 310-127-6 999999-99-4
Krwawnik pospolity 310-127-6 999999-99-4
Lebiodka pospolita 310-127-6 999999-99-4
Majorana hortensis/Majeranek ogrodowy 310-127-6 999999-99-4
Origanum majorano 310-127-6 999999-99-4
Rosmarinus officinalis/Rozmaryn lekarski 310-127-6 999999-99-4
Satureja hortensis/Cząber ogrodowy 310-127-6 999999-99-4
Uritica dioica/Pokrzywa zwyczajna 310-127-6 999999-99-4
Aesculus hippocastanum/Kasztanowiec zwyczajny 310-127-6 999999-99-4
Symphytum officinale/Żywokost lekarski 310-127-6 999999-99-4
Skrzyp polny 310-127-6 999999-99-4
Bez czarny 310-127-6 999999-99-4
1-(3,5-dichloro-4-(1,1,2,2-tetrafluoroetoksy)fenylo)-3-(2,6-difluorobenzoilo)-mocznik/Heksaflumuron 401-400-1 86479-06-3
1,3-dichloro-5-etylo-5-metyloimidazolidyno-2,4-dion 401-570-7 89415-87-2
1-(4-chlorofenylo)-4,4-dimetylo-3-(l,2,4-triazol-1-ylmetylo)pentan-3-ol/ Tebukonazol 403-640-2 107534-96-3
Produkty reakcji kwasu glutaminowego i N-(C12-14-alkilo)propylenodiaminy 403-950-8 164907-72-6
Mieszanina (C8-18)alkilbis(2-hydroksyetylo)amonowego fosforanu bis(2-etylo-heksylowego); (C8-18)alkilobis(2-hydroksyetylo)amonowego 2-fosforanu etyohek-sylowodoru 404-690-8 68132-19-4
(4-etoksyfenylo)(3-(4-fluoro-3-fenoksyfenylo)propylo)dimetylosilan 405-020-7 105024-66-6
Trans-2-(2,2-dichlorowinylo)-3,3-dimetylocyklopropanokarboksylan 2,3,5,6-tetra-fluorobenzylu/Transflutryna 405-060-5 118712-89-3
.alfa.-(4-trifluorometylostyrylo)-.alfa.-(4-trifluorometylo)cynamoilohydrazon 5,5-dimetylo-perhydro-pyrymidyn-2-onu/Hydrametylnon 405-090-9 67485-29-4
Eter 3-fenoksybenzylo-2-(4-etoksyfenylo)-2-metylopropylowy/Etofenproks 407-980-2 80844-07-1
Kwas 6-(ftalimido)peroksyheksanowy 410-850-8 128275-31-0
3-okso-l,2(2H)-benzizotiazol-2-id litu 411-690-1 111337-53-2
Neodekanamid metylu 414-460-9 105726-67-8
Mieszanina (Z)-(lR,3R)-[(S)-3-(2-chloro-3,3,3-trifluoroprop-1-enylo)]-2,2-dimetylo-cyklopropanokarboksylanu.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu; (Z)-(lS,3S)-[(R)-3-(2-cUoro-3,3,3-trifluoro-prop-1-enylo)]-2,2-dimetylocyklopropaonkarboksylanu alfa-cyjano-3-fenoksybenzylu/Lambda cyhalotryna 415-130-7 91465-08-6
1-(4-(2-chloro-a,a,a-p-trifluorotoliloksy)-2-fluorofenylo)-3-(2,6-difluorobenzolylo)-mocznik/Flufenoksuron 417-680-3 101463-69-8
5-chloro-2-(4-chlorfenoksy)fenol 420-590-7 04299-07-4
Kompleks tetrachlorodekatlenku 420-970-2 92047-76-2
Mieszanina cis-4-hydroksy-3-(1,2,3,4-tetrahydro-3-(4-(4-trifluorometylobenzylok-sy)fenylo)-1-naftylo)kumaryny; trans-4-hydroksy-3-(1,2,3,4-tetrahydro-3-(4-(4-trifluorometylobenzyloksy)fenylo)-1-naftyol)kumaryny/Flokumafen 421-960-0 90035-08-8
2-(2-hydroksyetylo)piperydyino-1-karboksylan sek-butylu/Ikarydyna 423-210-8 119515-38-7
N-cykloheksylo-S,S-dioksobenzo[b]tiofeno-2-karboksamid 423-990-1 149118-66-1
Fipronil 424-610-5 120068-37-3
Chlorek cis-1 -(3-chloroallylo)-3,5,7-triaza-1-azonioadamantanu 426-020-3 51229-78-8
1-(6-chloropirydyn-3-ylometylo)-N-nitroimidazolidyn-2-ylidenoamina/ Imidaklopryd 428-040-8 138261-41-3
Tiametoksam 428-650-4 153719-23-4
[2,4-Diokso-(2-propyn-1-ylo)imidazolidyn-3-yl]metylo(lR)-trans-chryzanteman/ Imiprotrin 428-790-6 72963-72-5
5-chloro-2-(4-chlorfenoksy)fenol 429-209-0 3380-30-1
2-(1-metylo-2-(4-fenoksyfenoksy)-etoksy)pirydyna/Piryproksyfen 429-800-1 95737-68-1
3-benzo(b)tien-2-ylo-5,6-dihydro-l,4,2-oksatiazyno-4-tlenek 431-030-6 163269-30-5
Produkty reakcji diizopropanoloaminy z formaldehydem (1:4) 432-440-8 220444-73-5
disiarczek chlorometylo-n-oktylu 432-680-3 180128-56-7
Produkt reakcji adypinianu dimetylu, glutanianu dimetylu, bursztynianu dimetylu z nadtlenkiem wodoru/Perestan 432-790-1
Bis(3-aminopropylo)oktylamina 433-340-7 86423-37-2
(E)-1-(2-chloro-1,3-tiazol-5-ylometylo)-3-metylo-2-nitroguanidyna 433-460-1 210880-92-5
(E)-2-oktadekenal Jeszcze nienadany 51534-37-3
(E,Z)-2,13-Oktadekadienal Jeszcze nienadany 99577-57-8
Szkło srebrowo-cynkowo-aluminiowo-borofosforanowe/szkło tlenkowe srebrowo-cynkowe Jeszcze nienadany 398477-47-9
Fosforan srebrowo-sodowo-wodorowo-cyrkonowy Jeszcze nienadany
Paraformaldehyd 30525-89-4
Kwas peroksyoktanowy 33734-57-5
Bromomirystyl izochinoliny 51808-87-8
Monohydrat chlorowodorku 9-aminoakrydyny 52417-22-8
Chlorowany fosforan trisodu 56802-99-4
Sól potasowa cykloheksylohydroksydiazeno-1-tlenku 66603-10-9
(1S, 2R, 5S)-2-izopropenylo-5-metylocykloheksanol 104870-56-6
Krzemionka, amorficzna, niekrystaliczna 112945-52-5
Capsaicinate Denatonium 192327-95-0
Tris(N-cykloheksyldiazeniumdioksy)glin 312600-88-7
Bis[1-cykloheksylo-l,2-di(hydroksy-.kappa.O)diazeniomato(2-)]miedź 312600-89-8
Produkt reakcji olejków esencjonalnych i ozonu in-situ (Czynnik Otwartego Powietrza (OAF))
Zeolit A srebra
Borokrzemian sodo-srebrowy
5-chloro-2-(4-chlorfenoksy)fenol
Chlorek benzylo-laurylo-dimetylo-mirystilamonu/chlorek laurylo-mirystilo dime-tylobenzyloamonu
Mieszanina ((l,2-Etanodilbis(karbamoditionianu))(2-))manganu z ((1,2-etanodilbis (karbamoditionianem))(2-))cynku/mankozeb Środek ochrony roślin 8018-01-7
Kwas chloroamidosulfonowy Środek ochrony roślin 17172-27-9
fosforan(V) 2-bromo-1-(2,4-dichlorofenylo)winylodietylu/bromfenwinfos Środek ochrony roślin 33399-00-7
(2E,4E)-3,7,11-trimetylododeka-2,4-dienian etylu/Hydropren Środek ochrony roślin 41096-46-2
Ditlenek krzemu/Kieselguhr Środek ochrony roślin 61790-53-2
.alfa.,.alfa.,.alfa.-Trifluoro-N-metylo-4,6-dinitro-N-(2,4,6-tribromofenylo)-o-tolui-dyna/Brometalin Środek ochrony roślin 63333-35-7
S-Metopren/(S-(E,E))-11-metoksy-3,7,11-trimetylododeka-2,4-dienian izopropylu Środek ochrony roślin 65733-16-6
S-Hydropren/(S-(E,E))-3,7,11-trimetylododeka-2,4-dienian etylu Środek ochrony roślin 65733-18-8
esfenwalerat/(S)-2-(4-chlorofenylo)-3-metylobutynian (S)-.alfa.-cyjano-3-fenoksy-benzylu Środek ochrony roślin 66230-04-4
3-(2,2-dichloroetenylo)-2.2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan [l.alfa.(S*),3.alfa.]-(.alfa.)-cyjano-(3-fenoksyfenyol)metylu/alfa-cypermetryna Środek ochrony roślin 67375-30-8
Abamectin (mieszanina awermektyny B1a; > 80 % EINECS 265-610-3, i awermektyny B1b; < 20 % EINECS 265-611-9) 265-610-3 71751-41-2
Ester 2-metylo[1,1'-bifenylo]-3-ylometylowy kwasu (1R,3R)-3-[(1Z)-2-chloro-3,3,3-trifluoro-1-propenylo]-2,2-dimetylo-cyklopropanokarboksylowego,/ Bifentryna/Biphenat Środek ochrony roślin 82657-04-3
N-(2-((2,6-dimetylo)fenylo)amino)-2-oksoetylo)-N,N-dietylo-benzenometano aminosacharyd/Sacharyd Denatonium Środek ochrony roślin 90823-38-4
.alfa.-(4-chlorofenylo)-.alfa.-(1-cyklopropyloetylo)-1H-1,2,4-triazolo-1-etanol/ Cyprokonazol Środek ochrony roślin 94361-06-5
3-(3-(4'-bromo-(l,r-bifenylo)-4-ylo)-1,2,3,4-tetrahydro-1-naftylo)-4-hydroksybenzo-

