Gniew jest częścią życia społecznego w Polsce na co dzień. Zazwyczaj wzbudza nieufność, lęk. Czy można go jednak dobrze wykorzystać, opowie już 22 października Tomasz S. Markiewka, autor książki „Gniew". Na spotkanie online zaprasza akcja Masz Głos Fundacji Batorego.

Portal Prawo.pl jest patronem medialnym, a wydawnictwo Wolters Kluwer partnerem akcji Masz głos Fundacji Batorego. 
Potrzeba rozmowy o sprzeciwie obywatelskim wynika z doświadczeń akcji Masz Głos, w której można usłyszeć, że kontakty z lokalnym władzami są trudne i narażone na porażki. To wywołuje gniew i frustrację, dlatego warto zastanowić się:
•    czy gniew może być dobrym punktem wyjścia do działań społecznych,
•    jak zmienić gniew w siłę rozwiązującą nasze wspólne problemy,
•    i jak lokalni liderzy mogą wsłuchać się w gniew społeczny.

Czytaj też: Unia chce skuteczniej walczyć z rasizmem

Gniew jako emocja społeczna


Z Tomaszem S. Markiewką porozmawia Katarzyna Sztop-Rutkowska. Spotkanie będzie trzecim z serii webinariów, które akcja Masz Głos poświęciła w ostatnim czasie konfliktom społecznym – dynamice narastania konfliktów, mediacjom w procesach administracyjnych. Tym razem pora na gniew jako emocję społeczną.


Aby wziąć udział w webinarium, trzeba zarejestrować się pod linkiem http://bit.ly/webinarium_22pazdziernika i w czwartek 22 października o 19:00 dołącz do webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Tomasz S. Markiewka wykłada na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor książek „Gniew” (2020) i „Język neoliberalizmu” (2017)
Katarzyna Sztop-Rutkowska, koordynatorka akcji Masz Głos w Fundacji SocLab, socjolożka, wykładowczyni w Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku