Decyzja o ustaleniu warunków zabudowy została doręczana skarżącej i jej mężowi, w taki sposób, że na zwrotnym poświadczeniu odbioru przesyłki widniały imiona i nazwisko obojga małżonków, jednak koperta była adresowana tylko do męża skarżącej. Skarżąca zażądała doręczenia jej decyzji o warunkach zabudowy. Twierdziła, że dowiedziała się od męża, że taką decyzję otrzymał. Okazało się jednak, iż mąż decyzję zgubił. W związku z tym, iż skarżąca do tej pory nie dostała decyzji, nie mogła się zapoznać z jej treścią.
SKO uznało, iż przesyłka była adresowana na imię obojga małżonków, i to skarżąca odebrała decyzję, zatem miała ona możliwość zapoznania się z nią w dniu odbioru.
Skarżąca wnosząc o uchylenie postanowienia, twierdziła, że decyzji nie doręczono jej, gdyż koperta była zaadresowana tylko na jej męża.
WSA rozpatrując skargę zwrócił uwagę, iż istotne jest jak była zaadresowana koperta zawierająca decyzję o warunkach zabudowy. Zdaniem WSA jeśli zaadresowano ją tylko na męża skarżącej, to nie można uznać, że otrzymała ona decyzję. Nie można bowiem zakładać, iż skarżąca otworzyła kopertę zaadresowaną nie do niej. Nie można tak zakładać nawet wówczas, gdy zwrotne potwierdzenie odbioru przesyłki było zaadresowane na obojga małżonków. Pomijając już to, że zwrotne poświadczenie odbioru jest w posiadaniu odbiorcy przesyłki przez chwilę potrzebną na jego podpisanie, to o tym dla kogo przeznaczony jest list decyduje niewątpliwie określenie adresata na kopercie.
Na podstawie: Wyrok WSA w Gdańsku z 29 września 2011 r., sygn. akt II SA/Gd 418/11, prawomocny