– Ta umowa daje ogromną szansę członkom reprezentacji olimpijskiej, sportowcom, trenerom, działaczom oraz byłym członkom reprezentacji olimpijskiej na opiekę medyczną realizowaną na terenie całego kraju – mówi Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Lux Med, jako główny partner medyczny PKOl, będzie świadczył usługi nie tylko olimpijczykom, lecz także tym zawodnikom, którzy olimpijczykami dopiero zamierzają być. To oznacza bardzo szerokie grono osób związanych z Komitetem i całym ruchem olimpijskim w Polsce.
– Będziemy dostarczać opiekę medyczną tam, gdzie sportowiec będzie jej potrzebował – wyjaśnia Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Lux Med. – Będzie to zarówno profilaktyka, jak i rozwiązywanie problemów, które będą występowały. Jesteśmy głównym partnerem medycznym, więc w pierwszej kolejności sportowcy będą mogli trafiać pod nasze skrzydła.
Duże doświadczenie w pracy ze sportowcami ma należąca do Grupy Lux Med Carolina Medical Center. - A tutaj potrzebna jest często bardzo fachowa wiedza – podkreśla szef PKOl-u:
– My chcemy zabezpieczyć nie tylko zdrowie naszych sportowców, lecz także zadbać o to, by procedury medyczne nie zakłóciły systemu antydopingowego. Nie wszystkie środki mogą być stosowane. Przy zagrożeniu życia wygląda to inaczej, ale w normalnej, zachowawczej medycynie nie jest to takie proste. Jest to związane również z wypracowaniem określonych procedur, z wiedzą, jaką Lux Med musi mieć, by zabezpieczyć się w zakresie antydopingu – mówi prezes Rulkiewicz.
Umowa z PKOl-em to niejedyne zaangażowanie Grupy Lux Med w promocję zdrowego trybu życia. Firma prowadzi programy dla sportowców – amatorów i półprofesjonalistów, które mają m.in zabezpieczyć ich przed urazami i kontuzjami oraz tak monitorować wysiłek fizyczny, by nie stał się on zagrożeniem dla zdrowia.
– Profilaktyka i dbanie o zdrowy tryb życia było zawsze głównym mottem organizacji. W tej chwili skupiliśmy się bardzo mocno na tym, żeby wspierać Polski Komitet Olimpijski i sportowców z nim związanych – mówi Anna Rulkiewicz.
Lux Med to największa prywatna sieć medyczna w Polsce, mająca pod swoją opieką 1,4 mln pacjentów i posiadająca 161 placówek medycznych w całym kraju, w tym m.in. pięć szpitali działających pod markami: Lux Med, Carolina Medical Center, Endoterapia i MegaMed.
Lux Med: umowa z Polskim Komitetem Olimpijskim
PKOl podpisał umowę z Lux Medem, który będzie leczyć kadrę olimpijską i kandydatów do niej. Jak podkreśla prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego to wyzwanie nie tylko ze względu na liczbę członków reprezentacji, lecz także na procedury związane z systemem antydopingu. Opieką medyczna zostaną objęci także zawodnicy, którzy pojadą za rok do Azerbejdżanu na pierwsze igrzyska europejskie.