Sprostowanie do ogłoszenia o konkursach otwartych EPSO/AST/91/09 - Asystenci (AST 3) w dziedzinie "offset" - EPSO/AST/92/09 - Asystenci (AST 3) w dziedzinie "przygotowanie do druku" ("pre-press)".

Sprostowanie do ogłoszenia o konkursach otwartych EPSO/AST/91/09 - Asystenci (AST 3) w dziedzinie "offset" - EPSO/AST/92/09 - Asystenci (AST 3) w dziedzinie "przygotowanie do druku" ("pre-press)"

(Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej C 63 Az dnia 18 marca 2009 r.)

(2009/C 103 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 5 maja 2009 r.)

Strony 4 i 5, tytuł V: zamiast:

"1. Egzamin pisemny

A. Zaproszeni kandydaci Kandydaci1, którzy osiągnęli najlepszy wynik (zob. poniżej) w testach wstępnych i wymagane minimum w każdym z nich oraz którzy, zgodnie z oświadczeniem złożonym przy zgłoszeniu drogą elektroniczną, spełniają warunki ogólne i szczegółowe określone w tytule III.

EPSO/AST/91/09 = 30

EPSO/AST/92/09 = 126

B. Egzaminy
1. Rodzaj egzaminu, system oceny i czas trwania a) egzamin składający się z serii pytań wielokrotnego wyboru mających na celu ocenienie szczegółowej wiedzy kandydatów w danej dziedzinie;

od 0 do 40 pkt (wymagane minimum: 20)

orientacyjny czas trwania: 1 godzina

b) egzamin dotyczący wybranego tematu z danej dziedziny, mający na celu sprawdzenie:

- wiedzy kandydatów,

- ich umiejętności w zakresie rozumienia, analizy i syntezy, a także

- ich umiejętności redakcyjnych kandydatów; od 0 do 40 pkt (wymagane minimum: 20) orientacyjny czas trwania: 2 godziny

c) sporządzenie krótkiej notatki w podstawowym języku kandydata, przedstawiającej argumenty i wnioski z części b) egzaminu pisemnego; ta część egzaminu ma na celu sprawdzenie znajomości języka podstawowego kandydata, zarówno pod kątem stylu, jak i sposobu przedstawienia treści;

od 0 do 10 pkt (wymagane minimum: 8)

orientacyjny czas trwania: 30 minut

2. Język Egzamin a) i b): język 2

Egzamin c): język 1

2. Egzamin ustny

A. Dopuszczeni kandydaci Kandydaci(1), którzy osiągnęli najlepszy wynik (zob. poniżej) w egzaminie pisemnym i wymagane minimum w poszczególnych jego częściach oraz którzy, zgodnie z dokumentami załączonymi do formularza zgłoszeniowego, spełniają warunki ogólne i szczegółowe określone w tytule III.
EPSO/AST/91/09 = 10
EPSO/AST/92/09 = 42
B. Egzamin ustny
1. Rodzaj egzaminu, system oceny i czas trwania Rozmowa z komisją konkursową, w której trakcie oceniane są:

- zdolności do pełnienia obowiązków określonych w tytule II;

- wiedza specjalistyczna z danej dziedziny;

- wiedza na temat Unii Europejskiej, jej instytucjach i obszarów działalności;

- motywacja kandydata oraz jego zdolność do dostosowania się do pracy w środowisku wielokulturowym w europejskiej służbie publicznej;

od 0 do 50 pkt (wymagane minimum: 25)

Czas trwania: +/- 30 minut

2. Język Rozmowa przeprowadzona zostanie w języku 2 kandydata, jednak oceniona zostanie również znajomość języka 1.
3. Miejsce Z reguły egzamin ustny odbywa się w Brukseli.

______

(1) W przypadku gdy na ostatnim miejscu uplasuje się kilku kandydatów o jednakowym wyniku, komisja konkursowa uwzględni wszystkich tych kandydatów.",

powinno być:

"Egzamin pisemny i ustny

A. Dopuszczeni kandydaci Kandydaci(1), którzy osiągnęli najlepszy wynik (zob. poniżej) w testach wstępnych i wymagane minimum punktów w każdym z nich oraz którzy, zgodnie z oświadczeniem złożonym przy zgłoszeniu drogą elektroniczną, spełniają warunki ogólne i szczegółowe określone w tytule III.

