Decyzję w tej sprawie radni podjęli po poniedziałkowej wizycie na lotnisku. Według wiceprezesa spółki Adama Klinerta, dokapitalizowanie było konieczne, ponieważ spółka, ubiegając się o certyfikację radomskiego lotniska w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, musi wykazać, że ma pieniądze na utrzymanie portu lotniczego przez dwa lata.

Z kolei prezes spółki Tomasz Siwak tłumaczył, że dodatkowe fundusze są niezbędne także do dokończenia już rozpoczętych inwestycji lotniskowych oraz do rozpoczęcia przygotowań do kolejnych przedsięwzięć. Chodzi m.in. o wykonanie projektów i dokumentacji niezbędnej np. do budowy terminalu cargo czy wydłużenia drogi startowej.

Siwak podkreślił, że lotnisko jest już praktycznie gotowe. Obecnie trwają prace przy budowie tymczasowego terminalu lotniczego i drogi dojazdowej. Lotnisko ma ruszyć w połowie września. Spółka czeka też na certyfikację lotniska i wpis do Rejestru Lotnisk Cywilnych. Port lotniczy w Radomiu powstaje na bazie istniejącego od lat w tym mieście lotniska wojskowego. Spółka Port Lotniczy Radom będzie je użytkować wspólnie z wojskiem.