(2017/C 191 A/01)(Dz.U.UE C z dnia 16 czerwca 2017 r.)
KIM JESTEŚMY
Europejski Trybunał Obrachunkowy (zwany dalej "Trybunałem") jest instytucją Unii Europejskiej ustanowioną na mocy Traktatu w celu sprawowania kontroli nad finansami UE. Jako zewnętrzny kontroler UE przyczynia się do poprawy zarządzania unijnymi finansami i jest niezależnym strażnikiem interesów finansowych obywateli Unii Europejskiej.
Trybunał przeprowadza kontrole, na podstawie których ocenia pozyskiwanie i wykorzystywanie środków finansowych UE. Bada, czy operacje finansowe zostały właściwie zarejestrowane i przedstawione, legalnie i prawidłowo przeprowadzone oraz czy zarządzano nimi w sposób zapewniający oszczędność, wydajność i skuteczność.
Trybunał przedstawia wyniki przeprowadzonych kontroli w klarownych, rzeczowych i obiektywnych sprawozdaniach. Wydaje również opinie w kwestiach dotyczących zarządzania finansami.
Trybunał promuje rozliczalność i przejrzystość oraz pomaga Parlamentowi Europejskiemu i Radzie w nadzorowaniu wykonania budżetu UE, w szczególności w ramach procedury udzielania absolutorium. Trybunał stawia sobie za cel, aby być sprawnie działającą organizacją, która odgrywa zasadniczą rolę w zakresie przemian w dziedzinie kontroli i administracji publicznej.
Siedziba Trybunału znajduje się w Luksemburgu.
Zespół ds. bezpieczeństwa jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa Trybunału, za wszystkie środki bezpieczeństwa w budynkach tej instytucji i podczas podróży służbowych pracowników, a także za kwestie organizacyjne dotyczące bezpieczeństwa.
PROPONUJEMY
Na podstawie art. 29 ust. 2 Regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej i warunków zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej (zwanego dalej "regulaminem") Trybunał postanowił rozpocząć procedurę mającą na celu obsadzenie stanowiska asystenta szefa ds. bezpieczeństwa (grupa zaszeregowania AD 7 - AD 9) w dyrekcji kadr, finansów i usług ogólnych oraz stworzenia rezerwy pod kątem przyszłego naboru na stanowisko, które może zostać zwolnione w okresie ważności listy rezerwowej. Ta nietypowa procedura, mająca na celu obsadzenie stanowiska wymagającego szczególnych kwalifikacji, na podstawie art. 29 ust. 1 lit. a)-c) regulaminu zostanie przeprowadzona równocześnie z wewnętrzną i międzyinstytucjonalną procedurą naboru, tak aby rozszerzyć możliwość wyboru kandydata przez organ powołujący.
Asystent szefa ds. bezpieczeństwa będzie wykonywał obowiązki pod zwierzchnictwem dyrektora kadr, finansów i usług ogólnych, i pod kontrolą szefa ds. bezpieczeństwa. Do jego zadań będą należały:
Rekrutacja kandydatów z listy rezerwowej będzie miała na celu początkowo obsadzenie jednego wolnego stanowiska, a następnie zatrudnianie kolejnych kandydatów w zależności od potrzeb działu i dostępności stanowisk.
Wynagrodzenie podstawowe w grupach zaszeregowania AD 7, AD 8 i AD 9 (stopień 1) wynosi, odpowiednio, 5 937,01 EUR, 6 717,35 EUR i 7 600,25 EUR miesięcznie. Powyższa kwota wynagrodzenia podstawowego, która podlega opodatkowaniu podatkiem wewnętrznym na rzecz Unii Europejskiej i jest zwolniona z podatku krajowego, może zostać uzupełniona określonymi dodatkami i płatnościami, w zależności od sytuacji osobistej i rodzinnej pracownika, zgodnie z warunkami przewidzianymi w regulaminie.
W grupie zaszeregowania AD 7 wymagane jest 8 lat doświadczenia zawodowego, w grupie AD 8 - 10 lat doświadczenia zawodowego, a w grupie AD 9 - 12 lat doświadczenia.
Instytucje UE posiadają własne systemy emerytalne i systemy zabezpieczenia społecznego, opierające się na składkach potrącanych co miesiąc z wynagrodzeń pracowników. Dzieci pracowników UE mogą bezpłatnie uczęszczać do szkoły europejskiej.
POSZUKUJEMY
Trybunał poszukuje asystenta szefa ds. bezpieczeństwa z doświadczeniem.