Wykaz przychodni znalazł się na stronie oddziału Funduszu.
NFZ prosi pacjentów o dostarczenie do placówek oryginałów skierowań zawierających informację o braku możliwości realizacji zaplanowanych zabiegów z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej.
Fundusz przypomniał też, że każdy świadczeniodawca realizujący umowę w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej zobowiązany jest do wykonywania świadczeń w warunkach domowych zgodnie zarządzeniem 80/2013/DSOZ prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 16 grudnia 2013 roku w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w zakresie rehabilitacji leczniczej. Zgodnie z przepisami tego zarządzania świadczeniodawca realizujący świadczenia fizjoterapii ambulatoryjnej jest obowiązany do realizacji tych świadczeń w warunkach domowych. W przypadku realizacji świadczeń w zakresie: fizjoterapia ambulatoryjna, świadczeniodawca jest obowiązany do realizacji świadczeń fizjoterapii domowej na kwotę nie mniejszą niż 3 procent kwoty miesięcznego kontraktu w trakcie okresu sprawozdawczego.
W poniedziałek 7 lipca 2014 pacjenci i przedstawiciele rad osiedli pikietowali przed siedzibą oddziału NFZ, domagając się przywrócenia rehabilitacji w przychodnia, którym w połowie roku nie przedłużono umów na te świadczenia.
Więcej na ten temat w artykule: Bydgoszcz: protest przed NFZ przeciwko zmianom w kontraktowaniu rehabilitacji >>>
Bydgoszcz: NFZ zawarł porozumienie w sprawie rehabilitacji
Kujawsko-pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zawarł porozumienie z dziesięcioma przychodniami na terenie miasta, na podstawie którego będą one przyjmowały pacjentów dotychczas korzystających z placówek, które straciły kontrakt z NFZ w wyniku ostatniego konkursu.