Ruszyła kolejna edycja Konkursu organizowanego przez Serwis Samorządowy Wolters Kluwer Polska .
Nagrodami w konkursie są:
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Konkursie dotyczącym tematyki samorządowej.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy poprawnie odpowiedzieć na następujące pytanie:
Druga tura w wyborach wójta/burmistrza/prezydenta miasta odbędzie się:
a) 28 listopada 2010 r.
b) 5 grudnia 2010 r.
c) 12 grudnia 2010 r.
WYPEŁNIJ FORMULARZ I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE
ODPOWIEDZI SZUKAJ W KALENDARIUM SERWISU SAMORZĄDOWEGO
UWAGA: Wszystkie osoby, które wezmą udział w konkursie automatycznie zostaną zapisane na Newsletter Serwisu Samorządowego.
Na zgłoszenia czekamy do 3 grudnia. Spośród wszystkich osób, które udzieliły poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe i, wylosujemy te, które otrzymają nagrody książkowe i upominki w postaci maskotek.
Zakończenie konkursu, wraz z podaniem poprawnej odpowiedzi oraz publikacją listy laureatów, nastąpi na łamach Serwisu Samorządowego .
Nagrody:
Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz
Komentarz do ustawy o samorządzie gminnym został opracowany przez zespół doświadczonych pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, będących równocześnie praktykami samorządowymi. Przedmiotową problematykę zilustrowano aktualnym orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz rozstrzygnięciami wydanymi przez organy administracji publicznej. W pracy uwzględniono także poglądy doktryny i odniesienia do bieżącej literatury. Autorzy starali się omówić najczęściej spotykane problemy oraz wątpliwości dotyczące stosowania i wykładni przepisów ustawy. Publikacja stanowi cenną pomoc dla teoretyków prawa i administracji, pracowników samorządowych i studentów.
Książka już teraz dostępna jest w ofercie internetowej księgarni profinfo.pl
Ograniczenia swobody wypowiedzi dopuszczalne w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Analiza krytyczna
Monografia stanowi całościowe i krytyczne opracowanie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczącego swobody wypowiedzi, która będąc kluczowym prawem jednostki podlega ścisłej ochronie. W publikacji przedstawiono obszary, gdzie ograniczenia swobody wypowiedzi są dopuszczone wyjątkowo i zawsze podlegają rygorystycznej kontroli Trybunału (np. wypowiedź polityczna), jak również te dziedziny, gdzie możliwość ingerencji jest większa, a strasburski przegląd staje się ograniczony (np. wypowiedź komercyjna). W pierwszym przypadku sądy krajowe muszą ściśle stosować strasburskie standardy, w drugim posiadają znaczne uprawnienia ocenne (zwane marginesem swobody ocen). Monografi a identyfikuje te dwa obszary i rekonstruuje towarzyszące im standardy strasburskie.
Książka już teraz dostępna jest w ofercie internetowej księgarni profinfo.pl
Regulamin konkursu.doc
WYPEŁNIJ FORMULARZ I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE