(2015/C 131 A/01)(Dz.U.UE C z dnia 23 kwietnia 2015 r.)
Termin składania zgłoszeń: 27 maja 2015 r., godzina 12.00 (w południe) czasu brukselskiego
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkurs otwarty na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia listy rezerwowej 30 laureatów, spośród których Parlament Europejski będzie rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska woźnych parlamentarnych (grupa funkcyjna AST-SC). Kandydaci mogą również być również rekrutowani do wykonywania podobnych obowiązków przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.
Niniejsze ogłoszenie o konkursie wraz z Przepisami ogólnymi mającymi zastosowanie do konkursów otwartych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C 70 A z dnia 27 lutego 2015 r. (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ%3AC%3A2015%3A070A%3ATOC), stanowią prawnie wiążące zasady przedmiotowej procedury doboru.
JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?
Woźni parlamentarni służą pomocą posłom do Parlamentu Europejskiego i innym osobistościom w trakcie posiedzeń plenarnych, obrad innych organów parlamentarnych, a także różnego rodzaju imprez i wydarzeń odbywających się w pomieszczeniach Parlamentu Europejskiego. Obejmuje to, między innymi, przygotowywanie i nadzorowanie sal posiedzeń, towarzyszenie uczestnikom lub osobom odwiedzającym i wykonywanie obowiązków wynikających z protokołu.
Funkcja ta wiąże się z elastycznymi godzinami pracy i regularnymi podróżami służbowymi między trzema zwyczajowymi miejscami pracy Parlamentu (Bruksela, Luksemburg i Strasburg) oraz do innych miejsc.
Więcej informacji o typowych zadaniach znajduje się w ZAŁĄCZNIKU I.
CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?
Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki w chwili przesyłania zgłoszenia.
Warunki ogólne |
- Κorzystanie z pełni praw obywatelskich jako obywatel państwa członkowskiego UE, |
|
- uregulowany stosunek do służby wojskowej, |
|
- odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków. |
Warunki szczegółowe: języki |
- Język 1: znajomość na poziomie co najmniej C1 jednego z 24 języków urzędowych UE - Język 2: znajomość na poziomie co najmniej B2 języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego; musi to być język inny niż język 1 kandydata
- Język 3: znajomość na poziomie co najmniej A2 jednego z 24 języków urzędowych UE; musi to być język inny niż język 1 i 2 kandydata
Szczegółowe informacje o poziomach znajomości języków znajdują się w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/ european-language-levels-cefr)
|
Warunki szczegółowe: kwalifikacje i doświadczenie zawodowe |
- Wykształcenie pomaturalne potwierdzone dyplomem, lub
- wykształcenie średnie potwierdzone świadectwem ukończenia nauki uprawniającym do podjęcia nauki na poziomie pomaturalnym oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe nabyte po uzyskaniu świadectwa,
lub
- szkolenie zawodowe (na poziomie równorzędnym z wykształceniem pomaturalnym) oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe nabyte po takim szkoleniu,
lub
- co najmniej ośmioletnie doświadczenie zawodowe
Szczegółowe informacje o dyplomach znajdują się w załączniku I do Przepisów ogólnych mających zastosowanie do konkursów otwartych (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ PL/TXT/?uri=OJ%3AC%3A2015%3A070A%3ATOC).
Wymagane doświadczenie zawodowe powinno obejmować praktyczne zarządzanie salami obrad, salami konferencyjnymi lub salami sądowymi, w szczególności w parlamencie krajowym, organizacji regionalnej, krajowej lub międzynarodowej lub w jakiejkolwiek innej organizacji. Doświadczenie to musi bezpośrednio lub w dużym stopniu odpowiadać obowiązkom woźnego opisanym w ZAŁĄCZNIKU I.
|
Drugim wybranym językiem musi być język angielski, francuski lub niemiecki. Są to główne języki robocze instytucji UE. W interesie służby nowo zatrudnione osoby powinny być niezwłocznie zdolne do wykonywania obowiązków i skutecznej komunikacji w swojej codziennej pracy przynajmniej w jednym z tych języków.
W niniejszym konkursie wymagana jest znajomość trzeciego języka ze względu na dużą różnorodność językową osób zatrudnionych w Parlamencie Europejskim, osób odwiedzających i zapraszanych osobistości. Woźni muszą być w stanie porozumieć się z osobami posługującymi się różnymi językami.
Dodatkowe informacje na temat języków w konkursach UE znajdują się w ZAŁĄCZNIKU II.
JAK WYGLĄDA PROCEDURA DOBORU?