Program obejmuje cykl 49 ogólnopolskich szkoleń, które odbywają się w okresie od stycznia do kwietnia 2014 roku. Szkolenia są jednodniowe i bezpłatne. Ich współorganizatorami są jednostki Państwowej Inspekcji Sanitarnej: wojewódzkie i powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.
Grupę docelową stanowią szkolni koordynatorzy, którymi są nauczyciele przedmiotowi, pedagodzy, psycholodzy, pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania lub inne osoby odpowiedzialne za realizację edukacji zdrowotnej w szkole, którzy chcą podwyższyć swoje kwalifikacje w zakresie edukacji zdrowotnej i profilaktyki uzależnień.
Wyjątkowość programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” autorstwa dr Krzysztofa Wojcieszka polega na kompleksowym podejściu do profilaktyki uzależnień w kontekście wartości wyznawanych przez młodych ludzi. Celem programu jest dotarcie z przekazem edukacyjnym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ograniczenie skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, tytoniu i narkotyków).
Do udziału w szkoleniu zgłosiło się ponad 2000 szkolnych koordynatorów z blisko 40 procent szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Oprac. Magdalena Okoniewska
Źródło: Główny Inspektora Sanitarny
GIS szkoli koordynatorów programu profilaktycznego
Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu edukacyjnego pt. ARS, czyli jak dbać o miłość? będącego częścią projektu Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.