EPSO/AST/91/09 = 30

EPSO/AST/92/09 = 126

Przed dopuszczeniem sprawdzane są dokumenty, załączane przez kandydatów do formularza zgłoszenia.

Sprawdzane są, kolejno i w porządku malejącym według otrzymanych punktów, dokumenty kandydatów, którzy otrzymali najlepszy wynik w egzaminach pisemnych i ustnym, do momentu osiągnięcia określonego w ogłoszeniu o konkursie pułapu kandydatów, spełniających warunki przyjęcia. Dokumenty pozostałych kandydatów nie będą sprawdzane.

B. Egzaminy
1. Rodzaj egzaminu, system oceny i czas trwania a) Egzamin dotyczący wybranego tematu z danej dziedziny, mający na celu sprawdzenie:
- wiedzy kandydatów,
- umiejętności w zakresie rozumienia, analizy i syntezy, a także
- umiejętności redakcyjnych;
od 0 do 40 pkt (wymagane minimum: 20 pkt)
orientacyjny czas trwania: 2 godziny
b) Sporządzenie krótkiej notatki w podstawowym języku kandydata, przedstawiającej argumenty i wnioski z części a) egzaminu pisemnego; ta część egzaminu ma na celu sprawdzenie znajomości języka podstawowego kandydata, zarówno pod kątem stylu, jak i sposobu przedstawienia treści;
od 0 do 10 pkt (wymagane minimum: 8 pkt)
orientacyjny czas trwania: 30 minut
c) Rozmowa z komisją konkursową, w trakcie której oceniane są:
- zdolności do pełnienia obowiązków określonych w tytule II,
- wiedza specjalistyczna z danej dziedziny,
- wiedza na temat Unii Europejskiej, jej instytucji i obszarów działalności,
- motywacja kandydata i jego zdolność dostosowania się do pracy w środowisku wielokulturowym w europejskiej służbie publicznej
od 0 do 50 pkt (wymagane minimum: 25 pkt)
czas trwania: +/- 30 minut
Jeśli kandydat nie osiągnie wymaganego minimum punktów w jednej z części egzaminu pisemnego, druga z nich nie jest sprawdzana.
Sprawdzane są jedynie prace pisemne tych kandydatów, którzy osiągnęli wymagane minimum punktów w części ustnej.
2. Język Egzamin a): język 2
Egzamin b): język 1
Egzamin c): język 2 (głównie) i język 1.
3. Miejsce Z reguły egzaminy odbywają się w Brukseli.

______

(1) W przypadku gdy na ostatnim miejscu uplasuje się kilku kandydatów o jednakowym wyniku, komisja konkursowa uwzględni wszystkich tych kandydatów.".

Strona 5, tytuł VI, pkt 1:

zamiast:

"1. Wpis na listę rezerwową Komisja konkursowa umieszcza na liście rezerwowej nazwiska kandydatów1 którzy uzyskali najlepszy wynik we wszystkich częściach egzaminu pisemnego egzaminie ustnym łącznie oraz wymagane minimum w każdej z tych części (zob tytuł I, pkt 2)."

powinno być:

"1. Wpis na listę rezerwową Komisja konkursowa umieszcza na liście rezerwowej nazwiska kandydatów1, którzy uzyskali najlepszy wynik we wszystkich częściach egzaminu pisemnego i egzaminie ustnym łącznie, wymagane minimum punktów w każdej z tych części oraz którzy spełniają warunki ogólne i szczegółowe określone w tytule III (zob. tytuł I, pkt 1)."

Strona 5, tytuł VII, pkt 2:

zamiast:

"2. Wysyłanie dokumentacji towarzyszącej zgłoszeniu Kandydaci wyłonieni w tytule V, pkt 1, część A zostaną poproszeni, za pomocą konta EPSO, o wydrukowanie elektronicznego formularza zgłoszenia i o wysłanie go, wraz z odpowiednimi dokumentami, na następujący adres Urzędu Doboru Kadr Wspólnot Europejskich:

Office européen de sélection du personnel (EPSO) C80

Concours général EPSO/AST/.../09 (numer konkursu) 1049 Bruxelles

BELGIQUE

Zasady: zob. pkt 2.4 Przepisów ogólnych mających zastosowanie do konkursów otwartych.

