1 MERITUM Prawo medyczne.
Autorzy: Praca zbiorowa.
Rok wydania: 2016.
Poradnik omawia zasady funkcjonowania poszczególnych instytucji prawa medycznego zwracając szczególną uwagę na praktyczne rozwiązania.
2. Konstytucyjne prawo dziecka do szczególnej opieki zdrowotnej.
Autor: Maciej Dercz.
Rok wydania: 2016.
Celem książki jest podnoszenie świadomości prawnej w zakresie przestrzegania praw dzieci, które są pacjentami lub świadczeniobiorcami, do świadczeń zdrowotnych oraz zapewnienia im prawa do szczególnej opieki zdrowotnej, której podstawę stanowi art. 68 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Prawo medyczne dla pielęgniarek.
Autorzy: Dorota Karkowska, Włodzimierz Cezary Włodarczyk (wprowadzenie).
Rok wydania: 2014.
Książka jest kompleksowym opracowaniem charakteryzującym status prawny i zawodowy osób wykonujących zawód pielęgniarki.
Publikacja przedstawia prawa i obowiązki osób wykonujących zawód pielęgniarki w relacji do praw i obowiązków innych zawodów medycznych, szczególnie lekarza, a także do praw pacjenta.
4. Badania kliniczne produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Zagadnienia prawne.
Autorzy: Tomasz Kuczur, Damian Wąsik.
Rok wydania: 2016.
Poradnik ten pomoże w podjęciu decyzji o przystąpieniu do badań klinicznych, ułatwi współpracę ze sponsorem i ośrodkiem badawczym oraz podejmowanie czynności przed organami administracji odpowiedzialnymi za legalizację badań, ich kontrolę i nadzór.
5. Badania naukowe z udziałem ludzi w biomedycynie. Standardy międzynarodowe .
Autorzy: Joanna Różyńska, Marcin Waligóra.
Rok wydania: 2012.
Publikacja w sposób interdyscyplinarny i kompleksowy omawia etyczne i prawne warunki dopuszczalności prowadzenia badan naukowych na człowieku w biomedycynie, w tym na ludzkim materiale biologicznym oraz ludzkich zarodkach.