- Najważniejsze są inwestycje, które mają zmodernizować uzdrowisko, w pierwszej kolejności modernizacja infrastruktury technicznej wraz z mediami, czyli budowa nowej kotłowni i modernizacja ogrzewania, rozbudowa rozlewni wód i wymiana starego sprzętu rehabilitacyjnego – podkreślała podczas spotkania z dziennikarzami prezes uzdrowiska Dorota Czyż.
Rozwiązać trzeba także problem utylizacji borowiny już wykorzystanej oraz rozwinąć bazę hotelową, co dałoby szansę na zwiększenie liczby gości komercyjnych.
Horynieckie uzdrowisko od lat osiąga dobre wyniki finansowe i cieszy się bardzo dobrą renomą, a pacjenci szczególnie cenią sobie borowinę, czyli peloid organiczny będący produktem próchnienia roślin, który po rozdrobnieniu i zmieszaniu z wodą tworzy papkę mającą właściwości lecznicze. Uzdrowisko posiada naturalną borowinę leczniczą typu niskiego ze złoża „Podemszczyzna”.
Lecznicze zastosowanie zabiegów borowinowych opiera się na kompleksowym działaniu czynników cieplnych, chemicznych i mechanicznych.
Jednym z pomysłów zarządu uzdrowiska jest także stworzenie własnej linii kosmetyków oraz utworzenie ośrodka SPA i wellenss.
Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. obejmuje kilka obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Horyniec świadczy usługi lecznicze zarówno na bazie borowiny jak i wody siarczkowo - siarkowodorowej. Z usług uzdrowiska korzystają szczególnie pacjenci cierpiący na choroby narządu ruchu oraz reumatyczne. Uzdrowisko jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".
Podkarpackie: województwo zainwestuje w uzdrowisko Horyniec
Modernizacja, promocja, wzbogacenie oferty o SPA i wellness, poprawa infrastruktury, zwiększenie oferty turystycznej i kulturalnej dla kuracjuszy to tylko część zadań, jakie stoją przed kierownictwem Uzdrowiska Horyniec Zdrój, które na początku 2014 roku przeszło w ręce samorządu województwa podkarpackiego.