Minister zaznaczył, że farmaceuci pracujący na infolinii poinformują, czy dany lek ma swój tańszy odpowiednik, nie będą natomiast udzielali porad medycznych, na przykład dotyczących stosowania leków.
Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja dotycząca omawianych zagadnień. Uczestnicy mogli się z niej między innymi dowiedzieć, czym są odpowiedniki leków oraz jak odnaleźć i zidentyfikować odpowiedniki leków, które mogą być stosowane zamiennie. Zostali zachęceni do zgłaszania działań niepożądanych leków do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, a także farmaceucie lub producentowi. Prezentacja zawierała informacje o tym, czym są suplementy diety, jak powinna być wypełniona recepta oraz o prawie pacjenta do informacji o lekach, ich składzie i działaniu.
Wykład odbył się 5 lutego 2014. Poprowadzili go: wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak oraz pracownicy Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia.
Ministerstwo Zdrowia informuje o tańszych lekach
Ministerstwo Zdrowia zorganizowało wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat prawa pacjentów do korzystanie z tańszych zamienników leków. Minister Bartosz Arłukowicz zapowiedział uruchomienie specjalnej infolinia, dzwoniąc na nią pacjenci będą mogli się dowiedzieć, czy istnieje tańszy odpowiednik danego leku.