tiopiran-2-on/3-((RS,3RS;lRS,3SR)-3-(4'-bromobifenyl-4-ylo-1,2,3,4-tetrahydro-l-

naftylo)-4-hydroksy-1-benzotyn-2-on/Difetialon

Środek ochrony roślin 104653-34-1
Trioctan guazatyny Środek ochrony roślin 115044-19-4
4-bromo-2-(4-chlorofenylo)-1-(etoksymetylo)-5-(trifluorometylo)-1H-pirolo-3-karbonitryl/chlorfenapyr Środek ochrony roślin 122453-73-0
Krzemian glinowo-sodowy - kompleks ze srebrem/zeolit srebrowy Środek ochrony roślin 130328-18-6
Krzemian glinowo-sodowy - kompleks z miedzią/zeolit srebrowo-miedziowy Środek ochrony roślin 130328-19-7
Krzemian glinowo-sodowy - kompleks z cynkiem/zeolit srebrowo-cynkowy Środek ochrony roślin 130328-20-0
Chlorek N-izononylo-N,N-dimetylo-N-decyloamonu Środek ochrony roślin 138698-36-9
N-((6-chloro-3-pirydynylo)metylo)-N'-cyjano-N-metyloetanoimidamid/ Acetamipryd Środek ochrony roślin 160430-64-8
(lR)-cis,trans-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)cyklo-propanokarboksylan 3-fenoksybenzylu/d-Fenotrin Środek ochrony roślin 188023-86-1
Mieszanina 5-Hydroksymetoksymetylo-1-aza-3,7-dioksabicyklo(3.3.0) oktanu (CAS 59720-42-2, 16,0 %) i 5-hydroksy-1-aza-3,7-dioksabicyklo (3.3.0)oktanu (EINECS 229-457-6, 28,8 %), i 5-hydroksypoli[metylenooksy]metylo-1-aza-3,7-dioksabicyklo(3.3.0)oktanu (CAS 56709-13-8; 5,2 %) w wodzie (50 %) Środek ochrony roślin
3-(2,2-dichloroetenylo)-2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimentylocyklopropanokarbok-sylan [1.alfa.(S*),3.alfa.]-(.alfa.)-cyjano-(3-fenoksyfenylo)metylu Środek ochrony roślin
S-Cyfenotrin Środek ochrony roślin
(lR,3R)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)-cyklopropanokarboksylan (RS)-3-sllilo-2-metylo-4-oksocyklopent-2-enylu (mieszanina 2 izomerów: 1R trans: IRS wyłącznie 1:1)/Bioaletryna/d-trans-Aletryna Środek ochrony roślin
(1R,3R;1R,3S)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)-cyklopropanokarboksylan (RS)-3-allilo-2-metylo-4-oksocyklopent-2-enylu (mieszanina 4 izomerów 1R trans, 1R: 1R trans, 1S: 1R cis, 1R: 1R cis, 1S 4:4:1:1)/d-Aletryna Środek ochrony roślin
(1R,3R)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-1-enylo)-cyklopropanokarboksylan (RS)-3-allilo-2-metylo-4-oksocyklopent-2-enylu ((mieszanina 2 izomerów 1R trans: 1R/S wyłącznie 1:3)/Esbiotryna Środek ochrony roślin
Spinosad: produkt fermentacji drobnoustrojów glebowych zawierających Spinosyn A i Spinosyn D Środek ochrony roślin
Glikol butoksypolipropylenowy Polimer 9003-13-8
Polidymetylosiloksan Polimer 9016-00-6
Polimer N-metylmetanaminy (EINECS 204-697-4 z (chlorometyl)-oksyran (EINECS 203-439-8)/czwartorzędowy polimeryczny chlorek amonu Polimer 25988-97-0
Polimer N,N,N,N-tetrametyl-etan-l,2-diaminy i (chlorometylo)oksyranu Polimer 25988-98-1
Homopolimer 2-tert-butyloaminoetylometakrylat (EINECS 223-228-4) Polimer 26716-20-1
Polimer formaldehydu i akroleiny Polimer 26781-23-7
Monohydrochlorek polimeru N,N"'-l,6-heksanodilbis[N'-cyjanoguanidyny] (EINECS 240-032-4) i heksametylenodiaminy (EINECS 204-679-6)/Poliheksa-metylen biguanid (monochlorowodorek monomeru: 1,5-bis(trimetyleno) guanilguanidyny) Polimer 27083-27-8/ 32289-58-0
Polimer N,N,N',N'-tetrametylo-l,6-heksanodiaminy i 1,6-dichloroheksanu Polimer 27789-57-7
Poli(chlorek heksametylenodimetyloamonu)/Poli[(dimetyloimino)-1,6-heksandilo-chlorek] Polimer 28728-61-2
Kopolimer eteru N,N,N',N'-Tetrametyloetylenodiaminobis(2-chloroetylowego) Polimer 31075-24-8
Poli(chlorek heksametylenodiaminoguanidyny) Polimer 57028-96-3
Poli(heksametylenobiguanid) Polimer 91403-50-8
Poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.-[2-(didecylmetyloamino)etylo]-.omega. -hydroksy-, propanian (sól) Polimer 94667-33-1
N,N-didecylo(-N-metylo-poli(oksyetylo)aminopropionian/1-Dekanamia, N-decylo-N-(2-hydroksyetylo)-N-metylo-, propanian (sól) Polimer 107879-22-1
Nazwa (EINECS oraz/lub inne) Numer WE Numer CAS
Kopolimer 2-propenalu i propan-1,2-diolu Polimer 191546-07-3
Boran N-didecylu-N-dipolietoksyamonu/Boran didecylopolioksoetyloamonu Polimer 214710-34-6
Oligo(chlorek 2-(2-etoksy)etoksyetylguanidyny) Polimer 374572-91-5
Kopolimer tributylocyny (kopolimer TBT) Polimer
Eter poliglikolowy alkoholu tłuszczowego Polimer
Poli(chlorek winylu-co-eteru izobutylo winylu -co- bromku N-winylo-N'-dimetylooktylo-propylodiaminy) Polimer
Żywica poliglikolpoliaminowa Polimer
Lignosulfonian sodu Polimer naturalny 8061-51-6
Neem/Neem-Vital Olejki naturalne 5945-86-8
Olejek sosnowy Olejki naturalne 8000-26-8
Olejek cedrowy Olejki naturalne 8000-27-9
Olejek lawendowy Olejki naturalne 8000-28-0
Olejek cytronelowy Olejki naturalne 8000-29-1
Olejek esencjonalny z eugenia caryophyllus Olejki naturalne 8000-34-8
Olejek z geranium Olejki naturalne 8000-46-2
Olejek eukaliptusowy Olejki naturalne 8000-48-4
Olejek pomarańczowy Olejki naturalne 8000-57-9
Olejek sosnowy Olejki naturalne 8002-09-3
Olejek z czarnego pieprzu Olejki naturalne 8006-82-4
Olejek z mięty pieprzowej Olejki naturalne 8006-90-4
Olejek cytrynowy Olejki naturalne 8007-02-1
Olejek z Penny Royal Olejki naturalne 8007-44-1
Olejek tymiankowy Olejki naturalne 8007-46-3
Olejek kolendrowy Olejki naturalne 8008-52-4
Olejek z mięty zielonej Olejki naturalne 8008-75-5
Olejek z kozłka lekarskiego Olejki naturalne 8008-88-6
Olejek kajeputowy Olejki naturalne 8008-98-8
Olejek z jagód jałowca Olejki naturalne 8012-91-7
Olejek cyprysowy Olejki naturalne 8013-86-3
Olejek z Patchouli Olejki naturalne 8014-09-3
Olejek z kminu rzymskiego (Cuminum cyminum) Olejki naturalne 8014-13-9
Olejek palmarozowy Olejki naturalne 8014-19-5
Olejek z ruty Olejki naturalne 8014-29-7
Olejek z Basilicum Ocimum basilium Olejki naturalne 8015-73-4
Olejek z drzewa różanego/Olejek palisandrowy Olejki naturalne 8015-77-8
Olejek z selera zwyczajnego Olejki naturalne 8015-90-5
Olejek rumiankowy Olejki naturalne 8015-92-7
Olejek goździkowy (Eugenia caryophyllus) Olejki naturalne 8015-97-2
Olejek z Melaleuca Olejki naturalne 68647-73-4
Olejek z Litsea cubeba Olejki naturalne 68855-99-2
Olejek kukurydziany Olejki naturalne 68917-18-0
Olejek cedrowy (olejek z cedru teksańskiego, olejek z Juniperus mexicana, 22 %) Olejki naturalne 68990-83-0
Ekstrakt cytrusowy z nasion tabebuia avellanedae Olejki naturalne
Olejek esencjonalny z cymbopogon winterianus Olejki naturalne
Allium sativum i Allium cepa Olejki naturalne
Olej esencjonalny z cinnamomum zeylanicum Olejki naturalne
Olejek goździkowy (główne części składowe: Eugenol (83,8 %), Caryophyllene (12,4 %), Eugenol octan (0,4 %)) Olejki naturalne
Olejek zapachowy z igieł jodłowych: (Olejek eteryczny, główne części składowe: olej terpentynowy (30-37,5 %), terpineol (15-20 %), octan izobornylu (15-20 %), beta-pinen (12,5-15 %), alfa-pinen (7-10 %), kumaryna (1-3 %), frakcja terpineolu (1-3 %) Olejki naturalne
Olejek zapachowy świeżość wiosenna: olejek eteryczny: główne części składowe: Citral-dietyloacetal (Citrathal) (1-3 %), Citronllol (1-3 %), Ylanat (1-3 %), Hivertal (1-3 %), Alilkapronat (1-3 %) Olejki naturalne
Olejki różane Olejki naturalne
Naturalny Pyrethrins Ekstrakt naturalny
Ekstarkt z torfu Ekstrakt naturalny
Chlorek alkilo-benzylo-dimetyloamonu/Chlorek benzalkonium Mieszanina 8001-54-5
Cetrymid Mieszanina 8044-71-1
Mieszanina chlorku 3,6-diamino-10-metyloacrydyny (EINECS 201-668-8;) i 3,6-acrydynodiaminy/Akryflawina Mieszanina 8048-52-0
Mieszanina ((chlorku 3,6-diamino-10-metylakrydyny (EINECS 201-668-8) i chlorowodorku 3,6-acrydynodiaminy))/Akryflawina HCl Mieszanina 8063-24-9
Sacharynian benzalkonium/Benzalkonium o-sulfobenzimiminian Mieszanina 39387-42-3
Mieszanina 5-chloro-2-metylo-2H-izotiazol-3-onu (EINECS 247-500-7) i 2-metylo-2H-izotiazol-3-onu (EINECS 220-239-6) Mieszanina 55965-84-9
Siloksany i silikony, di-metylowe, produkty reakcji z krzemionką/Krzemionka pirolityczna (dymowa) Mieszanina 67762-90-7
Mieszanina reakcji mieszanych estrów kwasów tłuszczowych (C6-18,otrzymanych z oleju z orzecha kokosowego) z kwasem octowym i 2,2'-metylenobis(4-chloro-fenol) Mieszanina 106523-52-8
Aminy, n-C10-16-alkilotrimetylenodi-, produkty reakcji z kwasem chlorooctowym Mieszanina 139734-65-9
Czwartorzędowe jodki amonu Mieszanina 308074-50-2
Produkty reakcji 5,5-dimetylohydantoiny z formaldehydem Mieszanina
Produkty reakcji 2-(2-butoksyetoksy)etanolu z formaldehydem Mieszanina
Produkty reakcji glikolu etylenowego z formaldehydem Mieszanina
Produkty reakcji mocznika, glikolu etylenowego i formaldehydu Mieszanina
Produkty reakcji chloroacetamidu, 2(2-butoksyetoksy)etanolu i formaldehydu Mieszanina
Mieszanina 1-fenoksypropan-2-olu (EINECS 212-222-7) i 2-fenoksypropanolu Mieszanina
Aktywny chlor: wytwarzany w reakcji kwasu podchlorawego i podchlorynu sodowego wytworzonego in situ Mieszanina
Sole potasowe kwasów tłuszczowych (C15-21) Mieszanina
Acypetaki miedzi Mieszanina
Acypetaki cynku Mieszanina
Feromony moli: części składowe: E,Z-oktadekadi-2,13-enal (75 %) i E-oktadek-2-enal (25 %) Mieszanina
Mieszanina tritlenku chromu (EINECS 215-607-8; 34,2 %), pentotlenku diarsenu (EINECS 215-116-9; 24,1 %), tlenku miedzi(II) (EINECS 215-269-1; 13,7 %), wody (EINECS 231-791-2; 28 %) Mieszanina
Mieszanina chlormetyloizotiazolinonu, etanodilbizoksybismetanolu, metyloizotia-zolinonu Mieszanina
Mieszanina bromu (EINECS 231-778-1) i kwasu podbromowego (CAS-No.: 13517-11-8) wytworzona in situ Mieszanina
Produkty fermentacji naturalnej roślin w wodzie, zawierające siarkę Mieszanina
Czwartorzędowe związki amoniowe [benzyloalkilodimetylowe (alkil od C8-C22, nasycone i nienasycone, łój, tłuszcz kokosowy, i tłuszcz sojowy) chlorki, bromki, lub wodorotlenki]/BKC Mieszanina

substancji

wymienionych

w EINECS

Czwartorzędowe związki amoniowe [dialkilodimetylowe (alkil od C6-C18, nasycone i nienasycone, łój, tłuszcz kokosowy, i tłuszcz sojowy) chlorki, bromki, lub metylsiarczan]/DDAC Mieszanina

substancji

wymienionych

w EINECS

Czwartorzędowe związki amoniowe [alkilotrimetylowe (alkil od C8-C18, nasycone i nienasycone, łój, tłuszcz kokosowy, i tłuszcz sojowy) chlorki, bromki, lub metylsiarczan]/TMAC Mieszanina

substancji

wymienionych

w EINECS

Bacillus thuringiensis Drobnoustroje 68038-71-1
Bacillus sphaericus Drobnoustroje 143447-72-7
Bacillus thuringiensis + D381 is subsp. Israelensis Drobnoustroje
Bacillus thuringiensis Var. Kurstaky Drobnoustroje
Bacillus thuringiensis subsp. Israelensis Serotype H14 Drobnoustroje
Bacillus thuringiensis var. israelensis Drobnoustroje
Bacillus subtilis Drobnoustroje
(1) Zgodnie z rejestrem ESIS substancja ta ma również inny numer CAS (31654-77-0).

ZAŁĄCZNIK  II

 ISTNIEJĄCE SUBSTANCJE CZYNNE WŁĄCZONE DO PROGRAMU PRZEGLĄDU

Substancja Sprawozdające państwo członkowskie Numer WE Numer CAS 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Formaldehyd DE 200-001-8 50-00-0 1 2 3 4 5 6 9 11 12 13 20 22 23
Eter 2-(2-butoksyetoksy)etylo-6-propyl-piperonylowy/butotlenek piperonylu EL 200-076-7 51-03-6 18 19
Bronopol ES 200-143-0 52-51-7 1 2 3 4 6 7 9 10 11 12 13 22
Tlenek difenoksarynu-10-yl FR 200-377-3 58-36-6 9
Chlorokresol FR 200-431-6 59-50-7 1 2 3 4 6 9 10 13
Dichlorfos/Dichlorowinyl IT 200-547-7 62-73-7 18
Etanol EL 200-578-6 64-17-5 1 2 3 4
Kwas mrówkowy BE 200-579-1 64-18-6 1 2 3 4 5 6 9 11 12 13
Kwas benzoesowy DE 200-618-2 65-85-0 1 2 3 4 6 11 20
Propan-2-ol DE 200-661-7 67-63-0 1 2 3 4 5 6 9 10 11 12
Kwas salicylowy LT 200-712-3 69-72-7 1 2 3 4 6
Propan-l-ol DE 200-746-9 71-23-8 1 2 3 4
Kwas cyjanowodorowy CZ 200-821-6 74-90-8 8 14 18
Tlenek etylenu N 200-849-9 75-21-8 2 20
l,3-dibromo-5,5 -dimetylhydantoina NL 201-030-9 77-48-5 2 11 12
Kwas cytrynowy BE 201-069-1 77-92-9 1 2 3
Linalol DK 201-134-4 78-70-6 19
2-chloroacetamid EE 201-174-2 79-07-2 3 6 7 9 10 11 13
Kwas bromooctowy ES 201-175-8 79-08-3 4
Kwas glikolowy LT 201-180-5 79-14-1 2 3 4 12
Kwas nadoctowy FI 201-186-8 79-21-0 1 2 3 4 5 6 11 12
L-(+)-kwas mlekowy DE 201-196-2 79-33-4 2 3 4 6 20
Warfaryna IE 201-377-6 81-81-2 14
(2R,6aS,12aS)-l,2,6,6a,12,12a-heksa-

hydro-2-izopropenylo-8,9-dimetoksy-

chromeno[3,4-b]

furo [2,3-h] chromen-6-on/Rotenon

UK 201-501-9 83-79-4 17
Symklosen UK 201-782-8 87-90-1 2 3 4 5 6 7 9 11 12
Chloroksylenol BE 201-793-8 88-04-0 1 2 3 4 5 6
Bifenyl-2-ol ES 201-993-5 90-43-7 1 2 3 4 6 7 9 10 13
Naftalen UK 202-049-5 91-20-3 19
Dichlorofen IE 202-567-1 97-23-4 2 3 4 6 7 9 10 11 12 13
Triklokarban SK 202-924-1 101-20-2 1 2 4
Aldehyd cynamonowy/3-fenylo-propen-2-al UK 203-213-9 104-55-2 2
Geraniol FR 203-377-1 106-24-1 18 19
Glikosal FR 203-474-9 107-22-2 2 3 4 6 12
m-Krezol FR 203-577-9 108-39-4 2 3
Kwas heksa-2,4-dienowy/Kwas sorbinowy DE 203-768-7 110-44-1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Glutaral FI 203-856-5 111-30-8 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 22
Kwas nonanowy AT 203-931-2 112-05-0 2 10 19
Undekan-2-on/Metylononyloketon ES 203-937-5 112-12-9 19
Propoksur BE 204-043-8 114-26-1 18
l,3-dichloro-5,5 -dimetylohydantoina NL 204-258-7 118-52-5 2 11 12
Chlorofen N 204-385-8 120-32-1 1 2 3 4 6
Benzoesan benzylu UK 204-402-9 120-51-4 2 18
Benzentoniowy chlorek BE 204-479-9 121-54-0 1
Fenitrotion UK 204-524-2 122-14-5 18
Chlorek cetalkoniowy(1) 204-526-3 122-18-9
Chlorek benzylodimetylo(oktadecylo) amonu(1) 204-527-9 122-19-0
2-Fenoksyetanol UK 204-589-7 122-99-6 1 2 3 4 6 7 10 11 13
Chlorek cetylpirydyniowy UK 204-593-9 123-03-5 1 2 3 4 5 6 7 9 20
Kwas oktanowy AT 204-677-5 124-07-2 4 18
Ditlenek węgla FR 204-696-9 124-38-9 14 15 18 19 20
Dimetyloarsenian sodu PT 204-708-2 124-65-2 18
Nitrometyloidinotrimetanol UK 204-769-5 126-11-4 2 3 6 11 12 13
Tosylochloramid sodu ES 204-854-7 127-65-1 1 2 3 4 5 6 9 10 11
Dimetyloditiokarbiminian potasu UK 204-875-1 128-03-0 2 4 6 9 10 11 12 13
Dimetyloditiokarbiminian sodu UK 204-876-7 128-04-1 2 3 4 5 6 9 10 11 12 13
Sól sodowa warfaryny IE 204-929-4 129-06-6 14
2-bifenylan sodu ES 205-055-6 132-27-4 1 2 3 4 6 7 9 10 13
Kaptan IT 205-087-0 133-06-2 6 7 9 10
N-(trichlorometylotio)ftalimid/Folpet IT 205-088-6 133-07-3 6 7 9 10
Antranilan metylu FR 205-132-4 134-20-3 19
N,N-dietylo-m-toluamid SE 205-149-7 134-62-3 19 22
Siuram BE 205-286-2 137-26-8 2 6 7 9 10 12
Ziram BE 205-288-3 137-30-4 2 6 7 9 10 12
Metyloditiokarbaminian potasu CZ 205-292-5 137-41-7 2 9 12
Metam sodowy BE 205-293-0 137-42-8 2 4 6 9 12 13 20
Cyjanoditiokarbiminian disodu CZ 205-346-8 138-93-2 2 9 12
Chlorek benzododecynowy(1) 205-351-5 139-07-1
Chlorek miristalkoniowy(1) 205-352-0 139-08-2
l,3-bis(hydroksymetylo)mocznik HU 205-444-0 140-95-4 2 6 9 11 12 13
Nabam PL 205-547-0 142-59-6 2 4 6 9 10 11 12 13
Kwas laurynowy DE 205-582-1 143-07-7 19
Tiabendazol ES 205-725-8 148-79-8 2 6 7 8 9 10 11 12 13 20
Benzotiazol-2-tiol N 205-736-8 149-30-4 2 7 9 11 12 13
Naled FR 206-098-3 300-76-5 18
Diuron DK 206-354-4 330-54-1 6 7 10
Diazynon PT 206-373-8 333-41-5 18
Kwas dekanowy AT 206-376-4 334-48-5 4 18 19
Cyjanoamid DE 206-992-3 420-04-2 3 18
2-hydroksy-4-izopropylo-2,4,6-cyklo-heptatrien-1-on SK 207-880-7 499-44-5 10
Benzoesan sodu DE 208-534-8 532-32-1 1 2 6 11 20
Dazomet BE 208-576-7 533-74-4 6 7 8 9 10 11 12
Dichloro-N-[(dimetylamino)sulfonylo]-

