Sygnity, analizując prognozy demograficzne, a w szczególności narastające potrzeby pomocy   zdrowotnej dla osób starszych, podjęła decyzję o stworzeniu systemów wspierających skoordynowaną opiekę dla seniorów, w tym nowoczesnych rozwiązań typu   teleopieka senioralna. 

Systemy  te pomogą wykorzystać nowoczesne technologie IT do tańszego, wygodniejszego   dla pacjentów i skuteczniejszego zapewnienia im opieki medycznej. Umożliwią szybkie skoordynowanie działań lekarzy, opiekunów, rodziny, a także pomocy społecznej.  

IntegraTIS jest zintegrowaną platformą, mającą zastosowanie w telemedycynie, przy świadczeniu usług medycznych na odległość. Platforma ta wykorzystuje nowe technologie do świadczenia e-konsultacji czy nadzoru nad pacjentem w czasie rzeczywistym. Poza tym,  dzięki przełamywaniu barier geograficznych, jest w stanie zapewnić szybką diagnostykę   pacjentów na podstawie zebranych pomiarów i badań.     

Platforma IntegraTIS jest aplikacją „szkieletową” (ang. „framework”) typu openEHR  dla  zastosowań w obszarze usług telemedycznych. Zapewnia komunikację z rejestrami   medycznymi, oprogramowaniem dedykowanym oraz urządzeniami diagnostycznymi i pomiarowymi. 

- Zakup Platformy IntergraTIS wpisuje się w naszą szerszą strategię związaną z sektorem ochrony zdrowia, w którym widzimy duże zapotrzebowanie na systemy informatyczne.  Będziemy intensywnie pracować nad rozwiązaniami wspierającymi model opieki dla   seniorów z wykorzystaniem technologii telemedycznych, wzmacniając naszą obecność na   rynku ochrony zdrowia  –  mówi Jan Maciejewicz, prezes zarządu Sygnity S.A. –  Ogromny potencjał widzimy w szczególności w obszarze telemedycyny, gdzie IntegraTIS  jest  już  wykorzystywana  od kilku  lat. - Przewiduje się, że z roku na rok będzie wzrastała liczba pacjentów, korzystających z nowoczesnych technologii, pozwalających na kontrolę stanu zdrowia na odległość. Platforma IntegraTIS da nam możliwość poszerzenia naszego  portfolio również w innych obszarach rynku zdrowia i szansę na realizację projektów, między innymi w ramach środków unijnych RPO 2014- 2020.

Głównym  celem wprowadzania usług telemedycznych jako formy świadczeń zdrowotnych   jest usprawnienie, przyspieszenie i ułatwienie opieki nad pacjentem, a tym samym polepszenie wyników  leczenia przy optymalizacji kosztów. Bardzo duże znaczenie ma komfort pacjenta, któremu ogranicza się liczbę wizyt lekarskich i diagnostycznych do minimum. Dzięki temu pacjent więcej czasu spędza w domu, co może zdecydowanie polepszyć efekty leczenia. Telemedycyna umożliwia także wcześniejszą diagnostykę wykrytych chorób, a także w   skrajnych przypadkach zidentyfikowanie stanu pacjenta, który zagraża jego życiu.

Sygnity S.A. jest dostawcą rozwiązań informatycznych, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1995 roku. W szerokiej ofercie spółki znajdują się między innymi  rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia, administracji podatkowej  i celnej, czy rejestrów państwowych. Sygnity jest autorem   jednego z najnowocześniejszych systemów e-Podatków w Europie. Spółka jest również odpowiedzialna za oprogramowanie do obsługi rządowego programu Rodzina 500+.


Źródło: Sygnity