Partnerstwo publiczno-prywatne z trudem, ale też z dużą determinacją przebija się jako formuła realizacji zadań publicznych w Polsce. W ciągu ostatnich 6 lat nastąpił blisko czterokrotny wzrost liczby inwestycji realizowanych z wykorzystaniem tego modelu. W roku 2015 podpisana została umowa na realizację pierwszego rządowego projektu PPP, co może się przyczynić do tego, aby ten rok został uznany za punkt zwrotny w dalszym rozwoju tej formuły w Polsce.
Pierwszy rządowy projekt PPP w Polsce ma finansowanie >>
W programie konferencji zaplanowano prezentację innowacyjnego narzędzia, które wspomoże instytucje publiczne we wstępnej weryfikacji zasadności realizacji planowanego przedsięwzięcia w formule PPP – Komparatora PPP. Ponadto, w ramach prezentacji dobrych praktyk PPP przedstawione zostaną przedsięwzięcia pn. „Zagospodarowanie północnego Cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku” oraz „Zarządzanie Sosnowieckim Parkiem Naukowo-Technologicznym”.
Na konferencji odbędzie się uroczyste zamknięcie IV edycji Konkursu 3P, inicjatywy, której celem jest upowszechnienie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego wśród podmiotów publicznych i przedsiębiorców i zwiększenie udziału tego typu współpracy w rynku inwestycyjnym i usługowym w kraju.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej PARP >>>
Dowiedz się więcej z książki | |
Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym. Wybrane zagadnienia praktyczne
|