fluoro-N-(p-tolilo)metanosulfenamid/

Tolylfluanid

FI 211-986-9 731-27-1 7 8 10 21
Hydroksylo-2-pirydon FR 212-506-0 822-89-9 2 6 9 10 11 12 13
Octan 2,6-dimetylo-l,3-dioksan-4-ylu AT 212-579-9 828-00-2 2 6 11 12 13
Terbutryna SK 212-950-5 886-50-0 7 9 10
Dichlofluanid UK 214-118-7 1085-98-9 7 8 10 21
Rodanek miedzi/Tiocyjanian miedzi(I) FR 214-183-1 1111-67-7 21
Bromek tetradoniowy N 214-291-9 1119-97-7 1
(lR-trans)-2,2-dimetylo-3-(2-metylo-prop-1 -enylo)cyklopropanokarboksylan (l,3,4,5,6,7-heksahydro-l,3-diokso-2H-izoindol-2-ylo)metylu/d-trans-tetrame-tryna DE 214-619-0 1166-46-7 18
4,5-dichloro-3H-l,2-ditiol-3-on PL 214-754-5 1192-52-5 2 6 9 11 12
Tritlenek boru NL 215-125-8 1303-86-2 8
Dwuwodorotlenek wapnia/wodorotlenek wapnia/wapno suchogaszone/ wapno hydratyzowane/wapno gaszone UK 215-137-3 1305-62-0 2 3
Tlenek wapnia/wapno/wapno palone/ wapno niegaszone UK 215-138-9 1305-78-8 2 3
Siarczek cynku UK 215-251-3 1314-98-3 7 9 10
Tlenek miedzi/Tlenek miedzi(II) FR 215-269-1 1317-38-0 8
Tlenek dimiedzi/Tlenek miedzi(I) FR 215-270-7 1317-39-1 21
Tetraboran disodu, bezwodny NL 215-540-4 1330-43-4 1 2 7 8 9 10 11 13
Nadtlenek 2-butanonu HU 215-661-2 1338-23-4 1 2 3 6 9 22
Monolinuron UK 217-129-5 1746-81-2 2
Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy CZ 217-210-5 1777-82-8 2 6 7 9 10 12 13
Chlorotalonil NL 217-588-1 1897-45-6 6 7 9 10
Fluometuron EL 218-500-4 2164-17-2 6 7 9 10 11 12 13
4-(2-nitrobutylo)morfolina UK 218-748-3 2224-44-4 6 13
N-(3-aminopropylo)-N-dodecylopro-pano-1,3-diamina PT 219-145-8 2372-82-9 1 2 3 4 6 8 9 10 11 12 13
Bromek didecylodimetyloamonu(2) 219-234-1 2390-68-3
Tolnaftat PL 219-266-6 2398-96-1 9
2,2' -ditiobis [N-metylobenzamid] PL 219-768-5 2527-58-4 6 7 9 12 13
1,2-benzizotiazol- 3 (2H)-on ES 220-120-9 2634-33-5 2 6 7 9 10 11 12 13 22
2-metylo-2H-izotiazol-3-on SI 220-239-6 2682-20-4 2 4 6 7 9 10 11 12 13 22
Difluorek sulfurylu SE 220-281-5 2699-79-8 8 18
Troklozen sodu UK 220-767-7 2893-78-9 1 2 3 4 5 6 9 11 12
Dihydrat dichloroizocyjanuranu sodu UK 220-767-7 51580-86-0 1 2 3 4 5 6 9 11 12
Etylosiarczan mecetroniowy PL 221-106-5 3006-10-8 1 2
Sulfon bis(trichlorometylowy) LT 221-310-4 3064-70-8 6 9 10 11 12 22
Triklosan DK 222-182-2 3380-34-5 1 2 3 7 9
Okt-l-en-3-ol N 222-226-0 3391-86-4 19
(Etylenodioksy)dimetanol PL 222-720-6 3586-55-8 2 3 4 6 9 11 12 13
Chlorofacynon ES 223-003-0 3691-35-8 14
Dipirytion SE 223-024-5 3696-28-4 9
2,4,6-trichlorofenolan sodu IE 223-246-2 3784-03-0 2 3 6 9
Sól sodowa 1-tlenku pirydyno-2-tiolu SE 223-296-5 3811-73-2 2 3 4 6 7 9 10 11 12 13
Chlorek 3-chloroallilometenaminy PL 223-805-0 4080-31-3 6 9 12 13
2,2',2"-(heksahydro-l,3,5-triazyn-l,3,5-triylo)trietanol PL 225-208-0 4719-04-4 2 3 4 6 9 11 12 13
Tetrahydro-1,3,4,6 -tetrakis (hydroksyme-tylo)imidazo [4,5 -d] imidazolo-2,5(lH,3H)-dion ES 226-408-0 5395-50-6 2 3 4 6 9 10 11 12 13
Chlorek dimetylodioktylamonu(2) 226-901-0 5538-94-3
N,N'-metylenobismorfolina AT 227-062-3 5625-90-1 6 9 11 13
Kumatetralyl DK 227-424-0 5836-29-3 14
Terbutyloazyna UK 227-637-9 5915-41-3 2 11 12
(R)-p-menta-1,8 -dien PT 227-813-5 5989-27-5 12
Ditiocyjanan metylenu FR 228-652-3 6317-18-6 6 7 9 10 11 12 13 22
1,3 -bis (hydroksymetylo)- 5,5 -dimetylo-imidazolidino-2,4-dion PL 229-222-8 6440-58-0 2 6 11 12 13
(2-bromo-2-nitrowinylo)benzen SK 230-515-8 7166-19-0 6 11 12 13
Chlorek didecylodimetyloamonu IT 230-525-2 7173-51-5 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13
Bromek benzylododecylodimetyloamonu(1) 230-698-4 7281-04-1
Prometryna PT 230-711-3 7287-19-6 6 7 9 10 11 12 13
Srebro SE 231-131-3 7440-22-4 2 4 5 9 11
Miedź FR 231-159-6 7440-50-8 2 4 5 11 21
Ditlenek siarki DE 231-195-2 7446-09-5 1 2 4 5 6 9 11 12 13 20 22
Diheksa-2,4-dienian wapnia DE 231-321-6 7492-55-9 1 3 6 7 9 20
Jod SE 231-442-4 7553-56-2 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 22
Ditlenek krzemu - amorficzny FR 231-545-4 7631-86-9 3 18 20
Wodorosiarczan sodu/Wodorosiar-czan(III) sodu DE 231-548-0 7631-90-5 1 2 4 5 6 9 11 12 13 20 22
Chlorek wodoru/Kwas solny LV 231-595-7 7647-01-0 2
Chlorek sodu PT 231-598-3 7647-14-5 5
Bromek sodu NL 231-599-9 7647-15-6 2 4 6 7 9 11 12 13
Kwas ortofosforowy/Kwas fosforowy(V) PT 231-633-2 7664-38-2 4
Podchloryn sodu/Chloran(I) sodu IT 231-668-3 7681-52-9 1 2 3 4 5 6 11 12
Disiarczyn disodu/Disiarczan(IV) disodu DE 231-673-0 7681-57-4 1 2 4 5 6 9 11 12 13 20 22
Tetrametryna DE 231-711-6 7696-12-0 18
Nadmanganian potasu/Manganian(VII) potasu SK 231-760-3 7722-64-7 5
Nadtlenek wodoru FI 231-765-0 7722-84-1 1 2 3 4 5 6 11 12
Azot IE 231-783-9 7727-37-9 18
7a-etylodihydro-1H, 3H, 5H-oksazolo [3,4-c]oksazol PL 231-810-4 7747-35-5 6 11 12 13
Siarczyn sodu/Siarczan(IV) sodu DE 231-821-4 7757-83-7 1 2 4 5 6 9 11 12 13 20 22
Chloran sodu/Chloran(III) sodu PT 231-836-6 7758-19-2 2 3 4 5 11 12 20
Siarczan miedzi/Siarczan(VI) miedzi(II) FR 231-847-6 7758-98-7 1 2 4
Azotan srebra/Azotan(V) srebra SE 231-853-9 7761-88-8 1
Chloran sodu/Chloran(V) sodu PT 231-887-4 7775-09-9 2 5 11 12
Peroksodisiarczan disodu/Nadsiarczan sodu PT 231-892-1 7775-27-1 4
Podchloryn wapnia/Chloran(I) wapnia IT 231-908-7 7778-54-3 1 2 3 4 5 11
Chlor IT 231-959-5 7782-50-5 2 5 11
Siarczan amonu/Siarczan(VI) amonu UK 231-984-1 7783-20-2 11 12
Chlorek srebra SE 232-033-3 7783-90-6 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 13
Kreozot SE 232-287-5 8001-58-9 8
Pyretryny i pyretroidy ES 232-319-8 8003-34-7 18 19
Czosnek pospolity ekst. PL 232-371-1 8008-99-9 3 4 5 18 19
Lignina EL 232-682-2 9005-53-2 1 2 3 4 6 7 9 10 12 13
Kwas borny NL 233-139-2 10043-35-3 1 2 3 6 7 8 9 10 12 13 18 22
Ditlenek chloru PT 233-162-8 10049-04-4 2 3 4 5 12 20
Siarczyn potasu/Siarczan(IV) potasu DE 233-321-1 10117-38-1 1 2 4 5 6 9 12 13 20 22
Wodoro-2,2'-metylenobis[4-chlorofe-nolan] sodu LV 233-457-1 10187-52-7 2 3 4 6 7 9 10 12 13
2,2-dibromo-2-cyjanoacetamid DK 233-539-7 10222-01-2 1 2 3 4 5 6 7 9 10 12 13
Karbendazym DE 234-232-0 10605-21-7 6 7 9 10 11 12 13
Tetrahydrat oktaboranu disodu NL 234-541-0 12280-03-4 1 2 3 6 7 8 9 10 11 12 13
Difosforek trimagnezu DE 235-023-7 12057-74-8 18 20 23
Wodorotlenek miedzi(II) weglan-miedzi(II) (1:1) FR 235-113-6 12069-69-1 8
Zineb IE 235-180-1 12122-67-7 21
Bromek amonu SE 235-183-8 12124-97-9 2 4 6 7 9 11 12
Undekatlenek heksaboru i dicynku/ Boran cynku ES 235-804-2 12767-90-7 9
Pirytionian cynku SE 236-671-3 13463-41-7 2 6 7 9 10 13 21
Monochlorowodorek dodecylguanidiny ES 237-030-0 13590-97-1 1 2 6 7 9 10 11 12 22
2-bipfenylan potasu ES 237-243-9 13707-65-8 6 9 10 13
Chlorek bromu NL 237-601-4 13863-41-7 2 11 12
(benzyloksy)metanol UK 238-588-8 14548-60-8 2 6 9 10 11 13
Bis(l-hydroksy-lH-pirydyno-2-tionato-0,S)miedź SE 238-984-0 14915-37-8 9 21
Chlorotoluron ES 239-592-2 15545-48-9 6 7 9 10 11 12 13
P-chloro-m-krezolan sodu FR 239-825-8 15733-22-9 1 2 3 4 6 9 10 13
Chloraloza PT 240-016-7 15879-93-3 14 15 23
Pirosiarczyn potasu DE 240-795-3 16731-55-8 1 2 4 5 6 9 11 12 13 20 22
Kwas d-glukonowy, związek z N,N"-bis(4-chlorofenylo)-3,12-diimino-2,4,11,13-tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) PT 242-354-0 18472-51-0 1 2 3 4 6
Chlorek benzoksoniowy/Chlorek N-dodecylo-N,N-bis(2-hydroksyetylowy) CY 243-008-1 19379-90-9 1 9
P-[(dijodometylo)sulfonylo]toluen UK 243-468-3 20018-09-1 6 7 9 10 12 13
Diwodorotlenek miedzi FR 243-815-9 20427-59-2 8
Tlenek disrebra SE 243-957-1 20667-12-3 11
Fosforek glinu DE 244-088-0 20859-73-8 14 18 20 23
Tiocyjanian (benzotiazol-2-ilosulfany-lo)metylu N 244-445-0 21564-17-0 2 4 6 7 9 10 11 12 13
Bendiocarb UK 245-216-8 22781-23-3 18
2,2-dimetylo- 3-(2-metyloprop-1 -enylo)-cyklopropanokarboksylan 2-metylo-4-okso-3-(prop-2-ynylo)cyklopent-2-en-l-ylu/Praletryna EL 245-387-9 23031-36-9 18
(E,E)-heksa-2,4-dienonian potasu/Sorbi-nian potasu DE 246-376-1 24634-61-5 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
.alfa.,.alfa.',.alfa."-trimetylo-l,3,5-tria-zyno-l,3,5(2H,4H,6H)-trietanol AT 246-764-0 25254-50-6 2 6 9 11 13
2-oktylo-2H-izotiazol-3-on UK 247-761-7 26530-20-1 4 6 7 9 10 11 12 13
Cis-trikos-9-en AT 248-505-7 27519-02-4 18 19
Chlorek dimetylooktadecylo[3-(trime-toksysilylo)propylo] amonu ES 248-595-8 27668-52-6 2 7 9 10
N'-tert-butylo-N-cyklopropylo-6-(mety-lotio)-l,3,5-triazyno-2,4-diamina NL 248-872-3 28159-98-0 7 9 10 21
3-[3-(4'-bromo[l,l'-bifenylo]-4-yl)-3-

hydroksy-l-fenylopropylo]-4-hydroksy-

2-benzopiron/Bromadiolon

SE 249-205-9 28772-56-7 14
Octan (Z,E)-tetradeka- 9, 1 2-dienylu AT 250-753-6 30507-70-18 19
Chlorek decylodimetyloktyloamonu(2) 251-035-5 32426-11-2
Bromochloro-5,5-dimetyloimidazoli-dyno-2,4-dion NL 251-171-5 32718-18-6 2 3 4 5 6 9 11 12 13
3-(4-izopropylofenylo)-1,1 -dimetylo-mocznik/Izoproturon DE 251-835-4 34123-59-6 6 7 9 10 11 12 13
N-[[(4-chlorofenylo)amino]karbonylo]-2,6-difluorobenzamid SE 252-529-3 35367-38-5 18
l-[2-(alliloksy)-2-(2,4-dichlorofenylo)e-tylo]-lH-imidazol/Im azalii DE 252-615-0 35554-44-0 2 3 4 13 20
0,0-dimetylotiofosforan S-[(6-chloro-2-oksooksazolo[4,5-b] pirydyn- 3 (2H)-ylo) metylu] /Azametifos UK 252-626-0 35575-96-3 18
2-bromo-2-(bromometylo)pentandini-tryl CZ 252-681-0 35691-65-7 6 7 9 10 11 13
Chlorek benzylodimetyloleiloamonu (:) 253-363-4 37139-99-4
Tlenek magnezu i wapnia/wapno dolomitowe UK 253-425-0 37247-91-9 2 3
Tetrawodorotlenek magnezu i wapnia/ wodorotlenek magnezu i wapnia/ uwodnione wapno dolomitowe UK 254-454-1 39445-23-3 2 3
2,2-dimetylo 3-(2-metyloprop-1 -enylo)-

cyklopropanokarboksylan.alfa.-cyjano-

3-fenoksybenzylu

EL 254-484-5 39515-40-7 18
Chlorek dimetylotetradecylo[3-(trime-toksysilylo)propylo] amonu PL 255-451-8 41591-87-1 9
Mieszanina cis- i trans-p-mentano-3,8 diolu/Citriodiol UK 255-953-7 42822-86-6 1 2 19
4,4-dimetyloksazolidyna UK 257-048-2 51200-87-4 6 11 12 13
N-acetylo-N-butylo-.beta.-alaninian etylu BE 257-835-0 52304-36-6 19
3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocy-klopropanokarboksylan.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu/Cypermetryna BE 257-842-9 52315-07-8 8 9 18
3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocy-klopropanokarboksylan m-fenoksy-benzyl/Permetryna IE 258-067-9 52645-53-1 2 3 5 8 9 18 22
[lR-[l.alfa.(S*),3.alfa.]]-3-(2,2-dibromo-winylo)-2,2-dimetylocyklopropanokar-boksylan.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu/ Deltametryna SE 258-256-6 52918-63-5 18
2,2-dimetylo- 3-(2-metyloprop-1 -enylo)-cyklopropanokarboksylan 1 -etynylo-2-metylopent-2-enylu/Empentryna BE 259-154-4 54406-48-3 18
3-jodo-2-propynylo butylokarbaminian DK 259-627-5 55406-53-6 6 7 8 9 10 11 13
Siarczan tetrakis(hydroksymetylo)fosfo-niowy (2:1) MT 259-709-0 55566-30-8 2 6 9 11 12
3-[3-(bifenyl-4-ylo)-l,2,3,4-tetrahydro-

