Akredytacje otrzymały: Szpital Wolski w Warszawie, SP ZOZ w Staszowie, SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim i Szpital Kliniczny nr 7 ŚUM w Katowicach, a także Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w zakresie działalności Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, Krajowa Fundacja Medyczna w zakresie działalności Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie i Konfederacja Związków Zawodowych Górnictwa w Polsce w zakresie działalności Zespołu Sanatoryjno-Szpitalnego Rehabilitacji Narządu Ruchu Gwarek - Szpital w Goczałkowicach Zdroju. Certyfikaty ważne są do 2016 roku.
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) jest centralną jednostką resortu zdrowia. Powołane zostało przez Ministra Zdrowia w 1994 roku, w celu inspirowania oraz wspierania działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych świadczonych przez placówki polskiej opieki zdrowotnej. Program akredytacji szpitali funkcjonuje od 1998 roku i został opracowany na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie. Program należy do European Accreditation Network (EAN), koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej (ESQH), zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.
Obecnie certyfikaty akredytacyjne posiada 136 szpitali. Pełna lista akredytowanych szpitali dostępna jest na stronie CMJ.
www.cmj.org.pl
Akredytacje CMJ dla kolejnych szpitali
Minister Zdrowia przyznał akredytację siedmiu kolejnym szpitalom. Otrzymały je placówki publiczne oraz niepubliczne. Sześć z siedmiu placówek zdobyło akredytacje w ramach projektu Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.