Ogłoszenie o wszczęciu postępowania upadłościowego wobec majątku spółki Gable Insurance AG, numer rejestru FL-0002.161.375-6.

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania upadłościowego wobec majątku spółki Gable Insurance AG, numer rejestru FL-0002.161.375-6

(2017/C 42/05)

(Dz.U.UE C z dnia 9 lutego 2017 r.)

Na wniosek PricewaterhouseCoopers AG, Zurych, jako specjalnego pełnomocnika spółki Gable Insurance AG, Vaduz, wszczyna się postępowanie upadłościowe wobec majątku spółki

Gable Insurance AG

Bergstrasse 10

9490 Vaduz

LIECHTENSTEIN

FL-0002.161.375-6

decyzją Książęcego Sądu Ziemskiego (Fürstliches Landgericht) z dnia 17 listopada 2016 r.

Sądem właściwym do przeprowadzenia postępowania upadłościowego jest Książęcy Sąd Ziemski, Wydział 05, Spaniagasse 1, 9490 Vaduz/Liechtenstein. Sygnatura akt, pod którą prowadzone jest postępowanie upadłościowe, brzmi 05 K0.2016.672.

Zgodnie z art. 4 ordynacji upadłościowej (Konkursordnung, KO) na syndyka masy upadłościowej powołano spółkę Batliner Wanger Batliner Rechtsanwälte AG, Am Schrägen Weg 2, 9490 Vaduz. Komunikacja z syndykiem masy upadłościowej odbywa się pocztą elektroniczną na adres e-mail gable@bwb.li.

Każda osoba, której prawa zostały wszczęciem postępowania upadłościowego naruszone, może zaskarżyć to postępowanie, przy czym zaskarżenie decyzji o wszczęciu postępowania upadłościowego nie wywołuje skutku zawieszającego (art. 10 KO). Zastosowanie ma prawo Liechtensteinu.

ZAŁĄCZNIK

POSTANOWIENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA UPADŁOŚCIOWEGO

Na wniosek PricewaterhouseCoopers AG, Zurych, jako specjalnego pełnomocnika spółki Gable Insurance AG, Vaduz, wszczyna się postępowanie upadłościowe wobec majątku spółki

Gable Insurance AG

Bergstrasse 10

9490 Vaduz

LIECHTENSTEIN

FL-0002.161.375-6

decyzją Książęcego Sądu Ziemskiego z dnia 17 listopada 2016 r.

1)
Skutki prawne wszczęcia postępowania upadłościowego rozpoczynają swój bieg w dniu 19 listopada 2016 r., tj. w dniu następującym po opublikowaniu postanowienia w sprawie upadłości w Dzienniku Urzędowym Księstwa Liechtensteinu (jest to dzień 18 listopada 2016 r.), na całym obszarze państw EOG i Szwajcarii.

Postępowanie upadłościowe obejmuje również majątek spółki Gable Insurance AG, Vaduz, numer rejestru FL-0002.161.375-6, znajdujący się w innych państwach EOG i Szwajcarii.

2)
Na syndyka masy upadłościowej powołuje się spółkę Batliner Wanger Batliner Rechtsanwälte AG, Am Schrägen Weg 2, 9490 Vaduz. Komunikacja z syndykiem masy upadłościowej odbywa się pocztą elektroniczną na adres e-mail gable@bwb.li.
3)
Wszystkich wierzycieli spółki Gable Insurance AG wzywa się do zgłaszania do syndyka masy upadłościowej swoich wierzytelności wraz z podaniem podstawy prawnej i kategorii dochodzonej wierzytelności (wierzytelność z masy upadłościowej, kategorie 1-4) najpóźniej do dnia 1 września 2017 r., podając dokładną kwotę wierzytelności i naliczonych odsetek, oraz do załączenia dowodów potwierdzających wierzytelności.

Wierzyciele, którzy zgłoszą swoje wierzytelności po tej dacie, ponoszą powstałe z tego tytułu dodatkowe koszty i nie mogą kwestionować wierzytelności wcześniej sprawdzonych.

4)
Ogólne posiedzenie dotyczące sprawdzania wierzytelności zostaje zwołane na środę, 6 grudnia 2017 r., godz. 9.00, w sali rozpraw nr 6, w Książęcym Sądzie Ziemskim, Spaniagasse 1, 9490 Vaduz.

Wzywa się wszystkich wierzycieli do przyniesienia na to posiedzenie dowodów potwierdzających ich wierzytelności, o ile nie zostały one już załączone do zgłoszenia wierzytelności.

5)
Wierzyciele, którzy nie posiadają adresu do doręczeń w kraju, mają obowiązek podania sądowi w ciągu 8 tygodni imię i nazwisko lub nazwę osoby upoważnionej do otrzymywania doręczeń (może to być każda osoba fizyczna lub prawna lub spółka osobowa posiadająca adres do doręczeń w kraju, która jest upoważniona do odbierania dokumentów w ich imieniu). Zastrzega się, że w przypadku niepodania w terminie osoby upoważnionej do otrzymywania doręczeń każde następne doręczenie nastąpi w formie zdeponowania w sądzie bez przeprowadzenia próby doręczenia (art. 9, 12 i 25 ustawy o doręczaniu dokumentów urzędowych - ZustG).
6)
Wszelkie inne publikacje dotyczące niniejszego postępowania upadłościowego będą zamieszczane na stronie internetowej Sądu Ziemskiego (www.gerichte.li).

Sąd nakazuje publikację ogłoszenia o wszczęciu postępowania upadłościowego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i przekazuje odpowiednie informacje do Sekretariatu EFTA w Brukseli.

7)
Sąd Ziemski powiadamia Urząd ds. Nadzoru Rynków Finansowych Liechtensteinu o wszczęciu postępowania upadłościowego i jego skutkach zgodnie z art. 154 ustawy o nadzorze nad ubezpieczeniami (VersAG) i wzywa go do niezwłocznego powiadomienia organów ds. nadzoru pozostałych państw EOG o wszczęciu postępowania upadłościowego i jego skutkach.
8)
Wszczęcie postępowania upadłościowego należy zgłosić do dokumentacji katastralnej dłużnika upadłego oraz do rejestru publicznego Księstwa Liechtensteinu, rejestru zajęć i do wszystkich rejestrów, w których zapisane są prawa własności intelektualnej, z zaznaczeniem dnia wszczęcia postępowania upadłościowego.

Dyspozycje dotyczące pism, depozytów i aktywów pieniężnych dłużnika upadłego i tym podobnych są wykonywane wyłącznie za zgodą syndyka masy upadłościowej.

9)
Zastosowanie ma prawo Liechtensteinu.
Książęcy Sąd Ziemski
Vaduz, dnia 17.11.2016 r.
Mgr prawa Martina SCHÖPF-HERBERSTEIN
Sędzia Książęcego Sądu Ziemskiego

Zmiany w prawie

Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024