Zgodnie z decyzją rządu wystawa miałaby się odbyć w Łodzi. Prace nad dokumentami, które zostaną złożone do Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu, mają zakończyć się w połowie 2016 r.
- Przygotowanie aplikacji Łodzi o organizację EXPO w 2022 r. to dla nas bardzo prestiżowy projekt. Będzie to nasza kolejna współpraca z władzami Łodzi. Wcześniej z powodzeniem zrealizowaliśmy tu szereg projektów doradczych w zakresie rewitalizacji oraz opracowania kilku studiów wykonalności inwestycji – mówi Radosław Kubaś, dyrektor w dziale Konsultingu Deloitte, ekspert ds. sektora publicznego.
- Projekt organizacji International EXPO w Łodzi to dla nas najlepszy dowód jak cenione są osiągnięcia naszego miasta w dziedzinie rewitalizacji w ostatnich latach. Pierwsze polskie EXPO będzie doskonałą okazją do zaprezentowania skali wysiłków rewitalizacyjnych Łodzi i innych miast poprzemysłowych w Polsce – mówi Anna Wierzbicka, kierownik projektu w Wydziale ds. Zarządzania Projektami w Urzędzie Miasta Łodzi.
Wystawa International EXPO organizowana jest między Wystawami Światowymi. Ma tematykę zawężoną do jednego konkretnego problemu. Prezentacja dokonań Łodzi podczas EXPO 2022 będzie znakomitą okazją do zaprezentowania rozwiązań umożliwiających wyzwalanie potencjałów obszarów miejskich i podniesienie jakości życia społecznego.