- Wczesne rozpoznanie choroby w dużej mierze decyduje o powodzeniu terapii i daje szanse na całkowite wyzdrowienie. Dzisiejsza oferta badań pozwala mężczyznom na pełną profilaktykę. Dostępne rozwiązania, w przeciwieństwie do starszych metod, są bezbolesne, małoinwazyjne i nie wymagają hospitalizacji - mówi dr n. med. Marek Filipek, szef zespołu medycznego HIFU Clinic Centrum Leczenia Raka Prostaty.
Podwyższony poziom PSA nie musi oznaczać raka prostaty – może to być np. przerost gruczołu krokowego (BPH) lub stan zapalny, niezwiązany z rakiem stercza. Dlatego precyzyjną alternatywą dla pomiaru PSA jest małoinwazyjne badanie PCA3, czyli zaawansowany test genetyczny na ekspresje genu PCA3.
Badanie pozwala określić zagrożenie genetyczne na zachorowanie na nowotwór stercza, a jednocześnie ocenić jego stopień zaawansowania. Jest wykonywane z moczu pobieranego po uprzedniej konsultacji z urologiem, a na jego wyniki czeka się około dwóch tygodni.
[-DOKUMENT_HTML-]
Kolejnym badaniem jest 4Kscore, które umożliwia oszacowanie ryzyka pojawienia się oraz rozwoju agresywnego nowotworu prostaty nawet z 20-letnim wyprzedzeniem.
Prawdziwy postęp w diagnostyce raka prostaty możliwy jest również dzięki wieloparametrycznemu rezonansowi magnetycznemu. To badanie, które pozwala jednocześnie na zlokalizowanie ogniska podejrzanego pod kątem onkologicznym oraz ustalenie, czy ewentualne zmiany nowotworowe nie obejmują innych struktur, na przykład węzłów chłonnych. Biopsja prostaty pod kontrolą obrazowania rezonansem magnetycznym pozwala urologowi na precyzyjną biopsję podejrzanych ognisk.
Co roku lekarze diagnozują raka prostaty u około 10 tysięcy Polaków. W przypadku tego nowotworu największe szanse na wyzdrowienie daje wczesne rozpoznanie. Dlatego kluczowe znaczenie mają badania profilaktyczne.
Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów. Posiada 160 własnych placówek medycznych w różnych regionach Polski. Współpracuje także z ponad 1 700 placówkami partnerskimi w całym kraju. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 3000 lekarzy i 1100 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. Medicover zbiera doświadczenia i poszerza zakres działalności już od ponad 21 lat. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w 2009 roku pierwszego, wielospecjalistycznego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych.
Źródło: Medicover
[-OFERTA_HTML-]