Termin: Kandydaci zostaną powiadomieni o terminie za pomocą konta EPSO pismem zapraszającym ich do złożenia dokumentacji towarzyszącej zgłoszeniu."

powinno być:

"2. Wysyłanie dokumentacji zgłoszeniowej Kandydaci wyłonieni zgodnie z tytułem V, cześć A zostaną poproszeni, za pośrednictwem konta EPSO, o wydrukowanie egzemplarza elektronicznego formularza zgłoszeniowego oraz podpisanie i wysłanie go, wraz z odpowiednimi dokumentami, na następujący adres Urzędu Doboru Kadr Wspólnot Europejskich:

Office européen de sélection du personnel (EPSO)

C80

Concours général EPSO/AST/.../09 (numer konkursu)

1049 Bruxelles

BELGIA

Zasady: zob. pkt 2.4 Przepisów ogólnych mających zastosowanie do konkursów otwartych.

Termin: Kandydaci zostaną powiadomieni o terminie za pośrednictwem konta EPSO, pismem zapraszającym ich do złożenia dokumentacji zgłoszeniowej."

Zmiany w prawie

Sejm uchwalił rentę wdowią z poprawkami rządu

Współmałżonek zmarłej osoby będzie mógł pobierać równocześnie rentę rodzinną i inne świadczenie emerytalno-rentowe w wybranym przez siebie wariancie – tzw. rentę wdowią. Nie będzie już musiał, jak...

Beata Dązbłaż 26.07.2024
Przedłużenie ważności rozporządzenia o warunkach zabudowy z podpisem prezydenta

Podczas ostatniego posiedzenia Senat nie wniósł poprawek do noweli ustawy o dostępności wydłużającej o dwa lata ważność rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Ma ono wygasnąć 20 września br. Brak rozporządzenia sparaliżowałby realizację inwestycji. W piątek prezydent podpisał ustawę.

Renata Krupa-Dąbrowska 19.07.2024
Nieczytelna preskrypcja? Farmaceuta sam zadecyduje o dawkowaniu leku

Jeśli na recepcie w ogóle nie wypisano dawkowania leku albo jest ono niemożliwe do rozczytania, farmaceuta sam będzie mógł zadecydować, jaka dawka będzie odpowiednia dla pacjenta. Będzie mógł wydać też pacjentowi maksymalnie cztery opakowania leku, a nie jak do tej pory dwa. Te zasady nie będą jednak dotyczyły leków zawierających substancje psychotropowe lub środki odurzające.

Inga Stawicka 19.07.2024
Nowe podstawy programowe dla kilku zawodów szkolnictwa branżowego

Od września zmienią się podstawy programowe kształcenia w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających i technik weterynarii. Określona też została podstawa programowa kształcenia w nowym zawodzie technik elektromobilności.

Agnieszka Matłacz 08.07.2024
Kary za wykroczenia i przestępstwa skarbowe rosną od lipca po raz drugi w tym roku

41 mln 281 tys. 920 złotych może od lipca wynieść maksymalna kara za przestępstwo skarbowe. Najniższa grzywna za wykroczenie wynosi natomiast 430 złotych. Wzrost kar ma związek z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia. Od lipca 2024 roku wynosi ono 4300 złotych.

Krzysztof Koślicki 01.07.2024
Przepisy o głosowaniu korespondencyjnym bez poprawek Senatu

W środę Senat nie zgłosił poprawek do noweli kodeksu wyborczego, która umożliwia głosowanie korespondencyjne wszystkim obywatelom zarówno w kraju, jak i za granicą. 54 senatorów było za, a 30 przeciw. Ustawa trafi teraz do prezydenta. Poprzedniego dnia takie rozwiązanie rekomendowały jednomyślnie senackie komisje Praw Człowieka i Praworządności, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisja Ustawodawcza.

Grażyna J. Leśniak 26.06.2024