EPSO/AST/140/17Pielęgniarki/Pielęgniarze (AST 3)
(2017/C 123 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 20 kwietnia 2017 r.)
Termin składania zgłoszeń: 23 maja 2017 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu środkowoeuropejskiego
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkurs otwarty na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia listy rezerwowej laureatów, spośród których instytucje Unii Europejskiej, a przede wszystkim Parlament Europejski i Rada w Brukseli i Luksemburgu, będą rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska pielęgniarek/ pielęgniarzy (grupa funkcyjna AST).
Niniejsze ogłoszenie o konkursie wraz z załącznikami stanowi prawnie wiążące zasady niniejszej procedury naboru.
Przepisy ogólne mające zastosowanie do konkursów otwartych znajdują się w ZAŁĄCZNIKU II.
Pożądana liczba laureatów: 16
JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?
Parlament Europejski, Rada i Trybunał Sprawiedliwości poszukują pielęgniarek/pielęgniarzy do swoich punktów medycznych w Brukseli i Luksemburgu.
Pracując pod nadzorem lekarzy, pielęgniarki/pielęgniarze będą wykonywali złożone zadania wykonawcze i nadzorcze, obejmujące między innymi:
Od pielęgniarek/pielęgniarzy będzie się również wymagać wykonywania zadań administracyjnych, takich jak prowadzenie dokumentacji medycznej w formie papierowej i elektronicznej, zarządzanie zasobami materiałowymi oraz gromadzenie i analiza danych epidemiologicznych. Ponadto laureaci będą musieli się wykazać zdolnością do pracy w zespole, poczuciem obowiązku oraz umiejętnością radzenia sobie w okresach zwiększonego obciążenia pracą. Pielęgniarki/pielęgniarze muszą być gotowi do odbywania podróży służbowych (głównie między Brukselą, Luksemburgiem lub Strasburgiem), dyżurowania oraz pracy w systemie zmianowym.
CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?
Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki w chwili zatwierdzania zgłoszenia.
Kandydat musi znać przynajmniej 2 języki urzędowe UE; jeden na poziomie co najmniej C1 (gruntowna znajomość) i drugi na poziomie co najmniej B2 (zadowalająca znajomość).
Szczegółowe informacje o poziomach znajomości języków znajdują się w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr)
Języki, o których mowa w niniejszym ogłoszeniu:
Językiem 2 musi być język angielski lub francuski.
Wymogi dotyczące języków uwzględniają specyfikę obowiązków pielęgniarskich i szczególne potrzeby właściwych instytucji. Dokumenty i protokoły służb medycznych w wyżej wymienionych instytucjach są sporządzone w większości w języku angielskim i francuskim. Wybór tych dwóch języków ukierunkowany jest zatem na potrzeby służby. Tymi dwoma językami najczęściej posługują się urzędnicy oraz osoby odwiedzające. Skuteczna komunikacja z pacjentami, pracownikami i współpracownikami, w szczególności w nagłych wypadkach, jest kluczowym elementem.