Resztę kosztów pokryje samorząd województwa podkarpackiego.

W ramach projektu szpital będzie mógł oferować edukację związaną z planowaniem rodziny, opiekę okołoporodową nad matką i dzieckiem, transport noworodków z zagrożeniem życia z innych szpitali do oddziału noworodkowego w Krośnie lub do szpitali specjalistycznych poza województwem.

Szpital będzie też mógł zaoferować opiekę nad matką oraz dzieckiem do osiągnięcia przez niego pełnoletności, szczególnie w zakresie profilaktyki, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pod względem schorzeń laryngologicznych, neurologicznych, kardiologicznych, reumatologicznych, okulistycznych i innych.

- Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia „Kobieta i Dziecko” będzie nowoczesną jednostką. Samorząd wojewódzki od lat dąży do tego, by nasze szpitale świadczyły specjalistyczne usługi na bardzo wysokim poziomie w kompleksowy sposób. To co proponujemy w Krośnie jest kolejnym tego przykładem – mówi członek zarządu wojewódzkiego  podkarpackiego odpowiedzialny za służbę zdrowia Stanisław Kruczek.

- W ramach projektu zostanie przebudowany trakt porodowy wraz z salą cięć cesarskich, oddział ginekologiczno-położniczy z odcinkiem patologii ciąży, oddział noworodkowy z pododdziałem intensywnej terapii noworodków, oddział dziecięcy wraz z utworzeniem odcinka obserwacyjnego, pomieszczeń zakładu diagnostyki obrazowej pod nowoczesny mammograf. Ponadto szpital zakupi karetkę neonatologiczną, wysokospecjalistyczny oraz sprzęt medyczny -  wyjaśnia dyrektor szpitala w Krośnie  Piotr Lenik.

Źródło: www.podkarpackie.pl

 [-OFERTA_HTML-]