l-naftylo]-4-hydroksykumaryna/Dife-

nakum

FI 259-978-4 56073-07-5 14
3-[3-(4'-bromobifenyl-4-ilo)-l,2,3,4-tetrahydro-1 -naftylo] -4-hydroksykuma-ryna/Brodifakum IT 259-980-5 56073-10-0 14
l-[[2-(2,4-dichlorofenylo)-4-propylo-1,3-dioksolan-2-ylo] metylo] -lH-1,2,4-triazol/Propikonazol FI 262-104-4 60207-90-1 1 2 4 7 8 9 10 12 13 20
Czwartorzędowe związki amoniowe, tłuszcz kokosowy alkilotrimetyl, chlorki(3) 263-038-9 61789-18-2
Czwartorzędowe związki amoniowe, alkilodimetyl benzylokokosowy, chlorki Q) 263-080-8 61789-71-7
Czwartorzędowe związki amoniowe, dikokosowy tłuszcz dimetylowy, chlorki(2) 263-087-6 61789-77-3
Czwartorzędowe związki amoniowe, bis(łój wodnopochodny)dimetylowy, chlorki(2) 263-090-2 61789-80-8
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C8_18-alkilodimetylo, chlorki 2 P) 264-151-6 63449-41-2
4,5-dichloro-2-oktylo-2H-izotiazol-3-on N 264-843-8 64359-81-5 6 7 8 9 10 11 12 21
2-chloro-N-[[[4-(trifluorometoksy)feny-lo]amino]karbonylo]benzamid IT 264-980-3 64628-44-0 18
3,3' -metylenobis [ 5 -metylooksazoli-dyna]/Oksazolidyna AT 266-235-8 66204-44-2 2 6 10 11 12 13
N-cyklopropylo-l,3,5-triazyno-2,4,6-triamina EL 266-257-8 66215-27-8 18
Cis-4-[3-(p-tert-butylofenylo)-2-metylo-propylo]-2,6-dimetylomorfolina ES 266-719-9 67564-91-4 6 7 8 9 10 12 13
3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocy-klopropanokarboksylan.alfa.-cyjano-3-fenoksy-4-fluorobenzylu/Cyflutryna DE 269-855-7 68359-37-5 18
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C^.ig-alkildimetylowe, chlorki IT 269-919-4 68391-01-5 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 17 22
Czwartorzędowe związki amoniowe, di-Q-12-alkilodimetylowe, chlorki(2) 269-925-7 68391-06-0
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C8.le-alkilodimetylowe, chlorki(1) 270-324-7 68424-84-0
Czwartorzędowe związki amonowe,

benzylo-C^.i^-alkilodimetylowe,

chlorki

IT 270-325-2 68424-85-1 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13
Czwartorzędowe związki amoniowe, di-C8.10-alkilodimetylowe, chlorki IT 270-331-5 68424-95-3 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 22
Kwasy tłuszczowe, kokoswe, produkty reakcji z dietanolaminą HU 270-430-3 68440-04-0 3
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C10.le-alkilodimetylowe, chlorki(1) 273-544-1 68989-00-4
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C^-ig-alkilodimetylowe, sole z 1,1-ditlenkiem 1,2-benzizotiazol-3(2H)-onu (1:1) MT 273-545-7 68989-01-5 2 4 11 12
N-(hydroksymetylo)glicynian sodu AT 274-357-8 70161-44-3 6 7
Aminy, C10.le-alkilodimetylowe, N-tlenki PT 274-687-2 70592-80-2 1 2
Bis(peroksymonosiarczano)bis(siarczan) pentapotasu SI 274-778-7 70693-62-8 1 2 3 4 5 11 12
Dichlorek N,N'-(dekano-l, 10-diylodi-

l(4H)-pirydylo-4-ylideno)bis(oktyla-

monu)

HU 274-861-8 70775-75-6 1
Chlorek 1,3-didecylo- 2-metylo-lH-imidazoliny CZ 274-948-0 70862-65-6 2 3 4 6 7 10 11 12 13
[2-(4-fenoksyfenoksy)etylo]węglan etylu/Fenoksykarb DE 276-696-7 72490-01-8 8
Czwartorzędowe związki amoniowe, di-C8_18-alkilodimetylowe, chlorki(2) 277-453-8 73398-64-8
l-[l,3-bis(hydroksymetylo)-2,5-dioksoi-midazolidyn-4-yl] -1,3-bis(hydroksyme-tylo)mocznik/Diazolidynylomocznik LT 278-928-2 78491-02-8 6 7
Heksahydrat Bis [monoperoksyftalato (2-)-01,001 ]magnezianu(2-) diwodoru PL 114915-85-4 2 3 4
Chlorek tributylotetradecylofosfoniowy PL 279-808-2 81741-28-8 2 4 9 11 12
Margosa ekst. DE 283-644-7 84696-25-3 18 19
Kwasy smołowe, frakcja polialkilofeno-lowa HU 284-893-4 84989-05-9 2 3
Melaleuca alternifolia, ekst./olej

z australijskiego krzewu herbacianego

ES 285-377-1 85085-48-9 1 2 3
Czwartorzędowe związki amoniowe,

benzylo-C^.^-alkilodimetylowe,

chlorki

IT 287-089-1 85409-22-9 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 17 22
Czwartorzędowe związki amoniowe, C j 2.14-alkilo [(etylofenylo) metylo] di-metylowe, chlorki IT 287-090-7 85409-23-0 1 2 3 4 5 6 9 11 12 13 17 22
Chysanthemum cinemriaefolium/Złocienia dalmatyńskiego, ekst. ES 289-699-3 89997-63-7 18
Mocznik, N,N' -bis(hydroksymetylo)-, produkty reakcji z 2-(2-butoksyetok-sy)etanolem, glikolu etylenowego i formaldehydu PL 292-348-7 90604-54-9 2 6 11 12 13
Czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C8_18-alkilodimetylowe, bromki(1) 293-522-5 91080-29-4
Lawenda, Layandula hybrida, ekst./ Olejek lawendowy PT 294-470-6 91722-69-9 19
Sosna ekst. LV 304-455-9 94266-48-5 10
Czwartorzędowe związki amoniowe, [2-[[2-[(2-karboksyetylo)(2-hydroksy-etylo)amino] etylo] amino] -2-oksoetylo] -kokosowe allilodimetylowe, wodorotlenki, sole wewnętrzne LT 309-206-8 100085-64-1 1 2 3 4 6 7 10 11 12 13
Kolba kukurydzy, sproszkowana EL 310-127-6 999999-99-4 14
l-(3,5-dichloro-4-(l,l,2,2-tetrafluoroe-toksy)fenylo)-3-(2,6-difluorobenzoilo)-mocznik/Heksaflumuron PT 401-400-1 86479-06-3 18
1,3 -dichloro- 5 -etylo- 5 -metyloimidazoli-dyno-2,4-dion NL 401-570-7 89415-87-2 2 11 12
l-(4-chlorofenylo)-4,4-dimetylo-3-(1,2,4-triazol-1 -ylmetylo)pentan- 3-ol/ Tebukonazol DK 403-640-2 107534-96-3 7 8 9 10
Produkty reakcji kwasu glutaminowego i N-(C 124 4-alkilo)propylenodiaminy DE 403-950-8 164907-72-6 1 2 3 4
Mieszanina (C8_18)alkilbis(2-hydroksye-tylo)amonowego fosforanu bis(2-etylo-heksylowego); (C8-18)alkilobis(2-hydroksyetylo)amonowego 2-fosforanu etyoheksylowodoru PL 404-690-8 68132-19-4 6 7 9
Trans-2-(2,2-dichlorowinylo)-3,3-dime-tylocyklopropanokarboksylan 2,3,5,6-tetrafluorobenzylu/Transflutryna NL 405-060-5 118712-89-3 18
alfa.-(4-trifluorometylostyrylo)-.alfa.-(4-trifluorometylo) cynamoilohydrazon 5,5-dimetylo-perhydro-pyrymidyn-2-onu/Hydrametylnon IE 405-090-9 67485-29-4 18
Eter 3-fenoksybenzylo-2-(4-etoksyfe-nylo)-2-metylopropylowy/Etofenproks AT 407-980-2 80844-07-1 2 3 8 18
Kwas 6-(ftalimido)peroksyheksanowy IT 410-850-8 128275-31-0 1 2 3 4 11 12
Neodekanamid metylu ES 414-460-9 105726-67-8 19
Mieszanina (Z)-(lR,3R)-[(S)-3-(2-chloro-3,3,3-trifluoroprop-l-enylo)]-2,2-dime-tylocyklopropanokarboksylanu.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu; (Z)-(lS,3S)-[(R)-3-(2-cUoro-3,3,3-trifluoro-prop-l-enylo)]-2,2-dimetylocyklopropaonkar-boksylanu alfa-cyjano-3-fenoksyben-zylu/Lambda cyhalotryna SE 415-130-7 91465-08-6 18
l-(4-(2-chloro-a,a,a-p-trifluorotoliloksy)-

