Szpital w Połczynie Zdroju posiada 104 łóżka dla pacjentów. Prowadzi oddziały: chirurgii, ginekologii i położnictwa, pediatrii i wewnętrzny. Zatrudnia ponad 200 osób w tym 49 lekarzy. Koszt wynagrodzeń personelu stanowi 80 procent ogółu przychodów szpitala.
Jak informował pod koniec lipca 2014 powiat świdwiński corocznie działalność szpital zamyka stratą finansową, którą pokrywał operator - spółka Szpitale Polskie S.A. Na 2014 rok szpital zakontraktował z NFZ świadczenia w wysokości 9,7 mln zł.
Spółka Szpitale Polskie dzierżawiła szpital w Połczynie Zdroju od 2010 roku, jednak od pewnego czasu spółka miała problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań.
Czytaj więcej na ten temat:
Połczyn: samorząd rozwiąże umowę ze spółką Szpitale Polskie>>>
Połczyn: NFZ nie wydał zgody na zmiany w szpitalu >>>
Szpitale Polskie prowadzą również placówki w Sztumie i Drawsku Pomorskim. Na początku 2013 roku spółka przejęła prowadzenie Szpitala Św. Elżbiety w Katowicach, w którym również występują problemy z płynnością. Z powodu tych problemów władze Katowic wycofały się z umowy sprzedaży spółce udziałów w katowickim szpitalu w Murckach.
Czytaj więcej:
Szpitale Polskie: problemy z płynnością prywatnego operatora placówek>>>
Samorząd powiatowy szuka dzierżawcy szpitala w Połczynie-Zdroju
Powiat świdwiński rozwiązał umowę dzierżawy ze spółką Szpitale Polskie S.A, która prowadziła placówkę w Połczynie Zdroju. Samorząd ogłosił przetarg na nowego dzierżawcę szpitala.