Kurs odbędzie się od 15 października 2014 roku do 31 grudnia 2015 roku i obejmie 58 godzin. Program specjalizacji jest dostępny na stronie internetowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie (www.cmkp.edu.pl).
Osoby ubiegające się o rozpoczęcie specjalizacji w postępowaniu kwalifikacyjnym 15 czerwca – 15 lipca 2014 roku muszą złożyć wniosek do biura Pełnomocnika lub do Katedry i Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy ulicy Szamarzewskiego do 15 czerwca 2014 roku.
Wzór wniosku jest załącznikiem nr 3 do Rozporządzenia ministra zdrowia z 16 kwietnia 2004 roku w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty przez diagnostów laboratoryjnych (Dz. U. Nr 126 poz. 1319) lub dostępny w sekretariacie Katedry i Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i na stronie internetowej www.ump.edu.pl.
Maksymalna liczba osób, które mogą rozpocząć specjalizację w dziedzinie laboratoryjnej transfuzjologii medycznej według programu podstawowego w postępowaniu kwalifikacyjnym prowadzonym w dniach 15 czerwca – 15 lipca 2014 wynosi 30. Gdy chętnych będzie więcej, będą brane pod uwagę dodatkowe czynniki takie jak tytuł specjalisty w pokrewnej dziedzinie, doświadczenie zawodowe, dorobek w postaci opublikowanych artykułów i referatów na konferencjach, kongresach lub sympozjach, a także odbyta rozmowa kwalifikacyjna.
UM w Poznaniu: nabór na specjalizację z transfuzjologii
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jako jednostka szkoląca ogłasza nabór na specjalizację dla diagnostów laboratoryjnych w dziedzinie laboratoryjnej transfuzjologii medycznej według programu podstawowego.