Ustawa o podstawowej opiece zdrowotnej z 27 października 2017 roku weszła w życie 1 grudnia 2017 roku (z wyjątkiem kilku punktów). Nowy model opieki oparty na zespołach będzie funkcjonował od 1 stycznia 2025 roku, ale nowe rozwiązania będą wdrażane etapami.
Zgodnie z ustawą od 1 stycznia 2018 roku prawo do udzielania świadczeń w zakresie POZ straci około 1090 lekarzy na terenie całej Polski. Chodzi o lekarzy innej specjalności niż interna, medycyna rodzinna czy pediatria. Ustawa mówi o tym, że lekarze ci powinni skończyć kurs w zakresie medycyny rodzinnej.
Na ten temat i na temat wielu innych zagadnień związanych z ustawą o podstawowej opiece zdrowotnej będzie mówił podczas szkolenia prelegent – Artur Paszkowski.
Szkolenie online odbędzie się 11 stycznia 2018 roku o godzinie 11:30.
Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.
Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.
Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Ochrona Zdrowia, LEX Ochrona Zdrowia Optimum/Premium.
Informacje i zapisy na stronie: www.szkolenia.wolterskluwer.pl>>>
Informacja o prelegencie
Artur Paszkowski to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia dla uczestników studiów podyplomowych oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (prawo cywilne i administracyjne). Od sześciu lat związany z publiczną służbą zdrowia, również jako uczestnik kilkuset postępowań konkursowych oraz odwoławczych. Autor kilkuset publikacji, komentarzy oraz glos z zakresu prawa ubezpieczeń zdrowotnych, w szczególności dotyczących kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej i zasad realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Od kilku lat współpracuje z Wolters Kluwer.