2-fluorofenylo)-3-(2,6-difluorobenzoly-

lo)mocznik/Flufenoksuron

FR 417-680-3 101463-69-8 8 18
5-chloro-2-(4-chlorfenoksy)fenol CZ 420-590-7 4299-07-4 6 7 9 10 13
Kompleks tetrachlorodekatlenku DE 420-970-2 92047-76-2 1 2 3 4 5
Mieszanina cis-4-hydroksy-3-(l,2,3,4-

tetrahydro-3-(4-(4-trifluorometyloben-

zyloksy)fenylo)-l-naftylo)kumaryny;

trans-4-hydroksy-3-(l,2,3,4-tetrahydro-

3-(4-(4-trifluorometylobenzyloksy)fe-

nylo)-1 -naftyol)kumaryny/Flokumafen

NL 421-960-0 90035-08-8 14
2-(2-hydroksyetylo)piperydyino-1 -karboksylan sek-butylu/Ikarydyna DK 423-210-8 119515-38-7 19
Fipronil FR 424-610-5 120068-37-3 18
Chlorek cis-l-(3-chloroallylo)-3,5,7-triaza-1 -azonioadamantanu PL 426-020-3 51229-78-8 6 9 12 13
l-(6-chloropirydyn-3-ylometylo)-N-

nitroimidazolidyn-2-ylidenoamina/

Imidaklopryd

DE 428-040-8 138261-41-3 18
Tiametoksam ES 428-650-4 153719-23-4 8 9 18
[2,4-Diokso-(2-propyn-l-ylo)imidazo-

lidyn-3-yl]metylo(lR)-trans-chryzan-

teman/Imiprotrin

UK 428-790-6 72963-72-5 18
5-chloro- 2-(4-chlorfenoksy) fenol AT 429-290-0 3380-30-1 1 2 4 6 9
2-(1 -metylo-2-(4-fenoksyfenoksy)-etok-sy)pirydyna/Piryproksyfen NL 429-800-1 95737-68-1 18
3-benzo(b)tien-2-ylo-5,6-dihydro-l,4,2-oksatiazyno-4-tlenek PT 431-030-6 163269-30-5 4 6 7 9 10 13
Produkty reakcji diizopropanoloaminy z formaldehydem (1:4) HU 432-440-8 220444-73-5 6 13
Produkt reakcji adypinianu dimetylu, glutanianu dimetylu, bursztynianu dimetylu z nadtlenkiem wodoru/ Peres tan HU 432-790-1 - 1 2 3 4 5 11 12
Bis(3-aminopropylo)oktylamina CZ 433-340-7 86423-37-2 2 3 4 11 12 13
(E)-l-(2-chloro-l,3-tiazol-5-ylometylo)-3-metylo-2-nitroguanidyna DE 433-460-1 210880-92-5 3 8 18
Kwas peroksyoktanowy FR 33734-57-5 2 3 4 11 12
Sól potasowa cykloheksylohydroksydia-zeno-1-tlenku AT 66603-10-9 6 7 8 9 10 11 12 13
Bis [ 1 -cykloheksylo-l,2-di(hydro-ksy-.kappa.O)diazeniomato(2-)]miedź AT 312600-89-8 2 6 7 8 9 10 11 12
Zeolit A srebra SE - 2 4 5 7 9
Bacillus sphaericus IT Drobnoustroje 143447-72-7 2 18
Bacillus thuringiensis subsp. Ismelensis Serotyp HI 4 IT Drobnoustroje - 2 5 18
Bacillus suhtilis DE Drobnoustroje - 3
Chlorek alkilo-benzylo-dimetyloamonu/ Chlorek benzalkonium(1) Mieszanina 8001-54-5
Mieszanina 5-chloro-2-metylo-2H-izotiazol-3-onu (EINECS 247-500-7) i 2-metylo-2H-izotiazol-3-onu (EINECS 220-239-6) FR Mieszanina 55965-84-9 2 3 4 6 7 9 10 11 12 13
Aminy, n-C10.16-alkilotrimetylenodi-, produkty reakcji z kwasem chlorooctowym IE Mieszanina 139734-65-9 1 2 3 4 6 7 10 11 12 13
Czwartorzędowe jodki amonu ES Mieszanina 308074-50-2 1 2 3 4 5 6 7
Mieszanina 1-fenoksypropan-2-olu (EINECS 212-222-7) i 2-fenoksypropa-nolu UK Mieszanina - 1 2 3 4 6 10 11 13
Aktywny chlor: wytwarzany w reakcji kwasu podchlorawego i podchlorynu sodowego wytworzonego in situ SK Mieszanina - 2 3 4 5
Sole potasowe kwasów tłuszczowych (C15-21) DE Mieszanina - 2
Czwartorzędowe związki amoniowe [benzyloalkilodimetylowe (alkil od C8-C22, nasycone i nienasycone, łój, tłuszcz kokosowy, i tłuszcz sojowy) chlorki, bromki, lub wodorotlenki]/BKC IT Mieszanina substancji wymienionych w EINECS 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13
Czwartorzędowe związki amoniowe [dialkilodimetylowe (alkil od C6-C18, nasycone i nienasycone, łój, tłuszcz kokosowy, i tłuszcz sojowy) chlorki, bromki, lub metylsiarczan]/DDAC IT Mieszanina substancji wymienionych w EINECS 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13
Czwartorzędowe związki amoniowe [alkilotrimetylowe (alkil od C8-C18, nasycone i nienasycone, łój, tłuszcz kokosowy, i tłuszcz sojowy) chlorki, bromki, lub metylsiarczan]/TMAC IT Mieszanina substancji wymienionych w EINECS 8
Lignosulfonian sodu HU Polimer naturalny 8061-51-6 12
Szkło srebrowo-cynkowo-aluminiowo-borofosforanowe/szkło tlenkowe srebrowo-cynkowe SE Jeszcze nienadany 398477-47-9 1 2 6 7 9
Fosforan srebrowo-sodowo-wodorowo-cyrkonowy SE Jeszcze nienadany - 1 2 3 4 7 9 10
(±)-1 -(.beta.-alliloksy-2,4-dichlorofeny-loetylo)imidazol/Imazalil stopnia technicznego DE Środek

ochrony

roślin

73790-28-0 2 3 4 13
Ditlenek krzemu/Kieselguhr FR Środek

ochrony

roślin

61790-53-2 18
S-Metopren/(S-(E,E))-11 -metoksy-3,7,1 l-trimetylododeka-2,4-dienian izopropylu IE Środek

ochrony

roślin

65733-16-6 18
esfenwalerat/(S)-2-(4-chlorofenylo)-3-metylobutynian (S)-.alfa.-cyjano-3-fenoksybenzylu PT Środek

ochrony

roślin

66230-04-4 18
3-(2,2-dichloroetenylo)-2.2-dichlorowi-nylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarbok-sylan [l.alfa.(S*),3.alfa.]-(.alfa.)-cyjano-(3-fenoksyfenyol)metylu/alfa-cypermetryna BE Środek

ochrony

roślin

67375-30-8 6 9 18
Abamectin (mieszanina awermektyny Bla; > 80% EINECS 265-610-3, i awermektyny Blb; < 20 % EINECS 265-611-9) NL 265-610-3 71751-41-2 18
Ester 2-metylo[l,l '-bifenylo]-3-ylome-tylowy kwasu (lR,3R)-3-[(lZ)-2-chloro- 3,3,3 -trifluoro-1 -prope-nylo]-2,2-dimetylo-cyklopropanokar-boksylowego,/Bifentryna/Biphenat FR Środek

ochrony

roślin

82657-04-3 8 18
.alfa.-(4-chlorofenylo)-.alfa.-(1 -cyklopro-pyloetylo)-1H-1,2,4-triazolo-1 -etanol/ Cyprokonazol IE Środek

ochrony

roślin

94361-06-5 8
3-(3-(4'-bromo-(l,r-bifenylo)-4-ylo)-1,2,3,4-tetrahydro-1 -naftylo)-4-hydrok-sybenzotiopiran-2-on/3-((RS,3RS;lRS,3SR)-3-(4'-bromobifenyl-4-ylo-l,2,3,4-tetrahydro-l -naftylo)-4-hydroksy-l-benzotyn-2-on/Difetialon N Środek

ochrony

roślin

104653-34-1 14
Trioctan guazatyny UK Środek

ochrony

roślin

115044-19-4 2
4-bromo-2-(4-chlorofenylo)-l-(etoksy-metylo)-5-(trifluorometylo)-lH-pirolo-3-karbonitryl/chlorfenapyr PT Środek

ochrony

roślin

122453-73-0 6 7 8 9 10 12 13 18
Krzemian glinowo-sodowy - kompleks ze srebrem/zeolit srebrowy SE Środek

ochrony

roślin

130328-18-6 6 7 13
Krzemian glinowo-sodowy - kompleks z cynkiem/zeolit srebrowo-cynkowy SE Środek

ochrony

roślin

130328-20-0 1 2 6 7 9
N-((6-chloro-3-pirydynylo)metylo)-N'-cyjano-N-metyloetanoimidamid/Aceta-mipryd BE Środek

ochrony

roślin

160430-64-8 18
(lR)-cis,trans-2,2-dimetylo-3-(2-metylo-prop-1 -enylo)cyklo-propanokarboksylan 3-fenoksybenzylu/d-Fenotrin IE Środek

ochrony

roślin

188023-86-1 18
Mieszanina 5-Hydroksymetoksymetylo-1 -aza-3,7-dioksabicyklo(3.3.0) oktanu (CAS 59720-42-2, 16.0%) i 5-hydroksy-l-aza-3,7-dioksabicyklo (3.3.0)oktanu (EINECS 229-457-6, 28,8 %), i 5-hydroksypoli[metylenook-sy] metylo-1 -aza- 3,7-dioksabicy-klo(3.3.0)oktanu (CAS 56709-13-8; 5,2 %) w wodzie (50 %) PL Środek

ochrony

roślin

6 13
(lR,3R)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-l-enylo)-cyklopropanokarboksylan (RS)-3-sllilo-2-metylo-4-oksocyklopent-2-enylu (mieszanina 2 izomerów: IR trans: IRS wyłącznie l:l)/Bioaletryna/ d-trans-Aletryna DE Środek

ochrony

roślin

18
(lR,3R;lR,3S)-2,2-dimetylo-3-(2-mety-

loprop-l-enylo)-cyklopropanokarbok-

sylan (RS)-3-allilo-2-metylo-4-oksocy-

klopent-2-enylu (mieszanina

4 izomerów IR trans, IR: IR trans, 1S:

IR cis, IR: IR cis, 1S 4:4:l:l)/d-

Aletryna

DE Środek

ochrony

roślin

18
(lR,3R)-2,2-dimetylo-3-(2-metyloprop-l-enylo)-cyklopropanokarboksylan (RS)-3-allilo-2-metylo-4-oksocyklopent-2-enylu ((mieszanina 2 izomerów IR trans: IR/S wyłącznie 1:3)/Esbiotryna DE Środek

ochrony

roślin

18
Spinosad: produkt fermentacji drobnoustrojów glebowych zawierających Spinosyn A i Spinosyn D NL Środek

ochrony

roślin

- 3 18
Poliwinylopyrolidon jodu SE Polimer 25655-41-8 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 22
Polimer N-metylmetanaminy (EINECS 204-697-4 z (chlorometyl)-oksyran (EINECS 203-439-8)/czwartorzedowy polimeryczny chlorek amonu HU Polimer 25988-97-0 2 11 12
Polimer formaldehydu i akroleiny HU Polimer 26781-23-7 3
Monohydrochlorek polimeru N,N'"-1,6-

heksanodilbis [N' -cyjanoguanidyny]

(EINECS 240-032-4)

i heksametylenodiaminy (EINECS

204-679-6)/Poliheksametylen biguanid

(monochlorowodorek monomeru:

l,5-bis(trimetyleno)guanilguanidyny)

FR Polimer 27083-27-8/ 32289-58-0 1 2 3 4 5 6 9 11 12 22
Kopolimer eteru N,N,N',N'-Tetramety-loetylenodiaminobis(2-chloroetylowego) UK Polimer 31075-24-8 2 9 11 12 13
Polichlorek heksametylenodiaminogua-nidyny) FR Polimer 57028-96-3 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 20
Poli(heksametylenobiguanid) FR Polimer 91403-50-8 1 2 3 4 9 10 11
Poli(oksy-l,2-etanodilo),.alfa.-[2-(dide-cylmetyloamino)etylo]-.omega. -hydroksy-, propanian (sól) IT Polimer 94667-33-1 2 3 4 6 8 9 10 11 12 13
Kopolimer 2-propenalu i propan-1,2-diolu HU Polimer 191546-07-3 6 7 10 13
Boran N-didecylu-N-dipolietoksya-monu/Boran didecylopolioksoetyloa-monu EL Polimer 214710-34-6 2 6 8 9 10 11 12 13
Oligo(chlorek 2-(2-etoksy)etoksyetyl-guanidyny) FR Polimer 374572-91-5 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 20
(1) Objęty czwartorzędowymi związkami amoniowymi (benzyloalkilodimetyle (alkile od Q-C22 nasycone i nienasycone, łoje, tłuszcz kokosowy i tłuszcz sojowy), chlorki, bromki, lub wodorotlenki)/BKC.

(2) Objęty czwartorzędowymi związkami amoniowymi (dialkilodimetyle (alkile od Q-C18 nasycone i nienasycone, łoje, tłuszcz kokosowy i tłuszcz sojowy), chlorki, bromki, lub metylosiarczan)/DDAC.

(3) Objęty czwartorzędowymi związkami amoniowymi (alkilotrimetyle (alkile od Q-C18 nasycone i nienasycone, łoje, alkil kokosowy i alkil sojowy), chlorki, bromki, lub metylosiarczan)/TMAC.

ZAŁĄCZNIK  III

 Wymagania dotyczące kompletnej dokumentacji i streszczenia dokumentacji

a) Kompletna dokumentacja musi obejmować pierwotne testy i sprawozdania badawcze w stosunku do każdego punktu załącznika IIA i IIB lub załącznika IVA i IVB do dyrektywy 98/8/WE oraz odpowiednich części załącznika IIIA i IIIB do dyrektywy 98/8/WE, tam, gdzie to określono, wraz ze streszczeniem dokumentacji określonym w art. 11 ust. 1 lit. b) tej dyrektywy.

b) Streszczenie dokumentacji obejmuje, co następuje:

– w przypadku wspólnej dokumentacji, nazwy wszystkich uczestników oraz imię i nazwisko osoby wyznaczonej przez uczestników jako osoby odpowiedzialnej za wspólną dokumentację oraz czynności postępowania z dokumentacją zgodnie z niniejszym rozporządzeniem,

– w stosunku do każdego punktu załącznika IIA i IIB, lub załącznika IVA i IVB do dyrektywy 98/8/WE, oraz odpowiednich części załącznika IIIA i IIIB do dyrektywy 98/8/WE tam, gdzie to określono, streszczenia i wyniki badań oraz prób,

– wykaz zastosowanych odesłań,

– ocenę ryzyka,

– całościowe streszczenie i ocenę,

– sprawdzenie kompletności dokumentacji przez uczestnika lub, gdzie stosowne, przez osobę wyznaczoną jako osobę odpowiedzialną za dokumentację zbiorczą.

c) Do celów przedłożenia dokumentacji muszą zostać wykorzystane formaty udostępnione przez Komisję. Ponadto w odniesieniu do tych części dokumentacji, do których znajduje zastosowanie, musi być wykorzystany specjalny pakiet oprogramowania (IUCLID), udostępniony przez Komisję. Formaty i dalsze wytyczne dotyczące wymogów odnośnie do danych i sporządzania dokumentacji są dostępne na stronie ECB (http://ecb.jrc.it/biocides).

d) W odniesieniu do substancji czynnych, które zostały poddane ocenie w ramach programu przeglądu dla środków ochrony roślin zgodnie z postanowieniami art. 8 ust. 2 dyrektywy Rady 91/414/EWG z dnia 15 lipca 1991 r. dotyczącej wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin(1), wymagany format do celów złożenia wniosku o włączenie do załącznika I do dyrektywy Rady 91/414/EWG może być stosowany przy sporządzaniu dokumentacji dotyczącej włączenia istniejącej substancji czynnej do załącznika I, IA lub IB do dyrektywy 98/8/WE, uwzględniając odpowiednie różnice w wymogach dotyczących dokumentacji. Streszczenie dokumentacji wprowadza się do IUCLID. Dodatkowe informacje odnoszące się do zastosowań biobójczych muszą być przedstawione zgodnie z wymogami niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Dz.U. L 230 z 19.8.1991, str. 1.

1 Art. 2 zmieniony przez art. 1 pkt 1 rozporządzenia nr 613/2013 z dnia 25 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.173.34) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 16 lipca 2013 r.
2 Art. 3 ust. 2 lit. d) dodana przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia nr 613/2013 z dnia 25 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.173.34) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2013 r.
3 Art. 3a dodany przez art. 1 pkt 3 rozporządzenia nr 613/2013 z dnia 25 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.173.34) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 16 lipca 2013 r.
4 Art. 3b dodany przez art. 1 pkt 4 rozporządzenia nr 613/2013 z dnia 25 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.173.34) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2013 r.
5 Art. 3c dodany przez art. 1 pkt 5 rozporządzenia nr 613/2013 z dnia 25 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.173.34) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 16 lipca 2013 r.
6 Art. 4 ust. 1:

- zmieniony przez art. 1 decyzji nr 2009/395/WE z dnia 14 maja 2009 r. (Dz.U.UE.L.09.124.65) wprowadzającej w stosunku do Republiki Francuskiej odstępstwo od jego stosowania z dniem notyfikacji tej decyzji.

- zmieniony przez art. 1 decyzji nr 2011/48/UE z dnia 24 stycznia 2011 r. (Dz.U.UE.L.11.21.6) wprowadzającej w stosunku do Republiki Francuskiej odstępstwo od jego stosowania z dniem 15 maja 2010 r.

7 Art. 4 ust. 4 dodany przez art. 1 pkt 6 rozporządzenia nr 613/2013 z dnia 25 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.173.34) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 16 lipca 2013 r.
8 Art. 5 ust. 3 zmieniony przez art. 1 pkt 1 rozporządzenia nr 298/2010 z dnia 9 kwietnia 2010 r. (Dz.U.UE.L.10.90.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 30 kwietnia 2010 r.
9 Art. 6 zmieniony przez art. 1 pkt 2 rozporządzenia nr 298/2010 z dnia 9 kwietnia 2010 r. (Dz.U.UE.L.10.90.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 30 kwietnia 2010 r.
10 Art. 9 ust. 3 dodany przez art. 1 pkt 7 rozporządzenia nr 613/2013 z dnia 25 czerwca 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.173.34) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 września 2013 r.

Zmiany w prawie

Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2007.325.3

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie 1451/2007 w sprawie drugiej fazy 10-letniego programu pracy określonego w art. 16 ust. 2 dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wprowadzania do obrotu produktów biobójczych
Data aktu: 04/12/2007
Data ogłoszenia: 11/12/2007
Data wejścia w życie: 31/12/2007