Centrum Onkologii zainwestowało w Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, czyli otwarte centrum rehabilitacyjno-sportowe z 25-metrowym basenem pływackim i halą sportową. Jest to pierwszy taki obiekt w kraju, który służy rekonwalescentom i osobom niepełnosprawnym, w tym niepełnosprawnym sportowcom, a niektóre jego części, przede wszystkim hala i basen, wszystkim mieszkańcom regionu. Są w nim także urządzenia do hydroterapii, siłownie oraz centrum konferencyjno-szkoleniowe, a w części obiektu funkcjonuje zakład rehabilitacyjny. Z kompleksu, który kosztował 43 miliony złotych, może korzystać nawet sto tysięcy osób rocznie.
W Centrum Onkologii powstała też nowa stołówka-restauracja, dzięki której pacjenci, którym pozwala na to stan zdrowia, mogą spożywać posiłki nie na oddziałach, ale w przyjaznych wnętrzach. Poza tym zmodernizowano oddziały łóżkowe, część diagnostyczną placówki i jej zaplecze techniczne, zainstalowano nowe dźwigi osobowe oraz przebudowano wewnętrzny układ komunikacyjny.
Kujawsko-pomorskie Centrum Onkologii to szpital z jedenastoma oddziałami oraz związany z nim zespół poradni i zakładów diagnostycznych, spełniający światowe standardy w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób nowotworowych, jeden z najnowocześniejszych w Europie. Posiada 300 łóżek w jedno- i trzyosobowych pokojach z osobnymi węzłami sanitarnymi, pacjenci korzystają w nim między innymi z dostępu do interenetu.
Nakłady na jego rozwój i modernizację są związane z rozłożonym na lata 2009-2016 marszałkowskim programem poprawy i unowocześnienia infrastruktury kluczowych dla województwa lecznic, czyli medycznego pakietu stulecia, realizowanego dzięki kredytowi pomocowemu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W imieniu samorządu województwa inwestorem przedsięwzięć składających się na medyczny pakiet stulecia jest spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.
Centrum Onkologii wzbogaci się w najbliższym czasie o zakład teleradioterapii we Włocławku, funkcjonujący w strukturze włocławskiej filii, co znacznie ułatwi pacjentom z tego rejonu odbywanie takiego leczenia. Placówka powstanie przy ul. Łęgskiej 55. Szacowany koszt inwestycji to 56 milionów złotych, środki pochodzą z budżetu państwa (konkretne z Narodowego Programu Walki z Chorobami Nowotworowymi) i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Bydgoszcz: inwestycje Centrum Onkologii za 100 mln zł
Inwestycje w wojewódzkim Centrum Onkologii, będące częścią marszałkowskiego programu rozwoju i modernizacji infrastruktury najważniejszych szpitali w regionie, to drugie największe medyczne przedsięwzięcie ostatnich lat w Bydgoszczy. Łączna wartość wszystkich związanych z tym projektów to blisko 100 milionów złotych.