- Brytyjski rynek leczenia niepłodności jest jednym z największych w Europie: co roku przeprowadza się tam około 60 000 cykli zapłodnienia in vitro. Dla porównania, w Polsce wykonuje się około 16 000 cykli - mówi John Stubbington, COO Grupy Medicover. - Ponadto 40 procent z tych cykli jest wykonywanych przez państwową służbę zdrowia, co w zależności od miejsca zamieszkania, często wiąże się z koniecznością długiego oczekiwania na leczenie. Naszym klientom możemy zaoferować znacznie wyższy komfort leczenia oraz zwiększyć szansę na jego powodzenie, dzięki wiedzy i doświadczeniu, które Grupa Medicover posiada w tym obszarze.

Czytaj: 
Medicover planuje rozbudowę szpitala w Wilanowie >>>

- Leczenie niepłodności jest jednym z priorytetowych obszarów planowanych inwestycji Grupy Medicover zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach europejskich. Medicover posiada już sieć 5 klinik leczenia niepłodności w naszym kraju, które działają pod marką Invimed, oraz dwie na Ukrainie, działające pod marką Intersono. Cały czas uważnie przyglądamy się wielu krajom, zwłaszcza zachodnioeuropejskim, poszukując miejsc, gdzie rynek wzrasta lub nie jest w pełni nasycony – mówi John Stubbington - Jesteśmy obecnie w trakcie identyfikacji regionów w Polsce, gdzie dostęp do leczenia niepłodności nie jest wystarczający. Planujemy otwarcie kolejnych klinik sieci InviMed właśnie w takich miejscach. W ten sposób planujemy wzmocnić naszą pozycję lidera w dziedzinie leczenia niepłodności w Polsce i skutecznie pomagać jak największej liczbie naszych klientów w osiągnięciu celu, jakim jest założenie rodziny.

Zakup Reproductive Health Group wprowadził Grupę Medicover na kolejny, 14. już rynek europejski. Obecnie do Grupy należy ponad 430 placówek, w tym ponad 100 centrów medycznych, 3 szpitale oraz ponad 70 laboratoriów diagnostycznych. Grupa obsługuje 13 milionów pacjentów w całej Europie i zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników. W 2015 roku jej spodziewany przychód przekroczy 400 mln euro.

Reproductive Health Group jest jednym z pierwszych ośrodków leczenie niepłodności w Wielkiej Brytanii. Klinika prowadzona jest przez jednego z najlepszych brytyjskich ginekologów - dr Luciano Nardo MD MRCOG, członka Królewskiego Kolegium Położników i Ginekologów (RCOG), Brytyjskiego Towarzystwa ds. Płodności (BFS), Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE), Amerykańskiego Towarzystwo Medycyny Rozrodu (ASRM) i Brytyjskiego Towarzystwa Endoskopii Ginekologicznej. Obecnie ośrodek oferuje swoje usługi jedynie w pełnopłatnym wymiarze, jednak ubiega się o udział w realizacji rządowego programu leczenia niepłodności. W ramach tego programu brytyjskie pary, starające się o dziecko, mogą liczyć na pokrycie części (maksymalnie 40 procent) kosztów leczenia niepłodności metodą in vitro.