„Problemy refundacji procedur wysokospecjalistycznych z zakresu elektroterapii niepokoją kardiologów”
\\

Na początku czerwca odbyło się spotkanie Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Na konferencji lekarze zajmowali się m. in. problemami z refundacją nowoczesnych procedur kardiologicznych.

W dniach 29 maja br. – 1 czerwca br. w Kołobrzegu odbyła się XXIII Konferencja POLSTIM 2012. Jest to doroczne spotkanie lekarzy specjalistów należących do Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Spotkanie było okazją do zdefiniowania wyzwań i barier stojących przed elektrofizjologią w Polsce. Jednym z omawianych zagadnień były problemy z refundacją nowoczesnych procedur kardiologicznych.

Konferencja zgromadziła blisko 350 kardiologów z całej Polski, którzy dyskutowali na najważniejsze tematy dotyczące diagnostyki i leczenia zaburzeń rytmu serca. Poruszono problemy natury administracyjnej, w tym refundacji, a w części merytorycznej obfitującej w warsztaty, sesje dydaktyczne i naukowe, omawiano zagadnienia związane z: ablacją migotania przedsionków, leczeniem przy użyciu kardiowerterów-defibrylatorów i stymulacji resynchronizującej, prewencją nagłego zgonu sercowego, farmakoterapią zaburzeń rytmu serca, terapią przeciwkrzepliwą, powikłaniami elektroterapii, zastosowaniem metod obrazowych w diagnostyce i leczeniu. Prezentowane były też wyniki najnowszych badań klinicznych z zakresu leczenia arytmii.

Więcej na ten temat na stronie internetowej MP Online.

Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert

Źródło: www.mp.pl, stan z dnia 11 czerwca 2012 r.

\
Data publikacji: 11 czerwca 2012 r.