Jak wyjaśnia Karol Manys, w procesie kontroli wykryta została wąska partia dowodów, w których nie wszystkie certyfikaty wgrały się tak jak powinny. Konkretnie dotyczy to 702 dokumentów. Aby zapobiec wydaniu e-dowodów niezgodnych z wnioskiem obywateli, zapadła decyzja o ich unieważnieniu. Co ważne – nie będzie to skutkować potrzebą ponownego składania wniosków przez te osoby, a poprawne dokumenty zostaną im wydane w ustawowym terminie.

- Błąd został wykryty i wyeliminowany – mówi Karol Manys.

 

Jak tłumaczy, przy składaniu wniosku o nowy dowód osobisty z warstwą elektroniczną, w formularzu należy zaznaczyć, czy wnioskodawca chce korzystać z podpisu osobistego.

Czytaj też: MC: E-dowody są bezpieczne

Błąd spowodował, że 702 takie dokumenty zostały wyprodukowane bez podpisu. Wadliwe dokumenty zostały wychwycone w procesie kontroli. Zostały wysłane do gmin, jednak nie doszły do obywateli.

- Osoby te nie będą musiały składać nowych wniosków – zapewnia Karol Manys. Dostaną dokumenty zgodnie z wypełnionymi wcześniej formularzami. Jedynie 5 dowodów bez warstwy elektronicznej zostało odebranych przez obywateli.

Zobacz ważne wzory samorządowe:

Tworzenie aktów prawnych >

Dostęp do informacji publicznej >

Ochrona danych osobowych >

 

Cena promocyjna: 55.2 zł

|

Cena regularna: 69 zł

|

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: zł