Ustawa reguluje zakres, formę i tryb przeprowadzenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego powszechnego spisu rolnego w 2020 r., oraz zakres, formę i tryb prac związanych z przygotowaniem i opracowaniem wyników spisu rolnego.
Senat rozpatrzył ustawę o spisie rolnym w 2020 r., która przewiduje przeprowadzenie od 1 września do 30 listopada 2020 r. powszechnego spisu rolnego. Będzie on obowiązkowy, a zebrane dane będą poufne i objęte tajemnicą statystyczną. Celem spisu rolnego jest m.in. zapewnienie bazy informacyjnej o gospodarstwach rolnych i gospodarstwach domowych, koniecznej do realizacji krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej oraz społecznej na wsi, a także analiza zmian, jakie zaszły w rolnictwie w latach 2010–2020.
Czytaj też: Posłowie uchwalili ustawę o spisie rolnym, który odbędzie się w 2020 roku
Na prace spisowe w latach 2019-2021 będzie przeznaczone ok. 243 mln zł z budżetu państwa. Spis będzie prowadzony w gospodarstwach rolnych osób fizycznych (gospodarstwa indywidualne) oraz osób prawnych (chodzi np. o gospodarstwa rolne prowadzone przez spółki z o.o.) i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej (mogą to być gospodarstwa rolne prowadzone przez spółki cywilne).
Cena promocyjna: 79.2 zł
|Cena regularna: 99 zł
|Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.