- Politechnika Opolska w zestawieniu krajowym jest na trzecim miejscu za Politechniką Lubelską i Politechniką Gdańską. Za nami jest Politechnika Łódzka. W skali całego świata jesteśmy na 222. miejscu. Zwracam jednak uwagę, że mówimy tylko o uczelniach, które dostały się do rankingu, czyli o liczących się ośrodkach akademickich – powiedział prof. Królczyk. W rankingu brane były pod uwagę osiągnięcia ośrodków naukowych i dorobek każdego z naukowców, na który składają się publikacje z dziedziny inżynierii mechanicznej.
- Dzięki temu uczelnie nie tylko widzą, w jakim są miejscu, ale także kandydaci na studia mogą sprawdzić, co dana uczelnia ma im do zaoferowania i na jakim poziomie – uważa prof. Królczyk.
Przedstawiciele opolskiej uczelni zaznaczają, że politechnika w ostatnim czasie została doceniona nie tylko w rankingu Research.com, ale również m.in. w rankingu Nature Index, który klasyfikuje kraje i uczelnie pod względem liczby artykułów naukowych opublikowanych w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych na świecie, a dane z platformy SciVal wskazują, że w ciągu dwóch lat liczba publikacji naukowców z Opola w prestiżowych czasopismach naukowych wzrosła trzykrotnie. Co ciekawe, według danych Politechniki Opolskiej, największe zainteresowanie wynikami prac z Opola wykazują Amerykanie. (ms/PAP)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.