Kolejnych 46 procent placówek oceniło stan przygotowań do e-rewolucji jako przeciętny, a 10 procent jako zły lub bardzo zły. Co piąta ankietowana placówka przyznaje, że miała problemy z pozyskaniem środków na ten cel.
Połowa szpitali miejskich i jedna trzecia powiatowych będzie gotowa z elektroniczną dokumentacją najwcześniej za dwa lata. Nawet te, które w ostatnim czasie zainwestowały w zakup systemów informatycznych, potrzebują czasu.
Ministerstwo Zdrowia obiecało, że przesunie termin wejścia w życie obowiązku prowadzenia dokumentacji w formie papierowej do 2017 roku. Jednak prace nad nowelizacją ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, która ma zawierać te zmiany, postępują bardzo powoli. Na razie projekt został przyjęty przez Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji.
Cały artykuł www.gazetaprawna.pl
Elektroniczna dokumentacja medyczna: szpitale nieprzygotowane
Z badania przeprowadzonego przez Korporację Badawczą Pretendent oraz firmę Fortinet wynika, że jedynie 10 procent polskich szpitali (zarówno publicznych, jak i prywatnych) jest gotowych do pełnego wdrożenia e-dokumentacji medycznej.