(2016/C 434 A/01)(Dz.U.UE C z dnia 24 listopada 2016 r.)
Termin składania zgłoszeń: 5 stycznia 2017 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu środkowoeuropejskiego
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkurs otwarty na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia dwóch list rezerwowych kandydatów, spośród których Komisja Europejska, a głównie Dyrekcja Generalna ds. Energii (DG ENER) w Luksemburgu, będzie rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska administratorów (grupa funkcyjna AD).
Niniejsze ogłoszenie o konkursie wraz z załącznikami stanowi prawnie wiążące zasady niniejszych procedur naboru.
Przepisy ogólne mające zastosowanie do konkursów otwartych znajdują się w ZAŁĄCZNIKU III.
Pożądana liczba laureatów w poszczególnych profilach:
1. Inspektorzy ds. środków bezpieczeństwa jądrowego - 20 2. Urzędnicy ds. polityki - 15
Niniejsze ogłoszenie dotyczy dwóch profili. Kandydaci mogą zgłosić się tylko do jednego z nich. Wyboru należy dokonać w momencie rejestracji elektronicznej; po zatwierdzeniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną nie ma możliwości zmiany.
JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?
Niniejszy konkurs otwarty jest przeprowadzany w celu rekrutacji administratorów w dziedzinie energii jądrowej.
Od zatrudnionych urzędników będzie się oczekiwać wykonywania głównie następujących zadań, w zależności od wybranego profilu:
Profil 1: inspekcje związane ze środkami bezpieczeństwa jądrowego,
Profil 2: zadania legislacyjne, administracyjne, doradcze i nadzorcze.
Więcej informacji o typowych zadaniach znajduje się w ZAŁĄCZNIKU I.
CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?
Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki w chwili przesyłania zgłoszenia.
Warunki ogólne |
- korzystanie z pełni praw obywatelskich jako obywatel państwa członkowskiego UE - uregulowany stosunek do służby wojskowej
- odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków
|
Warunki szczegółowe: języki |
- język 1: znajomość na poziomie co najmniej C1 jednego z 24 języków urzędowych UE - język 2: znajomość na poziomie co najmniej B2 języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego; musi to być język inny niż język 1 kandydata.
Szczegółowe informacje o poziomach znajomości języków znajdują się w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr)
Językiem 2 musi być język angielski, francuski lub niemiecki. Kandydat musi wypełnić zgłoszenie w swoim języku 2.
Laureaci zatrudnieni jako inspektorzy ds. środków bezpieczeństwa jądrowego powinni posiadać dobrą znajomość co najmniej języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego. Największą liczbę corocznych inspekcji przeprowadza się we Francji, Zjednoczonym Królestwie i Niemczech, w których to państwach znajduje się większość rodzajów lub wszystkie rodzaje instalacji jądrowego cyklu paliwowego.
Jeżeli chodzi o wykorzystanie języka angielskiego i francuskiego, Francja i Zjednoczone Królestwo obsługują jedyne zakłady ponownego przerobu przemysłowego w Europie i laureaci zatrudnieni jako urzędnicy ds. polityki powinni posiadać dobrą znajomość co najmniej języka angielskiego lub francuskiego, jako że będzie się od nich wymagać umiejętności negocjowania z państwami trzecimi/organizacjami międzynarodowymi, jak również reprezentowania Euratomu na forum organizacji międzynarodowych. Będą oni również ściśle współpracowali z inspektorami jądrowymi, zatem muszą być w stanie komunikować się z nimi we wspólnym języku.
Jeżeli chodzi o język niemiecki, w Niemczech znajduje się znaczna liczba reaktorów jądrowych, zakładów wzbogacania oraz fabryk wytwarzania paliwa (źródło: https://ec.europa.eu/energy/sites/ener/files/documents/20151211%20Annual_Report%202014.pdf).
Ponadto od zatrudnionych laureatów wymaga się, aby efektywnie współpracowali z pozostałymi pracownikami DG ENER, w której trzema zadeklarowanymi głównymi językami roboczymi są w porządku malejącym: język angielski, język francuski i język niemiecki. Znajomością tych języków wykazuje się odpowiednio 87 %, 77 % i 31 % pracowników obecnie zatrudnionych w DG ENER, natomiast 16 % pracowników posiada znajomość czwartego języka (źródło: znajomość języków zadeklarowana przez pracowników DG ENER).
|
Warunki szczegółowe: kwalifikacje i doświadczenie zawodowe |
1. Inspektorzy ds. środków bezpieczeństwa jądrowego: - poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim, trwającym co najmniej 4 lata, potwierdzony dyplomem ukończenia studiów w dziedzinie fizyki jądrowej, chemii jądrowej, medycyny nuklearnej, ochrony radiologicznej, radiobiologii, fizyki, chemii, inżynierii lub innej dziedzinie bezpośrednio związanej z charakterem przyszłych obowiązków oraz zdobyte po uzyskaniu tego dyplomu co najmniej 6-letnie doświadczenie zawodowe odpowiadające charakterowi przyszłych obowiązków
lub
- poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim, trwającym co najmniej 3 lata, potwierdzony dyplomem ukończenia studiów w dziedzinie fizyki jądrowej, chemii jądrowej, medycyny nuklearnej, ochrony radiologicznej, radiobiologii, fizyki, chemii, inżynierii lub innej dziedzinie bezpośrednio związanej z charakterem przyszłych obowiązków oraz zdobyte po uzyskaniu tego dyplomu co najmniej 7-letnie doświadczenie zawodowe odpowiadające charakterowi przyszłych obowiązków.
|
|
2. Urzędnicy ds. polityki: |
|
- poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim trwającym co najmniej 4 lata, potwierdzony dyplomem, oraz zdobyte po uzyskaniu tego dyplomu co najmniej 6-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie związanej z zakresem obowiązków |
|
lub |
|
- poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim trwającym co najmniej 3 lata, potwierdzony dyplomem, oraz zdobyte po uzyskaniu tego dyplomu co najmniej 7-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie związanej z zakresem obowiązków |
|
Przykładowe minimalne kwalifikacje znajdują się w ZAŁĄCZNIKU IV |
JAK WYGLĄDA PROCEDURA NABORU?
GDZIE I KIEDY MOŻNA SIĘ ZGŁASZAĆ?
Zgłoszenia można składać przez internet na stronie EPSO http://jobs.eu-careers.eu do dnia:
5 stycznia 2017 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu środkowoeuropejskiego.