Jesteśmy jednostką budżetową, do zadań której należy usuwanie pojazdów z drogi na koszt właściciela. Jeżeli należność nie zostanie uregulowana po uprawomocnieniu decyzji wystawiamy upomnienie oraz tytuł wykonawczy i kierujemy do egzekucji.
Jesteśmy jednostką budżetową, do zadań której należy usuwanie pojazdów z drogi na koszt właściciela. Jeżeli należność nie zostanie uregulowana po uprawomocnieniu decyzji wystawiamy upomnienie oraz tytuł wykonawczy i kierujemy do egzekucji.
Żeby widzieć komentarze musisz:
Senacki projekt zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym ma na celu uniezależnienie wydania pojazdu od uiszczenia opłaty za jego usunięcie i parkowanie. Nakłada więc na właściciela usuniętego pojazdu obowiązek zapłaty w terminie siedmiu dni od wydania pojazdu.
Kto nie złoży wniosku o zarejestrowanie lub wyrejestrowanie samochodu w ciągu 30 dni, zapłaci 1000 zł kary. Takie zmiany w prawie o ruchu drogowym przewiduje nowelizacja ustawy o… utrzymaniu porządku w gminach. Dotkną one i firmy, i osoby fizyczne.
Pozwany - pieszy, najechany przez samochód powoda, uszkodził mu wycieraczki. Powód domagał się zapłaty od pozwanego kwoty ok. 1500 zł. Przedłożył fakturę, z której wynikał zakres napraw samochodu. Powództwo było niezasadne, skoro w wyniku zdarzenia nie powstały uszkodzenia objęte naprawą – orzekł Sąd Rejonowy w Giżycku.
Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie naliczania opłat za odbiór odholowanego źle zaparkowanego samochodu od każdej rozpoczętej doby jego przechowywania. Nawet za kilka minut płaci się jak za 24 godziny.
Abonament uprawniający do parkowania pojazdu w wyznaczonym miejscu może zostać powiązany z numerem rejestracyjnym konkretnego pojazdu. Nadto numer rejestracyjny identyfikuje pojazd, a nie osobę – stwierdził WSA w Białymstoku.
Tradycyjny numer rejestracyjny pojazdu składający się z liter i cyfr, nie jest daną osobową. Określenie tożsamości osoby parkującej wymagałoby nadmiernych kosztów, czasu lub działań – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. Zdaniem sądu numer rejestracyjny identyfikuje pojazd, a nie osobę. Jednak orzecznictwo w tej sprawie nie jest jednolite.
Trybunał Konstytucyjny orzekł niekonstytucyjność przepisów Prawa o ruchu drogowym, na podstawie których odbywa się odholowywanie źle zaparkowanych pojazdów. Zdaniem sędziów TK nie można ograniczać prawa właściciela odholowanego pojazdu, wstrzymując wydanie auta do czasu wniesienia opłaty za odholowanie i parkowanie.