Nowa wersja realizacyjna programu uwzględnia zmiany wskazane przez audyt wewnętrzny oraz zawiera uwagi zgłoszone w trakcie dotychczasowej realizacji programu.

Głównym celem programu jest tworzenie warunków sprzyjających poprawie sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza osób chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo, a tym samym wzmocnienie i poszerzenie sieci wsparcia społecznego.

Czytaj: Kołobrzeg: dofinansowanie terapii niepełnosprawnych>>>

O dofinansowanie projektów zgłaszanych do otwartego konkursu ofert w ramach programu mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego oraz podmioty, o których mowa w ustawie o pomocy społecznej. 

Ministerstwo prognozuje, że w ramach programu rocznie wsparcie otrzyma 56 podmiotów i instytucji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi w obszarze pomocy i integracji społecznej.

Oferty można składać do 10 lutego każdego roku. Wybór sześciu projektów przez wydziały polityki społecznej urzędów wojewódzkich i przesłanie ich do Ministerstwa Rodziny nastąpi do 25 kwietnia każdego roku. Wybór projektów do dofinansowania zostanie ogłoszony do 30 maja każdego roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mpips.gov.pl