- Taki poród to duże przedsięwzięcie logistyczne. W zabiegu brały udział zespoły: położniczy, anestezjologiczny i 4 neonatologiczne - zdradza ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego rudzkiego szpital dr hab. n. med. Wojciech Cnota.
Dzieci o imionach Mikołaj, Antonina, Michalina i Amelia (w skrócie MAMA) trafiły na oddział neonatologii godulskiej placówki, gdzie zostały otoczone fachową opieką specjalistów, pozostaną tu co najmniej kilka miesięcy.
- Ważą od 1000 g do 1150 g, trójka oddycha samodzielnie, tylko jedna z dziewczynek jest pod respiratorem, wszystkie dzieci są w stanie stabilnym- podkreśla ordynator rudzkiej neonatologii dr n. med. Krzysztof Guzikowski.
Od 2011 roku godulska neonatologia posiada prestiżowy III stopień referencyjności, co w praktyce oznacza możliwość leczenia najciężej chorych noworodków i wcześniaków. Do Rudy Śląskiej kierowane są kobiety ciężarne z całej południowej Polski. Od czerwca 2012 roku w rudzkim szpitalu działa pierwszy na Śląsku, a drugi w Polsce, Bank Mleka Kobiecego. W placówce funkcjonuje także bezpłatna Szkoła Rodzenia, a na połowę września 2016 roku planowane jest otwarcie najnowocześniejszego w regionie traktu porodowego. Rocznie w rudzkim szpitalu na świat przychodzi około 2 tysiące dzieci.
Trzy lata temu w tym samym szpitalu również przyszły na świat czworaczki.
Czytaj: Czworaczki przyszły na świat w Rudzie Śląskiej>>>
Źródło: www.szpitalruda.pl